V jedinom domácom zápase prípravy výhra 3:0 nad Košicami
Góly: 48. Sauer, 65. Hranica, 79. Jaššo
Rozhodca: Očenáš - Pekara, Jekkel
Badžgoň (46. Belko) - Minárik, Stojchevski (61. Jaššo), D. Javorček (61. Leitner) - Kopásek (61. Hranica), Gidi (61. Adang), Sauer (61. Drame), Bari (61. S. Javorček) - Kaprálik (61. Ďatko), Bile (86. Šnajder), Badjie

FC Košice

1. polčas: Šípoš - Kružliak (46. Gorosito), Jakubko, Bokroš, Fabiš, Zsigmund, Gallovič, Faško, Miljanič (, Medved, Obounet

2. polčas: Šípoš (61. Teplan) - Gorosito, Jakubko, Fabiš, Ademola, Takáč, Sovič, Varga, Veselý, Magda, Medved (64. Slanina)

Tretím a zároveň jediným domácim duelom letnej prípravy bolo pre Šošonov meranie síl v Budatíne. Košice boli zároveň jediným slovenským protivníkom v prípravnom období, pričom po remíze a prehre sme sa dočkali aj víťazstva. To sa zrodilo až po prestávke, keďže v prvom polčase sme to ešte nedokázali pretaviť do gólov. Hneď po zmene strán však načal súpera Sauer a náskok zvýšili svojimi premiérovými gólmi v "A"- tíme mladíci Hranica s Jaššom.

Trénerský zbor vedený Michalom Ščasným naznačil, že proti Košiciam to už nebude rozdelené rovnomerne na dve partie. Stále chýbali kormidelníkom zranení Iľko či Ndjeungoue, prvýkrát sa v príprave predstavil v základe Majo Sauer. Toho doplnil v strede jeho tradičný parťák Sammy Gidi.

A práve Majovi Sauerovi od začiatku chutilo, v 5. minúte zabojoval a získal odrazenú loptu, na jeho nebezpečný center nedočiahol Basirou Bajdie. Aj ďalšia šanca niesla Majov rukopis, jeho strela spoza šestnástky nemierila medzi tri žrde. Hostia s nami držali tempo, aj im sa naskytli príležitosti, o zákroku Badžgoňa však hovoriť nemôžeme. Ešte pred ním to vyriešila naša obrana. Inak to bolo predovšetkým o našom držaní lopty v strede ihriska. V 27. minúte znova pálil Majo Sauer, opäť nemieril zle, ale znova to letelo iba vedľa Šípošovej pravej tyče. Gólovo sme to nevyriešili ani po rýchlom prenesení hry na Kika Bariho, strela nesadla Samovi Kopáskovi. Rovnako tak žltozelený biliard vo veľkom vápne po polhodine hry, Šípoš nemusel zasahovať. Súperovu obranu neprekvapil ani Aďo Kaprálik a jeho prízemná ľavačka. Naša aktivita sa zvyšovala, bezgólový stav ale trval až do polčasovej prestávky.

Po zmene strán ubehli iba necelé tri minúty a už sme sa dočkali. Ešte predtým si vymenili miesto v našej svätyni Belo s Badžgym. Hostia si zas pripravili až sedemnásobnú zmenu. No a poďme ku gólu. Majo Sauer si po prihrávke do šestnástky zasekol kľučkou protihráča a ľavačkou prepasíroval loptu za Šípoša prízemnou strelou na bližšiu žrď - 1:0. Gól to nerozprúdil, naopak, vzruchu pred obomi bránami bolo iba minimum. Keď však niečo prišlo, ako v 65. minúte, bolo to s gólovou príchuťou. Eric Bile potiahol loptu, bombou neprekonal (nášho) Mareka Teplana, no ten loptu vyrazil iba pred seba, kde to doklepol Timo Hranica - 2:0. Ten síce ležal s bolestivou grimasou na zemi, no v duchu sa určite tešil z prvého gólu za "A"-tím. Zahanbiť sa nenechal ani Tomáš Jaššo, ktorý ho napodobnil v 79. minúte. No a predtým sa poriadne zvonilo na košickú bránu. Najskôr hrala s Teplanom tyč, potom Bile napálil loptu do spojnice a následný chaos ukončil presnou strelou k tyči spomínaný kapitán našej úspešnej "19"-tky - 3:0. Potom sa k slovu dostali aj východniari, priamy kop Fabiša skončil na našom múre, Veselý v dobrej pozícii po rohu z hranice päťky hlavičkoval mimo. V závere sa už nič podstatné neudialo, Šošoni sa dočkali prvého víťazstva v príprave.

Po výhre sa istotne bude regenerovať rýchlejšie. Anglický týždeň pokračuje pre Šošonov v sobotu, po Baníku cestujeme tentokrát na pôdu Olomouca, resp. do Slatiníc, kde odohráme už od 11:00 hod. duel proti Sigme.

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
„Určite sme spokojnejší ako po predošlých zápasoch. Ako sme naznačovali pred stretnutím, jeho väčšinu sme odohrali v silnejšej zostave. Myslím si, že aj na kvalite duelu to bolo vidno. Samozrejme, ako v každom zápase, aj dnes boli nejaké chybičky, ale zároveň pekné akcie a výborné momenty. Veľmi sa mi páčili niektoré automatické veci – pohyby, výmena miesta či rotácie. Už aj po prvom polčase sme mohli vyhrávať vyšším rozdielom, ale chalani to vzhľadom na tréningové zaťaženie odmakali. Stále však potrebujeme niektoré veci zlepšiť, na to budeme dbať. Pozitívny je spôsob hry – pressingové situácie, prechod do obrany aj do útočnej fázy. Z výsledku však rovnako ako pri prehre, tak aj pri výhre v príprave veľké závery nerobíme. Stále je to však pozitívne, počas náročného týždňa to v rámci regenerácie určite pomôže.“
Timotej Hranica, obranca MŠK Žilina

„Myslím si, že skoro celý zápas sme boli lepší, či už v súbojoch alebo na lopte. Košice nepredviedli nič také, čo by nás výraznejšie ohrozilo. Od 60. minúty, kedy som nastúpil, sa hralo hore-dole, kvalita ale podľa mňa striedaniami neklesla. Celkovo sme to dnes podľa mňa zvládli dobre. Výhra nám určite dodá viac motivácie a pozitívnej energie do tréningu. V tejto fáze prípravy je to dôležité. Každá výhra nás posúva a sme za ňu radi. Prvý gól za "Áčko" takisto veľmi teší, no škoda, že som si ho nemohol až tak užiť, keďže ma súper po ňom prebrúsil. Verím však, že nebude posledný.“