ŽK: 27. Bahi, 43. Nagy, 79. B. Owusu - 33. Ndjeungoue, 75. Kudlička, 86. Trabalík, 90. Mensah

Fauly: 14:16

FC ŠTK 1914 Šamorín
Trnovský - Kachút, Dobranskyi, Bahi, Yarosh (84. Baez) - Badije, Nagy (C) - Ferleťák (46. B. Owusu), Szolgai (58. Szabó), Csóka - Moumou (84. Pančík)

Belaník - Mensah, Mráz, Ndjeungoue - Kopásek, Adang (46. R. Owusu), Oravec (C) (62. Šnajder), Gomola (71. Mojžiš) - Trabalík (87. Capko), Krstić, Addo (62. Kudlička)
Druholigová dohrávka 11. kola v Šamoríne sa od začiatku niesla v dynamickom rytme zodpovedajúcom mladým zostavám na oboch stranách. To, čo však vo väčšej miere chýbalo na oboch stranách, boli napokon góly. Bližšie k vedeniu mali v oboch polčasoch domáci, no o čisté konto sa nenechal obrať Samo Belaník. Strelecký prach zvlhol dnes aj našim strelcom, a tak z juhu Slovenska odchádzame napriek tomu s cenným bodom pre bezgólovej remíze.

záznam zápasu

V rámci nahusteného programu Šošonov pristúpil trénerský štáb k viacerým zmenám v základnej zostave, ktoré boli vynúteného i nevynúteného typu. Do stredu stopérskej trojice sa vrátil po zranení Filip Mráz a rovnako po menších problémoch bol späť v základe Martin Oravec aj s kapitánskou páskou. Na ľavej strane obrany dostal priestor Martin Gomola a na krídlach zase Vladimír Trabalík a Henry Addo.

Súboj mladých tímov začal aktívnym a energickým futbalom zo strany na stranu. Na príležitosť však diváci na šamorínskom štadióne čakali až do 12. minúty. Postaral sa o ňu po odrazenej lopte z rohu Csóka, no prekonaného Sama Belaníka zachránila dobre postavená žrď. Aj druhý zaujímavý pokus prišiel spoza vápna a z kopačky domácich, Szolgai tentoraz mieril tesne vedľa. Šošoni sa prepracovali k svojej úvodnej nebezpečnej situácii až krátko pred pol hodinou hry. Priamy kop Samuela Kopáska si ale brankár Trnovský postrážil. Zatiaľ čo my sme sa párkrát pokúšali presadiť rýchlymi loptami za obranu, ktoré ale úspech nemali, tak Šamorín mal v 40. minúte ďalšiu príležitosť skórovať ako prvý. Proti krížnej strele Szolgaia ale dobre zakročil Belaník. Následne sme sa však konečne dostali do zakončenia aj na druhej strane, rýchlu akciu Henryho Adda nevyužil Vlado Trabalík, ktorého pokus bol zblokovaný.

Aj po zmene strán sme v úvode videli väčšiu aktivitu na kopačkách hráčov v modrom. Odštartovali to viaceré náznaky šancí hneď po príchode z kabín, no najmä pri tej z 52. minúty sme mali veľké šťastie. Szolgai sám na zadnej tyči predkladal loptu pred prázdnu bránu, no nikto z jeho spoluhráčov si ju napokon nenašiel. Šance postupne pribúdali, no stále viac u domácich. Striedajúci Bright Owusu mieril zblízka do bočnej siete. V 60. minúte sme však ako blesk z čistého neba mohli udrieť po rýchlom výpade Trabalíka, bohužiaľ, dvojica Boris Krstić a Martin Oravec ani na viackrát nedotlačila loptu do siete. Čistý gól na kopačke mal Csóka, na prázdnu bránu ale nezakončil dostatočne razantne a Belaník stihol priskočiť včas späť. Osem minút pred koncom zase, ako je to už zvykom v posledných dueloch, čaroval gólman Samo Belaník, ktorý na ceste za štvrtým čistým kontom v rade zneškodnil samostatný únik Csóku. V závere to už oba tímy hrali skôr na udržanie výsledku, a tak sa body napriek príležitostiam na oboch stranách delia po bezgólovom výsledku.

Vyrovnaná dohrávka 11. kola napokon znamená remízu, ktorá pre obe družstvá znamená posun v tabuľky o miesto vyššie. Bodový zápis nás o skóre vyniesol pred nášho najbližšieho súpera MŠK Púchov. S tým sa stretneme opäť v sobotu o 10:30 hod. na Štadióne MŠK Žilina.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
“Každý bod z ihriska súpera sa ráta, preto s remízou panuje spokojnosť. Čo sa týka zápasu, Šamorín ukázal kvalitu v ofenzíve a vytvoril si toho aj viaceré šance. Prišli však aj naše príležitosti, pri ktorých sme to lepšie nedotiahli. Bol to bojovný zápas, veľa prerušení a náročný terén na kombináciu. Aj tak sme chceli hrať náš futbal. Dnes sme trochu okysličili zostavu a prerotovali hráčov. Novici v zostave si zastali svoje miesto. Teraz hráme doma a určite chceme bodovať naplno.”
Filip Mráz, obranca MŠK Žilina
“Podľa vývoja zápasu berieme aj bod. Súper bol kvalitný a zápas náročný najmä v súbojoch. Na obidvoch stranách dnes fungovala dobre defenzíva a tiež nie ideálny terén prispel ku chybám a nepresnostiam. Napriek tomu mali obe mužstvá šance, ktoré mohli rozhodnúť. Vo finálnej časti nám chýbal väčší pokoj, čo vyústilo do nuly v kolonke strelených gólov. Naopak, nula vzadu teší. Natiahli sme sériu, čo je pre nás dôležité pri mentálnom raste. Verím, že v sobotu znova uspejeme a budeme pokračovať v dobrých výkonoch z posledných stretnutí.”