Fauly: 13:8

MFK Ružomberok
Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák – Luterán (90.+ Múdry), Lichý – Gerec (C), Domonkos (76. Rakyta), Rymarenko (86. Macejko) – Bobček (76. Úradník)

Belko - Kopásek, Kopas, Minárik (46. Leitner), Owusu - Mráz (59. M. Sauer), Stojchevski (78. Myslovič), Iľko (88. Jambor) - Kaprálik (78. Slebodník), Paur (C), Ďuriš
Aj na druhý jarný súboj Šošonov na Liptove sme si museli počkať o niekoľko dní dlhšie. V 8. nadstavbovom kole to bol proti Ružomberku znova súboj predovšetkým domácich útočníkov proti nášmu brankárovi Ľubomírovi Belkovi. Ani chytená penalta nás však nenakopla, pred polčasom naklonili gólom domáci súboj na svoju stranu, pričom po prestávke prišli ešte dva presné zásahy. Prehra 0:3 tak znamená aj štvrtý neúspešný duel proti Ružomberčanom počas tejto sezóny. Najbližšie sa Šošoni predstavia pod Dubňom v sobotu 14. mája proti Trnave.

Pri svojej premiére nemohol dočasný tréner Ivan Belák počítať s vykartovaným Tomášom Nemčíkom. Na Liptove absentoval aj zranený Benson Anang, Matúš Rusnák i Miroslav Gono, a tak si v zostave odkrútila svoj ligový debut dvojica Samuel Kopásek a Andrej Stojchevski.

Samotná hra priniesla po úvodnom oťukávaní prvú vážnejšiu príležitosť v 7. minúte, po rohovom kope domácich sa do vzduchu ideálne zavesil Mrva a na bráne Ľubomíra Belka zvonila horná konštrukcia. Belo v našej svätyni mal prácu o ďalších sedem minút, po nedorozumení prenikol stredom obrany Bobček, no náš gólman skvelým rozkľakom na zemi chytil istý gól domácich. Naša ofenzíva bola v prvých minútach otupená, navyše v 21. minúte sa po strele z tesnej blízky dožadovali domáci ruky po Adamovom Kopasovom, čo napokon hlavný rozhodca po zhliadnutí VAR-u odobril a ukázal na biely bod. Ľubo Belko však ukázal svoje majstrovstvo a strelu Domonkosa z jedenástich metrov vyrazil, čím udržal bezgólový stav. Museli sme však pridať vpredu, o čo sa snažil zvýšeným hlasom kapitán Jakub Paur. Jedna brejková situácia a následný roh však bolo málo na to, aby sme mohli pomýšľať na presný zásah. Keď sa už zdalo, že do kabín sa pôjde za bezgólového stavu, zdanlivo stratenú loptu v sklze vybojoval Bobček, našiel ním Rymarenka, ktorý z uhla prestrelil bombou všetko a aj bezmocného Belka. Našu prvú strelu na bránu nepriniesla ani akcia Patrika Iľka z posledných sekúnd prvého polčasu, ktorá nenašla číhajúceho Kaprálika.

Do druhého polčasu sme nastúpili už bez zraneného Jána Minárika, ktorého nahradil Patrik Leitner. Hneď sme sa pustili dopredu, stále ale chýbalo priame zakončenie na bránu. Domáci odpovedali ofsajdovým gólom Gereca, po ňom sa ale znova dlho nehralo, keď bol v permanencii VAR. Ten azda päť minút preskúmaval situáciu, ktorú napokon vyhodnotil ako gólovú. Po ňom sme sa rozsypali, minimálne v obrane, kde sme pri akcii Bobčeka pôsobili ako štatisti, čo vyústilo do tretieho gólu domácich. A to o ďalšie dve minúty exportným zákrokom znova vychytal Belko smoliara Domonkosa. Následne vzplanuli vášne a pri rozhodnutom zápase aj praskli nervy Paurovi, ktorého domáci vyprovokovali podlými nadávkami. Po slovnej výmene a následnej strkanici videl najskôr žltú a potom červenú kartu. V oslabení to už bolo na trávniku len o dominancii domácich a pokojnom dokráčaní k trom bodom, ktoré mohol ešte zveľadiť Gerec, v úniku v páde minul priestor troch žrdí. Súboj domácich útočníkov proti Belkovi pokračoval v 75. minúte, Lichý sa iba chytal za hlavu pri zázračnom zákroku nášho brankára nohou. Záver sa iba dohrával, Belko vyriešil niekoľko centrov, nám aj po záverečnom hvizde svietila na tabuli nula pri počte streleckých pokusov smerujúcich na bránu, čo iba potvrdzuje našu aktuálnu "deku".

Aj v štvrtom vzájomnom súboji aktuálneho ročníka sme tak ťahali proti Liptákom za kratší koniec. Po najbližšom voľnom víkende nás čaká v nadstavbe Fortuna ligy posledný domáci súboj. A to v sobotu 14. mája o 17:00 hod., kedy pod Dubňom privítame Trnavu.

Peter Struhár, MFK Ružomberok
"Vedeli sme, v akom rozpoložení je Žilina a my sme chceli urobiť veľký krok k druhému miestu. Tak to aj od začiatku vyzeralo. Mali sme veľmi dobrý vstup. Už pred penaltou mal jednu veľkú šancu Bobček. Hráči mali tak naprogramované hlavy, že si vôbec nepripúšťali, že by sme nevyhrali. Chalani hrali s chuťou a ľudia, čo prišli, sa museli futbalom baviť. Boli sme dominantní, hrali sme vo veľkej intenzite, s emóciou. Celé mužstvo musím pochváliť za koncentráciu počas celého stretnutia. Jedným z výsledkov bola aj nula striel na našu bránu."
Ivan Belák, tréner MŠK Žilina
"Nevyšlo to ani pri mojej premiére, všetci sme si to predstavovali inak. Zvolili sme do stredu poľa debutanta Andreja Stojchevskeho spolu s Filipom Mrázom, aby sme mali lepšie percento pri osobných súbojoch, no domáci nás v nich prehrávali. Súboje telo na telo sme boli tí menej úspešní. Chytená penalta mohla byť impulzom, zdvihli sme trochu hlavu a neboli sme tak zbrklí a nervózni ako v prvých minútach. Na druhú stranu bola naša finálna fáza i kombinácia veľmi slabá. Prvý gól lacný, druhý najskôr ofsajdový, ktorý zmenil VAR. Tretí gól po odkopnutej lopte nás položil a bolo po zápase. A to nás ešte Ľubo Belko podržal, brankári nás celkovo držia nad vodou celú sezónu. Viac ma mrzí to, že sme sa nedostali do strely na bránu. Od vylúčenia sa už duel dohrával. Čaká nás posledný domáci duel nadstavby proti Trnave, potrebujeme zdvihnúť hlavy a prezentovať sa smerom dopredu oveľa aktívnejšie."
Ľubomír Belko, brankár MŠK Žilina

"Je to vidno na ihrisku, že sa trápime. Keď nevystrelíme na bránu, nemôžeme vyhrať. Myslel som si, že chytená penalta nám môže zdvihnúť sebavedomie. Ťažko sa to hodnotí, pred prestávkou prišiel gól do šatne, ktorý nás znova položil. Po zmene strán absentovala prechodová fáza, jednoducho nám to nešlo, nepomohli ani moje zákroky."