ŽK: 43. Mici, 52. Totre, 55. Bejtullai - 40. Myslovič, 43. Tomič, 54. Boženík
Diváci: 50
KF Shkendija
Zahov (46. Rexhepi) - Mici (70. Merxhani), Bejtullai (70. Cesmesziev), Alimi (C) (77. Berisha), Musliu (86. Sadriu), B. Ibraimi (63. Nafiu), Totre (63. Zejnullai), A. Ibraimi, Radeski (63. Shefiti), Murati, Husmani (86. Beqiri)

Holec - Anang, Kaša, Minárik (67. Králik), Demiri - Bernát, Kačer (77. Diaz), Myslovič (82. Fazlagić) - Jánošík (77. Sluka), Boženík (82. Balaj), Tomič (77. Vallo)
V druhom prípravnom stretnutí predsezónneho obdobia už nasadil tréner Jaroslav Kentoš do zostavy viacerých hráčov, ktorí absentovali v Karvinej.

Zostrih zápasu

V horúcom počasí sme proti šampiónovi Macedónska začali aktívne, akcia Michala Tomiča priniesla iba roh. V 9. minúte mali prvú dobrú príležitosť Macedónčania, Totre pálil po zemi, ale ruka Dominika Holeca bola rýchlejšia. Častejšie sa hralo v úvodných minútach na našej polovici, súper hrozil po niekoľkých nebezpečných štandardkách, Holec s obranou si ich postrážili, rovnako tak strelu B. Ibraimiho v 26. minúte. Domino sa vyznamenal aj pri nájazde A. Ibraimiho, ktorý ho nedokázal prekonať. Naše akcie sme sa snažili smerovať na rýchleho Lukáša Jánošíka, ktorý zamestnával obranu v červenom na ľavej strane. Typické nábehy predvádzal aj Robo Boženík, no do zakončenia sme sa nevedeli prepracovať. V 39. minúte prišiel úvodný gól stretnutia, najskôr sme loptu odvrátili, no ďalšia prihrávka našla dobre postaveného Ibraimiho, ktorý sa medzi našimi obrancami ideálne otočil a strelou k tyči otvoril skóre. Pred prestávkou takmer využili Macedónčania naša zaváhanie vzadu, no chybovali pri finálnej prihrávke.

Šošoni sa po prestávke tlačili do gólu, dobrá šanca na vyrovnanie sa naskytla v 52. minúte Boženíkovi, no jeho strela znamenala len rohový kop. Na opačnej strane sa znova súper preštrikoval v presile našich až k strele, zakončenie Totreho skončilo na tyči. Napriek tomu, že išlo o prípravný duel, súbojmi sa nešetrilo, čo dokumentuje častokrát vytiahnutá žltá karta rozhodcu. Po hodine hry vytiahol Holec ďalší výborný zákrok po strele kapitána Alimiho. Macedónčania sa po prestriedaní presadzovali v útoku čoraz častejšie, udrieť však mohli šošoni prečíslenie našich prinieslo iba zblokovanú strelu. Na bránu smerovala strela Jána Bernáta v 76. minúte, ale Rexhepi si s jeho pokusom poradil. V 78. minúte sme si vypracovali priamy kop, k lopte sa postavil nováčik Besir Demiri, ale jeho ľavačka skončila na múre. V závere sme boli aktívnejší, no ani pokus striedajúceho Filipa Balaja skóre nezmenil. V kondične náročnom stretnutí sme tak podľahli majstrovi Macedónska 0:1.

Tibor Goljan, asistent trénera MŠK Žilina

"Dnes mal súper nesmiernu kvalitu, vedel nás vysoko napádať, takže sme boli po veľkým priestorovým i časovým tlakom. Ak sme pracovali pomaly, nemali sme veľa priestoru. Určite to teda splnilo účel, hoci nám dlhšie trvalo, kým sme zistili, že to bude naozaj tempo futbal európskej úrovne. Shkëndija nás naozaj preverila, v závere sme hrali uvoľnenejšie a prichádzali s tým aj dobré situácie. Každým takýmto zápasom rastú nielen mladí chalani. Na súperovi bolo vidieť, že odohral veľa ťažkých zápasov. Niektorí naši chalani takýto ťažký duel ešte ani nehrali. Sme preto radi za konfrontáciu s európskymi tímami."

Michal Tomič, krídelník MŠK Žilina

"Náročný zápas, ktorý nám dal veľa po kondičnej i taktickej stránke. Videli sme chyby, ale s kvalitným súperom prišli aj pozitívne veci. Prehrali sme síce 0:1, no celkovo to bol duel dobrej úrovne. Snažili sme sa hrať kompaktne, súper nás však nútil hrať rýchlo, čo je zmyslom prípravných stretnutí. Boli sme dostatočne preverení, treba pracovať naďalej na odstránení nedostatkov, no je na čom stavať. Určite to bude len a len lepšie."