UYL: Šošonov čaká mládežnícky futbalový sviatok, pod Dubeň zavíta slávny Inter Miláno
Už zajtra sa prinajmenšom v mládežníckom zápase roka stretneme na domácom štadióne s jedným z najlepších talianskych klubov - FC Internazionale Milano. V play-off súboji UEFA Youth League zabojujeme o postup do osemfinále najprestížnejšej mládežníckej súťaže v Európe.

V preview vám ponúkame pohľad trénera žltozelených - Vladimíra Veselého na tento prestížny duel.

Viac z rozhovoru s trénerom, stredopoliarom Mário Sauerom či z predstavenia súpera nájdete v predzápasovom Bulletine MŠK v online verzii. Duel s výkopom o 16:30 hod. povedie hlavný rozhodca Sebastian Gishamer z Rakúska.

každý sa na zápas teší

Pred dlho očakávaným a avizovaným futbalovým sviatkom sme s trénerom projektu MŠK „B+19“ Vladimírom Veselým rozobrali situáciu v tíme vzhľadom na zimnú prípravu, zdravotný stav i samotného zvučného súpera.

Príprava celého projektu „B+19“ prebiehala spolu. Bola nejako upravená práve pre zápas s Interom?

„Áno, väčšinu tréningového procesu sme smerovali na tento súboj. Nastavili sme to tak, aby boli všetci hráči čo najlepšie pripravení na utorok.“

V utorok nastúpime proti slávnemu Interu Miláno. Aká je nálada? Je už cítiť, že sa to blíži?

„Myslím, že každý v klube sa veľmi teší na tento súboj. Chalani sú na tom rovnako. Od soboty sa už spoločne pripravujeme špeciálne na Inter a máme k dispozícii kompletný káder hráčov, ktorí sú v širšej nominácii na samotný zápas.“

Súpera máte určite naštudovaného. Kde sú jeho silný stránky a na čo si musíme dať najviac pozor?

„Je to tak. Získali sme záznamy z niektorých zápasov Interu v ligovej súťaži alebo v mládežníckej Lige majstrov. Majú veľmi kvalitné družstvo, fyzicky výborne stavaných hráčov, takže to nebude vôbec jednoduché. Do karát im hrá variabilnosť, keďže vedia plynulo meniť rozostavenie podľa situácie. Ich najväčšou zbraňou sú však štandardné situácie, z ktorých dávajú veľkú časť gólov. Na toto si musíme dať naozaj veľký pozor. Navyše, v ofenzíve hrajú veľmi dôrazne a nevypustia žiaden súboj. Na druhej strane, v defenzíve je to taký poctivý taliansky futbal, kedy sa po strate lopty vracajú vo veľkom počte a navzájom si pomáhajú. Verím ale, že aj napriek tomu sa dokážeme presadiť našimi zbraňami.“

Aké budú teda naše zbrane? Kde vidíte naše výhody?

„Určite chceme využiť predovšetkým rýchlosť našich ofenzívnych hráčov. Na tomto chceme postaviť našu hru a opierať sa o to. Samozrejme, dôležitá je aj kvalitná obranná činnosť. No v prvom rade musíme byť najmä nebezpeční v útoku a s našimi typmi hráčov podľa mňa máme šancu.“

Inter je naozaj veľkou výzvou, ale šanca na postup tam je vždy. Ako to vnímate zo svojho hľadiska?

„Stále si myslím, že šance sú 50 na 50. Všetko záleží aj na nastavení hráčov, ktoré podľa mňa bude z našej strany veľmi dobré. Dôležité bude zachytiť úvod duelu, do ktorého sa Inter väčšinou púšťa s veľkou energiou. Čím skôr sa snažia dostať do vedenia alebo rozhodnúť a následne výsledok ubrániť. Verím, že ten úvod zvládneme. Budeme sa snažiť o svoj štýl hry. Veríme vo vyrovnaný súboj, ktorý bude zážitkom pre nás aj pre fanúšikov."

Viac z rozhovoru v spomínanom Bulletine MŠK, ktorý bude pred stretnutím dostupný na webe mskzilina.sk.

rozhodcovia

Play-off súboj o postup do osemfinále súťaže s výkopom o 16:30 hod. povedie trojica arbitrov z Rakúska. Hlavným rozhodcom bude Sebastian Gishamer, na čiarach mu asistujú Roland Riedel a Maximilian Weiss.

vstupenky na zápas

Predaj vstupeniek za symbolické 1 stále prebieha cez sieť TicketportalKúp si svoju ihneď tu.

režim OP

Zápas bude prebiehať v režime OP (očkovaný, prekonaný), na štadión bude môcť prísť:

• osoba kompletne očkovaná, t. z.:
    • osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, avšak nie viac ako jeden rok po aplikácii poslednej dávky, alebo
    • osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou, avšak nie viac ako jeden rok po aplikácii poslednej dávky, alebo
    • osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19, avšak nie viac ako jeden rok po aplikácii poslednej dávky, alebo
    • osoba do 12 rokov a dvoch mesiacov veku.
  • osoba, ktorá prekonala ochorenie Covid-19:
    • Akceptované je oficiálne potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid-19 nie staršie ako 180 dní.
  • osoba, ktorá má kontraindikáciu očkovania proti ochoreniu COVID-19 a zároveň je schopná sa preukázať:
    • certifikátom o výnimke z očkovania podľa odborného usmernenia MZ SR, ktorý je v prílohe a negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu.