V útočnom prípraváku prehra proti Apollonu 1:2
Góly: 43. Badjie - 2. Dorregaray, 36. Zmrhal
Rozhodca: Matula - Vorel, Pekara
Belaník (46. Badžgoň) - Mynář (46. Leitner), Jaššo (C) (46. Drame), Oravec - Ďatko, S. Javorček (46. Šamaj), Petruška (46. Šnajder), Badjie (46. Beňadik) - Prokop (46. Baleja), Alijagić, Pekelský (46. Yapo)

Apollon Limassol FC
Demetris - Praxitellis, Almeida Sessi (64. Celestine), Zmrhal (64. Barahona), Dorregaray, Boisgard (64. Boli), Araujo (64. Coll), Malekkedis, Sagal Tapia (71. Charalampous), Spoljarić (46. Charalampos), Artymatas

Futbalisti MŠK Žilina odohrali pred prvým domácim duelom sezóny "predkrm" v podobe prípraváku proti cyperskému Apollonu. Pôvodné plány Šošonov narušil zrušený ligový duel proti Ružomberku, a tak na súboj proti Cyperčanom nastúpil kombinovaný tím zložený z hráčov "Áčka" a rezervného družstva. Na kvalite stretnutia to však neubralo, pričom takmer tisícke divákov nechýbalo ani gólové korenie. Po troch rokoch sa tentokrát vo vzájomnej konfrontácii tešil z víťazstva tím nášho bývalého trénera Adriana Guľu po výsledku 2:1 z ich pohľadu.

My už sa na vás tešíme predovšetkým v sobotu, kedy to odpálime na stretnutí proti Michalovciam. Vstupenky sú v predaji.

Na prípravné stretnutie proti cyperskému Apollonu, s ktorými sme zohrali pamätný a víťazný zápas v európskych kvalifikačných kolách počas leta 2021, nasadil tréner Michal Ščasný hráčov zo širšieho kádra doplnených o pár futbalistov, ktorí ešte potrebovali doplniť hernú prax. Prioritou pochopiteľne ostávala sobota a ligový duel proti Michalovciam.

Pre Cyperčanov, ktorí nastúpili v najsilnejšom možnom zložení, to bola generálka pred ligou. Tak aj vyzeral úvod, keď do nás vleteli a v 2. minúte sa Dorregaray pretlačil cez našu obranu a poslal hostí hlavičkou do rýchleho vedenia. Mimochodom, z kádra Apollonu si naše vzájomné stretnutie pamätala štvorica hráčov. Odpovedať rovnakou mincou – hlavičkovým zakončením – sme mohli aj my v 6. minúte po priamom kope a hlavičke nekrytého Miša Mynářa. Náš stopér ale mieril nad. Nepochodil ani hroťák Denis Alijagić, ktorý si po spätnej prihrávke spravil priestor, avšak z otočky neprepálil obranu v bielom. V ďalšom priebehu sme mali viaceré dobré prechody, znova sme však váhali s tým najdôležitejším – strelou alebo priamym ohrozením Demetrisa. Prišiel tak na prvý pohľad síce pohľad nenápadný, no predsa len ďalší gólový trest. Čech Zmrhal chcel pravdepodobne centrovať, no jeho pokus zapadol na vzdialenejšiu tyč za prekvapeného Belaníka. Do zápasu nás vrátil ešte pred polčasom Basirou Badjie, ktorý po prihrávke zo stredu poľa od Michala Pekelského nešpekuloval a prepálil cyperského brankára prízemnou strelou na kríž - 1:2

Druhý polčas priniesol hneď niekoľko tutoviek žltozelených na vyrovnanie, paradoxne všetko z ľavej strany, z podobnej pozície. Najskôr čerstvý Yapo v gólovke minul tri žrde, podobne pochodil aj Alijagić a Šnajder už namieril do brány, no na bránkovej čiare zastúpil brankára jeden z obrancov Apollonu. Žltozelení mali viac síl, vyrovnanie ale nie a nie prísť. V ďalšej tutovke sa ocitol Alijagić, ešte pred zakončením sa však pískal ofsajd. Druhú gólovú radosť MŠK nepriniesla ani ďalekonosná strela Šnajdera, ktorá iba tesne obtrela pravú tyč hosťujúcej svätyne.
Šošoni sa tak v prípravnom zápase nenaladili na sobotu, ktorá bude vo viacerých ohľadoch premiérová, víťazne. Prvý domáci ligový zápas, prvýkrát v akcii nová fanzóna, cez polčas žrebujeme veľkú súťaž spomedzi permanentkárov, spúšťame projekt Silný región = silný klub, kde privítame tentoraz hráčov FA United z Nededze, Kotrčinej Lúčky a Gbelian.

Sobota bude futbalová, sobota bude pod Dubňom s vami. Vstupenky sú v predaji.

nová fanzóna už v sobotu

Zabávať sa, súťažiť, dobre sa najesť a naladiť sa na úvodný výkop zápasu s ostatnými fanúšikmi. To bude nová Fanzóna MŠK, ktorá bude dostupná pre všetkých fanúšikov vždy dve hodiny pred výkopom až do samotného začiatku zápasu (štartujeme v sobotu proti Michalovciam).

Viac info TU!

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Prevládajú pozitívne pocity. Apollon je veľmi dobrý tím, jeden z najlepších na Cypre, čo môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti. My sme sa im však s mladým tímom maximálne vyrovnali, za čo patrí aj poďakovanie realizačnému tímu rezervy. Minimálne remízu by sme si dnes zaslúžili, i keď kvalita súpera bola obrovská vo viacerých aspektoch hry. Potešili ma však výkony mladých chalanov. Výborne zareagovali na dvojgólové manko, nebáli sa hrať a predviedli výborné veci smerom do ofenzívy. Malé chybičky by sme našli, ale stále sú to mladíci, ktorí sa učia. V druhom polčase nám po veľmi dobrých prechodoch do útoku chýbalo to iba vyšperkovať gólom. Niektorí hráči pútajú svojimi výkonmi aj našu pozornosť. Prioritou ostáva sobota, kde verím, že domácim fanúšikom spravíme radosť a spoločne sa budeme tešiť z výhry."
Adrián Guľa, tréner Apollon FC
"Som šťastný, že som si tu mohol opäť zahrať. Trochu ma mrzí, že sme sa nemohli porovnať s prvým tímom, aby sme odhalili pred ligou všetky naše rezervy. Napriek tomu nás veľmi dobre preverili aj mladí žilinskí chlapci, ktorí sú behaví a šikovní. Čakal som viac aj od vlastného tímu, rýchly gól nám ublížil a dali sme nohu z plynu dole. Celkový dojem zo zápasu je však pre mňa super. Hrali sme na krásnom ihrisku a štadióne, prišla sa pozrieť celá rodina a vrátil som sa znovu do môjho druhého domova. Ďakujem Žiline, že sme sa dohodli, keďže v tomto období nie je ľahké nájsť súpera."
Basirou Badjie, obranca MŠK Žilina
"Podľa mňa to dnes nebol z našej strany zlý zápas. Na ihrisku sme proti skúsenejšiemu súperovi nechali všetko. Určite nás svojou vysokou kvalitou dobre preverili. Výsledkovo to nevyšlo, ale s výkonom môžeme byť spokojní. Nešlo nám to podľa predstáv v zakončení, niekedy bolo treba jednoducho strieľať na bránu. Som rád, že to padlo aspoň mne. Verím, že nám dnešok zase o čosi pomôže smerom ku lige."