Po februári sa prekladá aj ďalší duel v Ružomberku - pôvodne piatkový duel sa odohrá až v stredu
Futbalisti MŠK Žilina neodohrajú ani svoj druhý jarný súboj pod Čebraťom proti domácemu Ružomberku v plánovanom termíne. Tentokrát sa opäť na základe nepriaznivej pandemickej situácie v tíme súpera musí preložiť súboj 8. nadstavbového kola, a to na stredu 4. mája s výkopom o 17:00 hod.

Rozhodol o tom riadiaci orgán ligy - Únia ligových klubov - v zmysle Usmernenia ÚLK.


akceptujeme stanovisko ÚLK

Premiéra Ivana Beláka na lavičke MŠK Žilina sa odkladá. Po februárovom zápase sme museli prijať negatívne správy zo šatne Ružomberka aj v našom druhom jarnom dueli pod Čebraťom. K zraneným hráčom sa pridala aj nepriaznivá pandemická situácia, a tak na základe oficiálneho Usmernenia ÚLK nedokáže MFK splniť kritériá a na piatkové stretnutie postaviť súpisku so zdravými hráčmi v počte minimálne jeden brankár + 13 hráčov.

"Dozvedeli sme sa o nepriaznivej situácii v tábore súpera počas týždňa. Znova nám neostáva nič iné ako akceptovať stanovisko a rozhodnutie ÚLK. S Ružomberkom sme sa zhodli na stredajšom náhradnom termíne s výkopom o 17:00 hod., kedy by už mali mať dostatok hráčov na odohratie duelu podľa Usmernenia ÚLK. Nečakané voľno sa budeme snažiť využiť víkendovým zápasom "B"-tímu, v ktorom môžu nastúpiť niektorí naši hráči," povedal k už druhej takejto nečakanej situácii športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.