Mládež v akcii (26.2. - 3.3.)

Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 9. kalendárnom týždni roku 2024.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.


utorok 27.2.

U19: MŠK Žilina - FC Kodaň 1:1 (1:1 | 2:4 po PK) Gól MŠK: Sauer | osemfinále UEFA Youth League


streda 28.2.

U17: AS Trenčín - MŠK Žilina 1:3 (0:2) Góly MŠK: M. Bortoli, vlastný, Rajnoha | 15. kolo I. LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Mládežnícky zápas, ktorý sa hral v slušnom tempe. My sme mali v úvode problém s vysokým napádaním, ale po prekonaní pressingu sme si dokázali vytvárať šance. Do polčasu sme strelili dva góly a mali niekoľko nebezpečných situácií. Súper hrozil z protiútokov a štandardiek. Druhý polčas sme mali zápas pod kontrolou a mali ešte niekoľko dobrých šancí, z ktorých sme strelili jeden gól. Súper v závere korigoval po našej chybe. Za prístup a výkon chcem chalanov pochváliť. Víťazstvo je zaslúžené."

U16: AS Trenčín - MŠK Žilina 1:0 (1:0) | 15. kolo I. LMD

Daniel Valach, tréner MŠK Žilina U16: "Ťažko sa hodnotí zápas, v ktorom ste jednoznačne lepším, futbalovejším tímom a prehráte ho. Zvlášť, keď sme opäť nepremenili hneď niekoľko veľmi dobrých príležitostí a súper nás potrestal z jedného zle bráneného rohového kopu. Náš slušný výkon, podporený aj viacerými individuálnymi, tak nesie známky pachuti. Na druhej strane, nechceme byť alibistami a veríme, že už najbližšie pre víťazstvo spravíme viac aj vo finálnej fáze. Chce to len správnejšie a pokojnejšie rozhodnutia."


U15: MFK Vranov nad Topľou - MŠK Žilina 1:2 (1:1) Góly MŠK: Pobijak, Vrábel | 1. kolo nadstavby I. LSŽ

Daniel Mrázik, tréner MŠK Žilina U15: "V zápase sa hral futbal prevažne na súperovej polovici. Držali sme loptu a snažili sa dostať cez blok súpera, čo sa nám úplne nedarilo. Z chlapcov bolo cítiť nervozitu a nepresnosťami v predfinálnej zóne sme ľahko strácali loptu. Z brejkov sa súper dostával do zakončenia a bol z toho veľmi nebezpečný. Dnes to bolo najmä o mentálnej stránke hráčov na futbalovej trpezlivosti. Chlapcov musím vyzdvihnúť, lebo dnes držali spolu ako svorka vlkov."

U14: MFK Vranov nad Topľou - MŠK Žilina 0:9 (0:3) Góly MŠK: Michalovič 3, Dikoš 3, Ryšavý, Kapusta, Charamza | 1. kolo nadstavby I. LSŽ

Martin Repaský, tréner MŠK Žilina U14: "V prvom polčase boli domáci veľmi nepríjemný a húževnatý súper. Postupne sme sa dostávali do zápasu, zjednodušili sme a spresnili našu hru, vytvárali si šance a zaslúžene vyhrali. Chlapci si za výkon zaslúžia pochvalu."


sobota 2.3.

Ženy: GFC Topoľčany - MŠK Žilina (Tesáre, 15:00) | 15. kolo I. Demišport ligy ŽienODLOŽENÉ


U15: MŠK Žilina - Hamsik Academy 2:2 (1:0) Góly MŠK: Solovic, Poliaček | 2. kolo nadstavby I. LSŽ

Daniel Mrázik, tréner MŠK Žilina U15: "Dnes sme z našej strany odohrali slušné stretnutie, boli sme pružní, dávali sme do hry energiu a patričnú kvalitu. Musím vyzdvihnúť prístup chlapcov, som na nich hrdý."

U14: MŠK Žilina - Hamsik Academy 6:2 (5:0) Góly MŠK: Dikoš 2, Charamza, Michalovič, Neveďal, Kvasnica | 2. kolo nadstavby I. LSŽ

Martin Repaský, tréner MŠK Žilina U14: "V zápase sme boli lepším tímom, v prvom polčase sme našu prevahu dokázali vyjadriť aj gólovo. V druhom polčase už nie, navyše, hosťom sme dovolili streliť dva góly, s čím nie sme spokojní. V obrannej fáze sa musíme výrazne zlepšiť."


U13: MŠK Žilina - FA United N-KL-G U15 9:2 (4:1) Góly MŠK: Blaščík 2, Boháč 2, Hutira 2, Pinčík 2, Herkeľ | prípravný zápas

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U13: "V zápase proti fyzicky vyspelejšiemu súperovi hráči hrali od úvodu aktívne s veľkou energiou. Dôležité bolo udržať hernú kvalitu a šikovnosť počas celého duelu. Vďaka dobrému pohybu hráčov bez lopty, technickým prvkom, hre 1 na 1 a schopnosti spolupráce sa nám darilo zakladanie či vedenie útokov. Hráči často dokázali meniť ťažisko hry a využívať kolmé prihrávky. Je dôležité pri vedení útokov mať väčšiu aktivitu u niektorých hráčov a správne postavenie. V zápase sme si dokázali vypracovať množstvo gólových príležitostí. Vyzdvihujeme aktivitu hráčov v zakončení nielen z vnútra, ale aj spoza pokutového územia. Dnes sme strelili veľa krásnych gólov. Je dôležité pri niektorých gólových príležitostiach zachovať väčší pokoj, zlepšiť rozhodovanie sa a dôraz v pokutovom území súpera. V obrannej fáze je potrebné niektoré podčíslenia riešiť kvalitnejšie po taktickej stránke a niektorí hráči včas dostupovať či zachytávať pohyb súpera. Po strate lopte hráči veľmi dobre prepínali a dokázali často konštruktívne získať loptu. Hráči v stretnutí ukázali množstvo kreatívnych riešení herných situácií a radosť z hry."

U12: MŠK Žilina - MŠK Považská Bystrica U13 4:4 Góly MŠK: Elmusrati 2, Muráň, Valkovič | prípravný zápas

Stanislav Lagovský, tréner MŠK Žilina U12: "V dobrom zápase, k čomu prispel aj súper, sa hral najmä v prvom polčase vyrovnaný futbal a útoky sa striedali na oboch stranách. V druhom polčase sme mali viac z hry my, ale nedostávali sme sa až tak do zakončenia, často sme stroskotali vo finálnej fáze pred súperovou bránou zlými riešeniami. Súper nám najmä v prvom polčase robil problém svojou fyzickou hrou a napádaním, s čím mali niektorí hráči problém. Duel mal  však slušné tempo a do bodky splnil účel."


U11: Triangel (Závodie, 11:00) | prípravné zápasy

  • MŠK Žilina - FK Dubnica nad Váhom 12:0 Góly MŠK: Buček 3, Minárik 2, Harvánek 2, Majer, Klus, Jaroš, Lutišan, Hulín 
  • MŠK Žilina - MFK Bytča U12 14:0 Góly MŠK: Lutišan 2, Buček 2, Klus 2, Minárik, Majer, Harvánek, Jaroš, Sedliaček, Capanda, Lilge, Oravec 

Vladimír Stenchlák, tréner MŠK Žilina U11: "Dnes sme v oboch zápasoch hrali veľmi dobre a herne sme na ihrisku dominovali. Mali sme dobrý prechod z obrany do útoku a dobrý pohyb bez lopty. Vytvorili sme si veľké množstvo šancí, z ktorých sme strelili pekné góly."


nedeľa 3.3.

"B": MŠK Žilina - FK Spišská Nová Ves 5:1 (3:1) Góly MŠK: M. Oravec, Hranica, Mlynár, Jaššo, L. Bortoli | 18. kolo II. futbalovej ligy


WU19: GFC Regionálna akadémia - MŠK Žilina 0:9 (0:3) Góly MŠK: Kantoríková 4, Šinálová 2, Ďatková, Skvortsova, Hájeková | 11. kolo I. LD

Peter Krištín, tréner MŠK Žilina WU19: "Stretnutie na ťažkom teréne so súperom, ktorý celý zápas bránil v bloku. Hráčky sa s tým veľmi dobre vysporiadali, pričom využili voľné krídelné priestory najmä vďaka výbornej podpore krajných obrankýň. V hre sa vyskytovali jednoduché kombinácie, prevažne narážačky, hra 1 na 1 aj 1 na 2, časté situácie s využitím tandemu a výborné centrované lopty z krídelných priestorov. Mentálne nastavenie hráčok bolo výborné. Zlepšiť treba situácie, kedy sme loptu pretláčali cez súperove hráčky - je potrebné hľadať voľný priestor a zlepšiť rozhodovanie. Vyzdvihnúť treba gólové zakončenia hlavou po centrovanej prihrávke."

WU15: GFC Regionálna akadémia - MŠK Žilina 1:3 (1:2) Góly MŠK: Peclerová, Lisíková, Šusteková | 11. kolo I. LŽ

Vojtech Kuľha, tréner MŠK Žilina WU15: "Dievčatá dominovali počas celého zápasu. Problém v obrannej fáze nám robili dlhé prihrávky, naopak, v útočnej fáze sme mali problém so zakončením. Trochu vyššia efektivita a zápas by bol jednoznačnejší. Určite sme dnes ale zaslúžene vyhrali."


U8: Triangel (Závodie, 9:00)


Facebook