Mintal Cup

Medzinárodný mládežnícky turnaj pre kategóriu U17, ktorý sa každoročne koná pred začiatkom mládežníckej sezóny. 

O pohár Marka Mintála sa tradične uchádza okrem domácich šošonov ďalších päť zahraničných družstiev. Prvý ročník sa uskutočnil v roku 2006, v tomto roku sa tak odohral už jeho 14. ročník.

Každoročne sa na ňom predstavujú hráči, ktorí sa pripravujú na kariéru profesionálneho futbalistu a Mintal Cup je pre nich jednou z prvých medzinárodných previerok. I keď prvoradé nie sú výsledky, víťazstvo na Mintal Cupe je prestížne a v minulosti sa na ňom tešili z výhry hráči ako Milan Škriniar, Dominik Holec či Miroslav Káčer.


DOTERAJŠÍ VÍŤAZI MINTAL CUPU / PREVIOUS WINNERS OF MINTAL CUP


2006 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. FC Nitra (Slovakia)

2. Dubnica (Slovakia)

3. Ostrava (Czech Republic)

4. Žilina (Slovakia)

5. Slovan Bratislava (Slovakia)

6. Cracovia Krakov (Poland)


2007 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. MŠK Žilina (Slovakia)

2. Banik Ostrava (Czech Republic)

3. Slavia Praha (Czech Republic)

4. Nitra (Slovakia)

5. Cracovia Krakov (Poland)

6. Harlow Londýn (Great Britain)


2008 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. Baník Ostrava (Czech republic)

2. Slavia Praha (Czech republic)

3. MŠK Žilina (Slovakia)

4. Dubnica (Slovakia)

5. Gomel (Belarus)

6. Nitra (Slovakia)


2009 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. MŠK Žilina (Slovakia)

2. Plzeň (Czech Republic)

3. Bate Borisov (Belarus)

4. Dubnica (Slovakia)

5. Dukla Praha (Czech republic)

6. Karpaty Ľvov (Ukraine) 


2010 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. MŠK Žilina (Slovakia)

2. Viktori Plzeň (Czech Republic)

3. Celtic Glasgow (Scotland)

4. Bate Borisov (Belarus)

5. Dynamo Kyjev (Ukraine)

6. Honka Espoo (Finland)


2011 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. MŠK Žilina (Slovakia)

2. Sigma Olomouc (Czech Republic)

3. Vasas Budapešť (Hungary)

4. Ferencváros Budapešť (Hungary)

5. Viktoria Plzeň (Czech Republic)

6. Honka Espoo (Finland)


2012 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. Slavia Praha (Czech republic)

2. Vasas Budapešť (Hungary)

3. NK Domžale (Slovenia)

4. Maďarsko (Hungary National Team)

5. MŠK Žilina (Slovakia)

6. Bielsko-Biala (Poland)


2013 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. Malaysia U17 (National Team)

2. MŠK Žilina (Slovakia)

3. Slavia Praha (Czech republic)

4. Viktória Plzeň (Czech republic)

5. NK Domžale (Slovenia)

6. Vasas Budapest (Hungary)


2014 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. HNK Rijeka (Croatia)

2. MŠK Žilina (Slovakia)

3. NK Domžale (Slovenia)

4. Michalovce (Slovakia)

5. Dukla Praha (Czech republic)

6. Karpaty Ľvov (Ukraine)


2015 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. MŠK Žilina (Slovakia)

2. NK Domžale (Slovenia)

3. HNK Rijeka (Croatia)

4. Karpaty Ľvov (Ukraine)

5. Ferencváros Budapest (Hungary)

6. Slask Wroclaw (Poland)


2016 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. MŠK Žilina (Slovakia)

2. HNK Rijeka (Croatia)

3. NK Domžale (Slovenia)

4. Viktória Plzeň (Czech republic)

5. Slavia Praha (Czech republic)

6. Al Nasr Dubai (UAE)


2017 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. Puskas Academy (Hungary)

2. NK Domžale (Slovenia)

3. MŠK Žilina (Slovakia)

4. Viktória Plzeň (Czech republic)

5. Karpaty Ľvov (Ukraine)

6. Lokomotiva Zahreb (Croatia)


2018 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. Slavia Praha (Czech republic)

2. MŠK Žilina (Slovakia)

3. NK Domžale (Slovenia)

4. Zaglebie Lubin (Poland)

5. Reprezentácia Číny (China National team)

6. Karpaty Ľvov (Ukraine)


2019 (PARTICIPATION AND RESULTS)

1. Korona Kielce (Poland)

2. Viktoria Plzeň (Czech republic)

3. Slavia Praha (Czech republic)

4. Dynamo Brest (Belarus)

5. MŠK Žilina (Slovakia)

6. NK Domžale (Slovenia)