”B” | Proti Humennému opäť bez gólu, no aspoň s bodom
nedeľa 6. 10. 2024 od 10:30
Strážov
MŠK Žilina - FK Humenné
ŽK: 27. Maťaš, 82. Horváth, 90. Komjatý (všetci FK Humenné)
Rozhodca: Blaha - Maliňák (Papuča), Kardelis
Badžgoň - Mynář, Drame, Jaššo (C) - Pališčák (81. Oravec), S. Javorček (4. Ziblim), Petruška, Badjie (81. Mlynár) - Kóša, Vaľko (62. Prokop), Pekelský (62. Beňadik)

FK Humenné
Bréda - Zlacký, Dzurík, Horváth, Maťaš - Balica, Voloshyn (74. Sitarčík), Lukčo, Streňo (C) - Okunola (74. Mashchenko), Sow (62. Komjatý)

Dôležitý duel MONACObet ligy medzi Šošonmi a futbalistami Humenného sa od začiatku niesol v šesťbodovom duchu. Bojovné výkony i futbal však neprinášal góly. Postupom času sa stupňovalo napätie i tlak Šošonov, obstreľovali sme však bránu iba mimo jej priestoru. Gól aj napriek neustálemu obliehaniu neprišiel, a tak sme si body podelili po bezgólovej remíze. Okrem domácej straty sme predĺžili našu nelichotivú sériu bez gólu.

VSTUPENKY V PREDAJI

Napriek nepriaznivej sérii urobil tréner Vladimír Veselý v základnej zostave iba tri zmeny. Do brány sa tentokrát postavil Jakub Badžgoň, do stredu poľa sa z U19 vrátil Róbert Petruška a na hrot Vladimír Vaľko.

Od úvodu bolo poznať, že to dnes bude okrem futbalu aj tuhý boj. Potvrdilo sa to hneď v 4. minúte, keď musel pre problémy s kolenom nútene striedať Samo Javorček, ktorého nahradil Amin Ziblim. Prvá sľubná šanca z našej strany prišla v 17. minúte. Výpad Badjieho z ľavej strany zakončoval hlavou sľubne Vaľko, loptu však poslal iba na hornú sieť. Hostia sa zase dostali do príležitosti po pravej strane, tvrdú strelu Okunolu výborne vyrazil Badžgoň. Hralo sa zo strany na stranu, chýbali tomu ale nebezpečnejšie situácie. Vyzeralo, že v jednej sa ocitol Pekelský, no strelu nepretlačil cez padajúcich obrancov. Pred polčasom sa k technickému zakončeniu dostal ešte Kóša, netrafil priestor brány.

Druhý polčas sme odštartovali bez zmien na oboch stranách, no šanca prišla na strane Humenného. Lukčo posielal loptu pred prázdnu bránu na Okunulou, ale skvelým zákrokom v sklze zabránil rodiacemu sa gólu Mynář. Strelu aktívneho Afričana na hrote hostí zase skryl v náručí Badžgoň. Na opačnej polovici pálil jedovato Kóša, Brédu lopta popálila, ale do siete sa nedokotúľala. S pribúdajúcimi minútami sme súpera začali tlačiť, no stále sme sa nevedeli dostať do góloviek. Tým neskončila ani strela Kóšu po peknej kľučke a následne ani obrovská príležitosť Beňadika. Badjieho vysoký center podskočila celá obrana vrátane brankára, no prekvapený Beňadik to hlavou neposlal do prázdnej brány. V záverečnej desaťminútovke sme ešte zvýšili tlak, delovka Petrušku skončila s tečom mimo. Po štandardke zase smerovala vedľa aj strela Mynářa. Na úplnom konci už prišlo iba nešportové správanie hostí z Humenného, ktorí kúskovali hru. Žiaľ, z tlaku sme sa neradovali.

Ťažkú sériu zápasov sme zakončili napokon bodom za remízu, ale znovu sme nestrelili gól. Teraz je na programe reprezentačná prestávka a po nej sa predstavíme 19. októbra na trávniku Považskej Bystrice.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
“V prvom polčase sme nenaplnili očakávania, s ktorými sme vstupovali do zápasu. Chceli sme ísť za rýchlym gólom a tempom súpera donútiť k chybám. Žiaľ, boli sme príliš nepresní a súper, ktorý má najstaršie družstvo v lige, s nami stíhal nielen kondične, ale aj herne. Mali sme dnes silnú lavičku a po prestriedaní čerstvých hráčov sa náš tlak do unavenej obrany hostí stupňoval. Šance prišli, ale všetko skončilo na brankárovi alebo mimo brány. Gól nám dnes nebol súdený. Verím však, že čoskoro si to niekto odnesie.”
Michal Mynář, obrana MŠK Žilina B
“Celý zápas sme prakticky dominovali a bolo to v našej réžii. Stále nám to však nepadá. Navyše, súper nám to dnes svojou drzou hrou dosť znepríjemenil. Myslím si ale, že sme sa s tým vysporiadali dobre, chýbal tomu len ten presný zásah. Zostáva len veriť, že to už v ďalšom zápase zlomíme a konečne prídu aj góly. Cieľ bol pred zápasom jasný. Bohužiaľ, bez gólu nemôžeme pomýšľať na viac než jeden bod. Škoda, no musíme to už zlomiť.”
MONACObet II. liga,
nedeľa 6. 10. 2024 od 10:30
Strážov
MŠK Žilina - FK Humenné