Dohrávka v Ružomberku: Snáď to príde pri premiére Ivana Beláka
V 8. nadstavbovom kole cestujú futbalisti MŠK Žilina na Liptov až po nútenom odklade stretnutia s päťdňovým oneskorením. Zmena nenastala len pri výkope, ale medzičasom aj na trénerskej stoličke Šošonov. Všetci veríme, že sa zmena dotkne aj našich výsledkov. A hoci to nebude jednoduché, čo len podčiarkujú predošlé tri merania síl proti Ružomberku, všetko sa dá. Musíme tomu ísť naproti, detaily prezrádza pred svojou premiérou na lavičke tréner Ivan Belák.

Stredajší televízny duel s výkopom o 17:00 hod. povedie ako hlavný arbiter Michal Smolák. Vstupenky pre Šošonov sa budú predávať pred sektorom hostí.


novinky u súpera

Druhýkrát na jar pod Čebraťom s "oneskoreným" výkopom, tentoraz ale všetci pevne dúfame v lepší rezultát. Od nášho posledného, aprílového súboja pod Dubňom sa toho v oboch táboroch veľa nezmenilo, čo sa týka výsledkov. Ružomberok aj v nadstavbe podáva stabilné výkony, čo podčiarkol po našom vzájomnom zápase výhrou nad Sereďou 3:1 a následnými remízami so Slovanom i Trnavou, čím sa stále drží na 2. mieste o skóre pred Spartakom.

V stredajšom vzájomnom súboji, ktorý bude štvrtým a zároveň posledným v aktuálnej sezóne, bude Liptákom chýbať pre žlté karty ich najlepší strelec Martin Regáli, nám zas bude nútene stáť Tomáš Nemčík. Okrem iného Ružomberok hlásil niekoľko zranení či chorôb, čo vyústilo až do presunutia zápasu na spomínanú stredu... V poslednom stretnutí mu chýbali Kristof Domonkos alebo Matej Kochan, pre karty nútene pauzoval Ján Maslo. Naše prípadné absencie a zdravotný stav prezradí tréner Šošonov v rozhovore nižšie.


tréningový proces ukázať verejnosti v zápase

Šošoni počas víkendu nútene pauzovali, namiesto piatku si na svoj ligový duel musia počkať do stredy. Streda znamená aj premiéru dočasného trénera Ivana Beláka

"Nečakané presunutie zápasu naštrbilo náš týždenný tréningový mikrocyklus, ktorý sme museli narýchlo prispôsobiť. Upravili sme to ale a sme nachystaní na stredu. Ja osobne nepociťujem z premiéry nervozitu, už minulý týždeň boli očakávania, že to príde, ale predĺžilo sa to... Snáď to čakanie bude stáť za to."

Ako ste so svojimi zverencami prebrali minulé udalosti, ktoré vyústili odvolaním trénera Černáka? Ako na to chalani zareagovali a ako sa to prejavilo na tréningoch?

"Cítili sme z chalanov, že chcú odčiniť posledné zápasy a výsledky. Bavili sme sa, že je to vina všetkých. Nielen samotných trénerov, ktorí sa odvolávajú. Takto sme do nich vstupovali. Na tréningoch ale bolo na chalanoch cítiť chcenie a nasadenie. Všetci to chcú zlomiť, a - obrazne povedané - je jedno, kto bude stáť pred lavičkou. Tréningy sú namakané, ale rozhodujúce je, čo ukážeme fanúšikom, médiám a celej verejnosti v majstrovskom stretnutí. Nemôže to ostať iba v tréningu. Zápas je rozhodujúci, to je vrchol týždňa."

Je potrebné niečo meniť v hernom systéme, zostave, niečo okysličiť z vášho pohľadu?

"Rozmýšľame nad niečím... Uvidíme, ako sa rozhodneme. Bude závisieť najmä od zdravotného stavu chalanov. Niečo vyskúšame, verím, že to bude na osoh všetkým." 

Ako sa zmenil zdravotný stav tímu? 

"Okrem dlhodobo zranených nám tam vyskočili traja-štyria chalani, ktorých štart je pred stredou otázny."

Ružomberok nám spôsobil počas aktuálnej sezóny tri prehry, čoho si je realizačný tím plne vedomý. Nesedí nám, alebo čo hľadať za nepriaznivou sériou?

"Bilancia s nimi nie je dobrá - tri prehry a skóre 1:9 je mrazivé. Súper má dobrú sezónu, takže pôjde o náročný duel. Pri vstupe do jari sme sa ale v Ružomberku presvedčili, že s nimi vieme a dokážeme hrať. Šesťdesiat minút bolo z našej strany dobrých, no to na výhru nestačí. Takže dobrých 90 minút môže priniesť konečne aj dobrý výsledok. To je recept."

Čo k hre súpera? 

"Vieme, akým spôsobom hrá Ružomberok. Spôsob hry nemenia, keďže viac-menej v kádri Liptákov nastupujú rovnakí hráči, až na výnimky pri zraneniach či trestoch. Niečo sme mali pripravené už v predošlých dueloch, no neprinieslo to želaný výsledkový efekt. Teraz to už snáď prinesie niečo pozitívne, čo aktuálne potrebujeme všetci v kabíne. Základom je spomínané nasadenie a chcenie plných 90 minút, aby nám to konečne v tejto sezóne proti Ružomberku vyšlo," dodáva nová "metla" na lavičke Šošonov, ktorá, veríme, že pri svojej premiére bude dobre miesť.


otvorený aj sektor hostí

V zmysle aktuálnych opatrení môžu diváci navštíviť futbalové štadióny bez akýchkoľvek obmedzení - rušia sa režimy OTP, OP či OP+.

Predaj vstupeniek bude prebiehať v stredu priamo pred štadiónom v Ružomberku u bezpečnostného manažéra MŠK Martina Ukropa (martin.ukrop@mskzilina.sk | 0911 421 492). Prosíme všetkých potenciálnych záujemcov, aby ho vopred kontaktovali.

Cena vstupenky je 6 €.


rozhodcovia

Stredajšiu dohrávka 8. kola nadstavby, ktorá má v Ružomberku výkop o 17:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Michal Smolák. Na čiarach mu asistujú Erik Weiss a Adam Jekkel.


priamy prenos

Stretnutie proti Ružomberku budete môcť sledovať naživo na NovaSport a internetovej platforme VOYO.