Tipsport liga: MŠK Žilina - Vítkovice 1:1 (0:0)
Strážov
1:1(0:0)
MŠK Žilina - MFK Vítkovice
Góly: Karoglan - Derich
1. polčas - Dúbravka - Pekarík, Šourek, Vomáčka, Leitner - Jež, Kupčík, Pečalka, Tesák - Gharabaghtsjan, Sobczak
2. polčas - Perniš - Vomáčka, Piaček, Guldan, Tesák - Rilke, Kupčík, Hasanovič, Vladavič - Gharabaghtsjan, Sobczak (Karoglan)

Ani v druhom stretnutí zimného futbalového turnaja Tipsport liga Žilinčania nezvíťazili. S českým druholigistom FC Vítkovice sa rozišli dnes popoludní po remíze 1:1, keď oba góly padli v druhom polčase.

V prvom polčase si na umelom trávniku v Strážove, kde sa všetky zápasy F-skupiny Tipsport ligy hrajú, vytvorili domáci tlak aj šance, dobré príležitosti však nepremenil Jež ani jeho spoluhráči. Na druhej strane sa po polhodine hry dvakrát ocitol v stopercentných príležitostiach Diviš, ale najskôr jeho strelu Dúbravka vyrazil a o chvíľu mieril z päťky nad.

V druhom polčase Žilinčania preskupili zostavu, do ktorej prišlo šesť nových hráčov a opäť mali viac z hry. Naďalej však nedokázali prekonať brankára Vítkovíc. Podarilo sa to až chorvátskemu legionárovi v drese MŠK Mislavovi Karoglanovi, ktorý prišiel na trávnik iba pár minút pred gólom. Loptu pekne potiahol po ľavej strane a z uhla zakončil. Vyrovnanie prišlo po štandardke hostí, keď si Derichov center zrazil nešťastne do vlastnej siete mladý Kupčík. Žilina má v tabuľke po dvoch dueloch iba dva body, Vítkovice už štyri a vedú tabuľku.

V druhom stretnutí 2. kola F-skupiny Tipsport ligy zvíťazila Banská Bystrica nad Ružomberkom 1:0. Ružomberok ostáva bez bodu a šance na postup posledný, futbalisti spod Urpína majú tri body a sú na druhej priečke.

V poslednom, 3. kole F-skupiny Tipsport ligy sa v sobotu 17. januára stretnú v Strážove o 11. hodine Žilinčania s Banskou Bystricou a o dve hodiny neskôr Vítkovice s Ružomberkom.

Ďalší program:

17. januára 2009 (sobota): MŠK Žilina - BB (11:00), Ružomberok - Vítkovice (13.00)