ŽK: 27. Minárik - 55. Lavrinčík, 57. Yem, 75. Pires

Fauly: 9:11

Petráš - Rusnák, Kopas, Minárik (C), Sluka - Ďuriš (76. Iľko), Fazlagić (78. Mráz), Myslovič (46. Gono), Bichakhchyan (46. Kaprálik) - Jibril (65. Jambor), Slebodník

AS Trenčín
Kukučka – Yem, Pires, Pirinen, Madu – Kadák (C) (82. Gaži), Lavrinčík (90. Hollý), Zubairu – Azango (82. Letenay), Jendrišek (76. Ibrahim), Ghali
Po reprezentačnej prestávke sme odštartovali septembrový ligový program súbojom proti Trenčínu. Žiaľ, ani zďaleka nie želaným výkonom ani výsledkom. Šošoni sa rozbiehali dlhšie ako zvyčajne, a museli tak dobiehať dvojgólovú stratu súpera. Zníženie síce prišlo ešte pred prestávkou, ale nenakoplo nás. Naopak, Trenčín aj po prestávke skóroval, a hoci sme chceli, nešlo to. Súper tak pohodlne dokráčal k výhre. Šošoni tak druhýkrát v sezóne našli v lige premožiteľa.

V súboji proti Trenčínu nastúpil v stopérskej dvojici pri kapitánovi Jánovi Minárikovi Adam Kopas, dvojicu nie stopercentne zdravých - Jakuba Paura a Bensona Ananga - nahradil Matúš Rusnák a Taofiq Jibril.

Slnečné počasie prialo ofenzívnemu futbalu, nie však v takej miere, ako sme zvyknutí v zápasoch proti mužstvu spod hradu Matúša Čáka. Prvý pálil hosťujúci Kadák, ktorý našiel pripraveného Sama Petráša v našej svätyni. Šošoni odpovedali výpadom Braňa Sluku z ľavej strany, ktorý z uhla unikal a aj vyskúšal pozornosť Kukučku, ktorý jeho ľavačku telom vyrazil. Skóre sa tak menilo na druhej strane, kombinácia vyšla Trenčanom a Madu zblízka prízemnou strelou poslal hostí do vedenia. Išli sme za vyrovnaním, no od súvislejšieho tlaku nás odrádzali nepresnosti v rozohrávke. V 20. minúte sa po dlhom nákope Kopasa dostal pred Kukučku Vahan Bichakhchyan, namieril mu však presne do náruče. Petráš sa musel o necelú minútu poriadne natiahnuť po strele Azanga, rukavicou vytlačil loptu na roh. Vyrovnanie nepriniesla ani stopercentná šanca Patrika Mysloviča, ktorý z päťky zlyhal a prekopol bránu po ideálnej prihrávke od Dávida Ďuriša. Navýšiť svoj náskok mohli Trenčania v 28. minúte, Kadák z priameho kopu neprekvapil náš múr strelou, ktorú chcel schovať do brány popod vyskakujúcich hráčov žltozelených. Ten sa po hluchšej pasáži tešil v 39. minúte, kedy Šošoni na zadnej tyči nechali osamotených až dvoch hráčov v bielom, pričom práve kapitán Trenčína poľahky navýšil náskok AS. Nevýrazný prvý polčas z našej strany našťastie priniesol aspoň zníženie - Dávid Ďuriš začal akciu, oklamal obrancu Trenčína prihral Vahanovi, ktorý ešte nechal vyniknúť Kukučku. Lopta sa však odrazila práve k nášmu krídelníkovi a ten ju pohotovo doklepol do siete - 1:2. Do prestávky sme mohli dokonca vyrovnať, Vahan z priameho kopu poriadne natiahol Kukučku, nevyrovnal a skóre sa nemenilo ani po následnom rohu.

Aktivitu zo záveru prvého dejstva sme, žiaľ, nepreniesli do úvodu druhého polčasu. Zmena systému a čerství reprezentanti z "21"-tky Miro Gono s Aďom Kaprálikom mali priniesť zmenu, tá však prišla po strele Azanga, ktorý po pretiahnutom centri na zadnú tyč prepálil z uhla Petráša a vrátil súperovi dvojgólový náskok. Ešte predtým zahodil tutovku hlavičkou Taofiq Jibril, čím len dokumentoval našu bezmocnosť v zakončení a predčasne nasmeroval zápas na kopačky súpera. Reakcia staňovcov neprichádzala, naopak, po zlej rozohrávke sme si koledovali o štvrtý gól, od ktorého nás zachránil po strele Ghaliho brankár Petráš. Stav platil aj po strele Yema, ktorý dostal dostatok priestoru a opečiatkoval žrď. Gólová odpoveď neprišla po dorážke Fazlagića, Kukučka sa vyznamenal a skrotil z tesnej blízky pokus Severomacedónčana. Napodobil ho aj Petráš na našej strane, ktorý zmaril gólovú radosť Kadákovi v 66. minúte. Nie a nie sa rozbehnúť, aj náznaky príležitostí končili ešte skôr, než sme sa dostali do finálnej fázy. Navyše Zubairu po technickom obstrele pohladil brvno Petrášovej brány. Druhý gól mohol prísť po signáli Šošonov v 76. minúte, loptu si vypýtal Sluka, ale jeho ľavačka nemala ani zďaleka gólové parametre. Nezmenil to ani Slebodník a jeho pokus spoza šestnástky, ktorý vyškriabal Kukučka mimo. Po reprezentačnej prestávke tak prišlo "bolenie brucha"...

Napraviť si chuť a získať dneskajšie stratené body budeme môcť v ďalšom kole na horúcej pôde Slovana, kde sa predstavíme v nedeľu 19. septembra v Zápase mesiaca.

"Nehrali sme náš futbal a energia od hráčov nebola taká, na akú sme zvyknutí. Podľa mňa práve toto rozhodlo. V zápase sme mali situácie, kedy sme sa doňho mohli vrátiť a pokojne ho otočiť na našu stranu. Neboli sme úplne jaloví, do gólových situácii sme sa dostávali, na druhej strane, je to málo na to, aby sme mohli byť spokojní. Potrebujeme cítiť energiu, viac presadzovať v súbojoch a sme sklamaní, že dnes to tam nebolo. Nemôžeme sa na nič vyhovárať, všetci čo nastúpili, boli v tréningovom procese, i keď sme trochu chceli pošetriť reprezentantov. Zápas si musíme zanalyzovať a potom budeme múdrejší. Chalani sú profesionáli, nemôžeme sa vyhovárať na reprezentačnú prestávku. Jednoducho, nehrali sme to, na čo máme, a o to viac to bolí. Keby sme hrali na hranici svojich možností, tak dnes neprehráme a ocenili by to aj diváci. Do určitej miery sme to Trenčínu uľahčili. Myslím si, že reakcia mužstva smerom na Slovan bude lepšia. Čaká nás iný súper, no treba sa k tomu chlapsky postaviť, makať na sebe, dobre sa pripraviť na duel na Slovane a bojovať o tri body."
Peter Hlinka, tréner AS Trenčín
„Zápas sme vyhrali zaslúžene. Je treba povedať, že po fantastickom vstupe sme stratili kontrolu v strede poľa. Škoda, že sme nevyužili ešte viac šancí v prvom polčase a krátko pred prestávkou sme inkasovali. Po prestávke sme strelili tretí gól a kontrolovali sme zápas. Pressing bol z našej strany v tomto stretnutí fantastický. Chlapcov chválim za ochotu, bojovnosť a kolektívny výkon.“
Adam Kopas, obranca MŠK Žilina

"Dnes sme podali výkon bez energie, bez všetkého, čo nás zdobilo v predchádzajúcich zápasoch v lige či v Európe. Vôbec sme to neboli my, nešlo nám to futbalovo, no nenahradili sme to ani bojovnosťou. Trenčínu sme to veľmi uľahčili, dal rýchle góly, upokojil sa a získal sebavedomie. Stále sme sa chceli vrátiť do zápasu, no nič sa nám nedarilo. Na konci prvého dejstva sme to zdramatizovali, ale nenadviazali sme na to po zmene strán, naopak, súper hneď pridal tretí gól. Nepomohla ani zmena systému či striedania. Dnes to vôbec nebol náš deň. Chceme na to čím skôr zabudnúť a v ďalších zápasoch sa vrátiť späť k našej tradičnej hre."