O nás

Akadémia MŠK Žilina


Jaroslav Bačík

riaditeľ Akadémie MŠK Žilina

Výchova hráčov v MŠK Žilina má dlhoročnú tradíciu. V súčasnosti je však vidieť odchovancov MŠK na svetovej futbalovej mape azda najviac.

Filozofia výchovy Akadémie MŠK Žilina je sústredená na osobnosť. Pre dosiahnutie spoločného cieľa je kľúčová jednota trénerov, ktorí vplývajú na hráčov cez rovnaké princípy výchovy rešpektujúc individualitu jednotlivca.

Mládežnícke kategórie MŠK Žilina sú tvorené z hráčov regiónu a talentov, ktoré prišli do MŠK Žilina kvôli nadštandardným podmienkam, ktoré im klub poskytuje pre ich rozvoj.

Prostredie, v ktorom tvoríme budúcich reprezentantov, je prajné vďaka úzkemu prepojeniu medzi mládežou a prvým mužstvom. Motivácia hráčov prejsť cez akadémiu až do A-mužstva je obrovská, podložená každodenným úsilím, no nie všetkým sa podarí dosiahnuť tento cieľ. Každý absolvent akadémie je ale obohatený skúsenosťami, ktoré mu budú nápomocné v ďalšej kariére.

Pre celý kolektív ľudí, ktorý vplýva na rozvoj hráčov v jednotnej filozofii, je veľkou výzvou udržať nastavený trend. Doterajšie úspechy sú záväzkom, ale aj motiváciou k neustálemu zlepšovaniu, pretože hráč zajtrajška musí byť ešte zručnejší, presnejší, rýchlejší a silnejší.

Jaroslav.Bacik@mskzilina.sk