Slovnaft Cup: 53. ročník pohára začíname v stredu proti Bánovej
Povinnosti v Slovnaft Cupe si futbalisti MŠK Žilina odložili kvôli tým európskym až na druhú polovicu septembra. Už 53. ročník Slovenského pohára začíname tradične 2. kolom, v ktorom nebudeme cestovať ďaleko a už v stredu sa predstavíme na ihrisku treťoligistu v neďalekej Bánovej.

Duel má na trávniku v žilinskej mestskej časti Bánová výkop o 15:30 hod. Povedie ho ako hlavný arbiter Anton Ihring.


mestský súboj proti viacerým ex-šošonom

Ešte v júli sa rozbehol v poradí 53. ročník Slovenského pohára vo futbale zápasmi úvodného kola. V nich sa predstavili iba mužstvá z tretej a nižších líg, a preto futbalisti MŠK Žilina odštartujú svoju cestu Slovnaft Cupom už tradične v 2. kole.

A práve toto kolo prinesie zaujímavý "žilinský" súboj, v ktorom Šošoni pocestujú iba pár kilometrov zo svojho štadióna - do mestskej časti Bánová, kde hráva tamojšia TJ Bánová. Treťoligistovi sa podarilo v 1. kole zdolať piatoligovú Kotešovú 3:0, a tak ich čaká zápas, ktorý bude zároveň sviatkom, proti zverencom trénera Pavla Staňa.

Bánová má okrem slovnaftcupového súboju proti Kotešovej za sebou už rovných 10. kôl III. ligy Stred s bilanciou 6 výhier, 2 remízy a rovnako 2 prehry a s 20-timi bodmi okupuje 3. priečku v tabuľke. V jej radoch nájdeme hneď niekoľko našich odchovancov a bývalých hráčov, i preto to bude zaujímavý duel z viacerých pohľadov.


snáď začiatok ďalšej cesty, ktorá vyvrcholí...

Štart Slovnaft Cupu sme si odložili o vyše mesiac, stredajší súboj je vôbec posledným do skladačky postupujúcich z 2. kola. Z európskych pohárov musia zverenci trénera Pavla Staňa presedlať do toho domáceho...

"Je to iný pohár, ale do toho európskeho pohára sme sa dostali aj zásluhou dobrých výkonov v Slovnaft Cupe. Dúfajme, že to bude začiatok ďalšej dlhej cesty, ktorá nám dá šancu zahrať si v Európe," hovorí kormidelník MŠK, ktorý sa so Šošonmi dostal minulý rok až do finále, keď predtým pokoril päť súperov. "Tešíme sa z toho. Pred rokom sme po úvodných kolách, kde to nebolo úplne jednoznačné, začali hrať postupne lepšie a lepšie. Prepracovali sme sa až do finále, ktoré bolo síce so smutným koncom pre nás, ale nemáme sa za čo hanbiť. Aj tento ročník je pre nás veľkou motiváciou."

Tento ročník štartujeme proti našej mestskej časti a kvalitnému treťoligistovi. "Vždy je to sviatok pre menšie kluby. Mužstvá z tretej ligy sú húževnaté. Bánová má vo svojich radoch futbalistov, ktorí vedia hrať futbal, no možno nie sú tak trénovaní. Treba byť ostražití a ukázať, že chalani hrajú v I. lige a že sú lepší. Inak sa to nedá. Dôležité bude streliť gól a dostať sa do zápasu a značne si ho tak uľahčiť. Je to ideálny scenár, za ním pôjdeme," dúfa rodák z Čierneho, ktorý prezradil aj čo-to k zostave. "Máme tam nejaké peripetie so zdravím. Aj preto sa budeme snažiť zostavu prerotovať, dostanú priestor ďalší hráči, ktorí chcú hrať ligu. Určite budeme hrať tak, aby sme postúpili a išli ďalej," uzatvára debatu 43-ročný tréner, pre ktorého to bude na lavičke MŠK 7. duel v Slovnaft Cupe. 


rozhodcovia

Stredajší pohárový duel 2. kola, ktorý má výkop o 15:30 hod. na štadióne v Bánovej, povedie ako hlavný rozhodca Anton Ihring, na čiarach asistujú Andrej Hrmo a Michal Sluk.


informácie pre fanúšikov

Zápas je plne v réžii domáceho tímu, ktorý nebude rozdeľovať sektory podľa fanúšikov domácich a hostí, ale zvolil režim rozdelenia sektorov - očkovaní / neočkovaní.

Cena vstupenky je 5€, predaj bude prebiehať pri vstupe na štadión, alebo vopred v Športbufete v Bánovej.


priamy prenos