MS U20 | Sokolíci tretí v skupine, na možný postup musia čakať

Veľký sviatok zažívajú piati Šošoni na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Argentíne. Na turnaj, ktorý prebieha od 20. mája do 11. júna, sa kvalifikovali slovenskí mládežnícki reprezentanti pod vedením trénera Alberta Rusnáka na základe minuloročných domácich ME do 19 rokov. V záverečnej 21-člennej nominácii sa objavili všetci piati hráči MŠK Žilina zo širšieho výberu.

O titul majstra sveta bojuje 24 tímov, slovenskí reprezentanti sa na ňom predstavia presne po 20 rokoch. V roku 2003 v Spojených arabských emirátoch postúpili zo základnej skupiny, kde im robili spoločnosť Burkina Faso, Panama a domáci hráči. Následne podľahli Slováci v osemfinále neskoršiemu majstrovi z Brazílie 1:2 po predĺžení.


jedine postup z tretieho miesta

V Argentíne čaká Sokolíkov v rámci B-skupiny v meste San Juan reprezentácia Fidži, Ekvádoru a USA. No a my sme radi, že do konečnej nominácie sa dostala celá pätica Šošonov, ktorá bola v širšej nominácii: menovite kapitán tímu Timotej Jambor, Mário Sauer, Samuel Kopásek, Samuel Belaník Dominik Šnajder.

"Hoci sa to termínovo bije so záverom ligy, hrať na majstrovstvách sveta sa nepodarí každému hráčovi. Je to pre nás obrovská česť a zároveň výzva popasovať sa s najlepšími. Niekomu sa môže pri menoslove súperov zdať, že postup zo skupiny by mohol byť samozrejmosťou, no bude to náročné. Je to však náš cieľ a za tým si spoločne pôjdeme. Zároveň na diaľku myslíme na spoluhráčov a veríme v pozitívny - európsky - koniec sezóny,“ hovorí práve Timo Jambor, ktorý by mal s kapitánskou páskou po domácom EURE viesť Sokolíkov aj v Argentíne

Chalanom držíme palce!


PROGRAM SR „20“:

Slovensko – Fidži 4:0 (2:0) Góly SVK: Gaži, Szoglai, Gajdoš, Jambor | RTVS Šport

Šošoni v akcii: Timotej Jambor (najaktívnejší v rámci striel) a Samuel Kopásek odohrali celý duel, Dominik Šnajder hral prvý polčas. Mário Sauer odohral druhý polčas, Samo Belaník nezasiahol do tohto stretnutia.


Slovensko – Ekvádor 1:2 (1:1) Gól SVK: Szoglai | RTVS Šport

Šošoni v akcii: Timotej Jambor, Samuel Kopásek a Dominik Šnajder odohrali celý duel. Mário Sauer sa dostal na trávnik v 86. minúte, Samo Belaník nezasiahol do tohto stretnutia.


Slovensko – USA 0:2 (0:1) | RTVS Šport

Šošoni v akcii: Dominik Šnajder odohral celý duel, Samuel Kopásek hral do 74. minúty, Mário Sauer bol na trávniku prvý polčas, Timo Jambor zas nastúpil po zmene strán. Samo Belaník nezasiahol do tohto stretnutia.