Góly: 42. a 73. Balaj, 24. Kuzma, 67. Gono
ŽK: 47. Kadlec, 54. Greššák, 57. Gono, 65. Balaj, 90.+ Grác - 87. Stojchevski
Rozhodca: Glova - Bednár, Poracký
FC ViON Zlaté Moravce-Vráble
Richter - Suľa (88. Grác), Tumma, Helebrand, Kadlec - Bamugartne (72. Košťál), Greššák (C) (88. Chana), Gono (78. Halo), Nonikashvili - Kuzma, Balaj (78. Šmiga)

Badžgoň - Stojchevski, Drame, Mynář - Oravec (C), Javorček (60. Ziblim), Šamaj (83. Chlepko), Mlynár (46. Atanasijević) - Kóša (32. Beňadik), Vaľko, Pekelský

Siedme, upršané kolo sme odštartovali predohrávkou proti papierovému favoritovi zo Zlatých Moraviec. Predpoklady sa, žiaľ, začali napĺňať napriek odporu žltozelených už od úvodného dejstva. Domáci boli nebezpečnejší a do polčasu viedli o dva góly. Po polčase pridali ďalšie dva, pričom my sme sa len veľmi ťažko presadzovali v ofenzíve. Snaha sa dnes Šošonom uprieť nedala, ViOn bol však jednoducho lepším tímom.

Trénerský štáb rezervy Šošonov stavil v podstate na overenú zostavu. Potešili najmä mená po návrate zo zranenia, v základe totiž nastúpili Vladimír Vaľko a Sebastián Mlynár. V strede poľa dostal priestor Samuel Šamaj miesto Amina Ziblima. S kapitánskou páskou nastúpil vôbec premiérovo Adam Oravec.

Obe mužstvá od úvodu na nič nečakali a v ofenzíve hrozili. Už v prvých minútach strieľal nepresne Gono, náš protiútok a center Pekelského nenašiel nikoho v žltom. Hoci trávnik vyzeral na pohľad pripravený, tak voda viditeľne sťažovala hru na oboch stranách. Prvé vážnejšie nebezpečenstvo prišlo z kopačiek domácich, keď pri rohovom kope reflexne zakročil Badžgoň a dorážka už letela mimo. Žltozelení priamo ohrozili bránu až po štvrťhodine hry, navrátilec Vaľko prízemnou strelou neprekvapil Richtera. Najaktívnejším hráčom, čo sa týka zakončenia, bol Baumgartner, ktorého však viacerými dobrými zákrokmi vymazal Badžgoň. Žiaľ, následne už ale nemal nárok na akciu ViOn-u takpovediac do prázdnej brány, ktorou sa vďaka Kuzmovi ujali v 24. minúte vedenia. Netrvalo dlho a Vaľko mohol vyrovnať, v protiútoku mu však zmenšil uhol Richter a loptu cez neho nedostal. Po polhodine sme museli vynútene striedať, v ťažších podmienkach sa zranil Kóša, ktorého vystriedal Marek Beňadik. Nováčik na hracej ploche sa o pár minút aj dostal do sľubnej šance, protiútok mu ale nevyšiel vôbec podľa predstáv. Domáci nám okrem nakopávaných lôpt na Balaja zatápali aj štandardkami. Paradoxne, aj druhý gól v našej sieti prišiel z hry. Tečovanú strelu Kuzmu si ešte Badžgoň postrážil, na dorážku úplne voľného Balaja už ale nemal nárok. Ten istý hráč mohol vzápätí zvýšiť na rozdiel triedy, tentokrát sme to prežili bez "ujmy".

Do druhého polčasu sme vstúpili druhým striedaním, Mlynára nahradil ďalší rekonvalescent Vuk Atanasijević. Ak sme chceli niečo s duelom spraviť, museli sme zapnúť na vyšší rýchlostný stupeň. Oba tímy však kopili chyby a po jednej z našich zvonila vďaka bloku Stojchevskeho "iba" tyč našej brány. Hoci ViOn stále držal viac loptu, žltozelení začali vystrkovať rožky, čo hráči z Tekova nedovolene prerušovali za cenu žltých kariet. Začínajúcu nervozitu v domácich radoch sme ale nevedeli výraznejšie pretaviť aj ofenzívnych akcii. Naopak, takmer sme si gól strelili sami. Šamaj prihrával naslepo gólmanovi Badžgoňovi, ktorý však nebol v miestach prihrávky a loptu dostihol až tesne pred bránkovou čiarou. Nič nám to nebolo platné, keďže z následného rohu sa lopta dostal k voľnému Gonovi a bolo pravdepodobne rozhodnuté. A to nás ešte náš brankár držal "nad vodou", Baumagartnerov únik efektne zneškodnil. Nezabránil ale druhému gólu Balaja, hlavička dlháňa so žilinskou minulosťou znamenala v 72. minúte už manko o štyri góly. Badžgoň ale naďalej čaroval, tečovanej strele Gona nedovolil prepadnúť za svoj chrbát. V závere sme sa snažili hroziť aspoň strelami z diaľky, najsľubnejšia bola z kopačky striedajúceho Ziblima, ale gólom neskončila. Potom sa ocitol ešte v dobrej pozícii Oravec, v zakončení však ukázal, že nie je rodený strelec. Ani čestný zásah sme tak nedosiahli. Našťastie ani neinkasovali po piatykrát, Nonikashviliho pokus aj s tečom skončil na brvne.

Nevydarenú cestu do Zlatých Moraviec budeme chcieť odčiniť už o týždeň, kedy pokračujeme 8. kolom MONACObet ligy na domácom trávniku. Tradične v nedeľu od 10:30 hod. v Strážove privítame tím z hlavného mesta - FC Petržalka.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"V prvom rade gratulujeme súperovi k výhre. Dnes bol lepší a zaslúžene zvíťazil. Opäť sa nám nepodarilo skórovať, pričom naša séria bez gólu je už príliš dlhá. Šance sme si nejaké dokázali vypracovať, no nič z toho. Mrzia najmä dva nájazdy v prvom polčase, gól by nám určite psychicky pomohol a mohol z toho byť úplne iný zápas. O výsledku rozhodlo správanie hráčov v šestnástke. Zatiaľ čo súper bol dôrazný a pozorný, tak my sme v defenzíve či v ofenzíve neriešili situácie, ako sme mali. Boli sme zbrklí a nedôrazní. Preto je dnes výsledok, aký je."