Ženy | Po sezóne: Napriek neľahkej situácii cieľ splnený

Mládežnícky futbal pod Dubňom na pár týždňov stíchol, a to je ideálny čas na bilancovanie uplynulého ročníka. Od mládeže si však trochu odskočíme k ženám, ktoré tiež patria pod Akadémiu MŠK. Zverenkyne Stanislava Cenigu v tejto sezóne rozhodne nemali na ružiach ustlané. Po odchode takmer kompletného kádra ale mladé baby (prevažne dorastenky) zabojovali a dosiahli svoj primárny cieľ - záchranu v najvyššej súťaži.

Ako hodnotí uplynulý ročník tréner Ceniga? Dozviete sa v článku nižšie, kde nájdete aj sezónne štatistiky.


záchrana a etablovanie na vyššiu úroveň

Pán tréner, ako ste spokojný so sezónou po hernej stránke?

"Uplynulý ročník hodnotím pozitívne, nakoľko náš základný cieľ bola záchrana v súťaži, a to sa nám aj podarilo. Ďalším z cieľov, ktorý sa nám podaril, bolo naplniť rozvoj hráčok a ich etablovanie na futbal dospelých. V posledných zápasoch sezóny sme sa dokázali herne vyrovnať družstvám z druhej polovice tabuľky. K úplnej spokojnosti mi chýbalo možno šesť bodov. Pevne verím, že pokiaľ sa nám budú vyhýbať zranenia, tak nová sezóna bude herne aj výsledkovo lepšia."

Na akých veciach ešte treba pracovať?

"V zápasoch s najlepšími sme zaostávali najmä po fyzickej a taktickej stránke. Počas celej sezóny sme pracovali na zlepšovaní herných činností jednotlivca, skupinovej taktiky a taktiky družstva. Aj naďalej musíme pracovať na rozvoji hráčok a plnení našich dlhodobých cieľov."


štatistiky

tímové štatistiky

3 výhry - 2 remízy - 21 prehier

Postavenie v tabuľke: 9. miesto

Počet bodov: 11 bodov

Skóre: 17:144


individuálne štatistiky

Najviac gólov: Lucia Ďurišová, Daniela Michalcová a Sofia Skvortsova (3)

Najviac čistých kont: Katarína Smatanová a Ivona Vančová (1)

Najviac odohratých minút: Karolína Bučková (2089)


Facebook