3:0(2:0)
FC Gyori ETO - MŠK Žilina
Góly: 21. a 45. Bumba (druhý z pok. kopu), 89. Diarra
FC Gyori ETO

1. polčas: Gyurákovics - Krohn, Raška, Boldor, Vianna, Anton (C), Tóth, Csontos, Gavrić, Bumba, Lukić

2. polčas: Ruisz - Vera, Koncz, Szépe, Keresztes, Diarra, Vingler, Riquelme, Lasza, Škvarka, Farkas, Czóka, Szoglai

1. polčas: Belaník - Minárik (C), Stojchevski, Jaššo - Kopásek, Šnajder, Gidi, Bari - Kaprálik, Prokop, Badjie

2. polčas: Badžgoň - Mynář, Stojchevski (70. Jaššo), Leitner - Hranica, Sauer, Drame, D. Javorček - Badjie, Bile, S. Javorček

Horúčava čakala po Česku na Šošonov aj za južnými hranicami. Okrem kvalitného súpera sa tak Žilinčania museli vysporiadať v druhom prípravnom dueli rovnako s teplotou nad 30 stupňov. Hoci to bolo na šance pomerne vyrovnané, skóre vyznieva jednoznačne v prospech domácich. Györ si už v prvom dejstve vytvoril rozhodujúci náskok, pričom my sme z viacerých sľubných šancí nedokázali gólovo odpovedať. Víťazstvo podčiarkli domáci v závere tretím gólom.

Už v stredu nás čaká jediný domáci duel prípravy, od 17:00 hod. privítame v Budatíne Košice.

Aj v druhom prípravnom stretnutí tréner Mišo Ščasný rozdelil zostavu na dve partie, pričom kvôli zdravotným absenciám niektorí chalani odohrali celý duel. V pálivom, slnečnom počasí chvíľu trvalo, kým sa aktéri na oboch stranách rozbehli.

No ale po úvodnom oťukávaní sa už bolo na čo pozerať. V 9. minúte vyslal štipľavú strelu Csontos, Samo Belaník ju vyrazil na rohový kop. Naša odpoveď o pár sekúnd mala gólové parametre, prízemný center Kika Bariho v sklze neumiestnil do priestoru brány Lukáš Prokop. Ten po stredajšej premiére dnes nastúpil dokonca s kapitánskou páskou. Domáci pálili častejšie a v 21. minúte sa dočkali po našom nedôraznom odkope. Ten si našiel ešte vo vnútri veľkého vápna Bumba a nenápadnou technickou strelou pomedzi hráčov prekvapil aj Belaníka. Dôrazný bol na pravej strane Samo Kopásek, ktorý v 25. minúte vybojoval loptu, prepálil obrancov, no nie už Gyurákovicsa, ktorý skryl jeho pokus ľavačkou. Azda stovka divákov zatlieskala akcii domácich pred uplynutím polhodiny hry, Gavrić unikal z uhla na Belaníka, technickou parádičkou na neho nevyzrel. Onedlho zapol motory na pravej strane Kaprálik, v poslednej chvíli jeho strieľanú prihrávku stopol posledný obranca ETO. Rovnako pochodil Kopásek, ktorý si šikovne zbehol, ale na presilu protihráčov na čele s gólmanom nevyzrel. Vyrovnanie neprišlo z našich kopačiek ani v 40. minúte, Kapo si zbehol a nachystal na ľavačku, výborným zákrokom udržal vedenie pre Maďarov Gyurákovics. V 45. minúte rozhodca zapískal, nie však polčas, ale penaltu po zbytočnom faule. Tú premenil Bumba svojím druhým gólom, čím stanovil polčasové skóre s dvojgólovým vedením pre domácich. Nezmenila to ani strela Prokopa, ktorá skončila aj vďaka zákroku domáceho gólmana na tyči.

V druhej partii po zmene strán ostali na trávniku Andrej Stojchevski s Basiruom Badjiem, ktorých doplnila deviatka čerstvých. Stále sa hral svižný futbal, o niečo viac z hry mala domáca čerstvá partia, ktorá mohla v 60. minúte zveľadiť svoj náskok, podobne ako náš "Proky" v prvom polčase ale neupratal v sklze do brány loptu Farkas. Našu hru dirigoval Majo Sauer, ktorý v 70. minúte technickou strelou iba obtrel sieť z vonkajšej strany nad brvnom. Inak sme sa však do finálky nedostávali tak často ako v prvom polčase. Nezmenil to ani Timo Hranica, ktorý pri hlavičkovom zakončení ostal ležať na zemi bez povšimnutia hlavného rozhodcu. V závere aj vinou únavy pribúdali nepresnosti, kľučkami dal o sebe vedieť Adama Drame, v dobrom priestore z toho bol iba odvrátený center. Po remíze 1:1 proti Baníku sme podľahli nováčikovi maďarskej najvyššej súťaže po ďalšom góle v našej sieti v úplnom závere 0:3.

Po dvoch prípravných stretnutiach na ihriskách súperov čaká najbližšie Šošonov jediný domáci duel prípravy. V stredu od 17:00 hod. privítame v Budatíne ligového konkurenta z Košíc. Vstup je voľný.

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Skóre nie je príjemné, ale vzhľadom na začiatok prípravy by som z toho tragédiu nerobil. Výkon nebol ideálny, no stále je to druhý týždeň prípravy a iba druhý zápas v plnej záťaži. Boli tam chyby, zlé veci, ale na druhej strane aj dobré. Opäť sme to rozdelili na polčasy, aby sme videli čo najviac hráčov a nedávali im príliš veľkú záťaž. Mladí hráči z projektu si tak môžu vyskúšať zase o čosi vyššiu úroveň mužského futbalu. Dnešný súper im určite ukázal, ako sa hrá aj silový, súbojový futbal. Po tejto stránke musíme na tom zapracovať. Pozitívne oproti Baníku bolo, že sme sa dostali do šancí, a to najmä v prvom polčase. Verím, že keď sa dostaneme do pohody aj po fyzickej stránke, tak ich budeme premieňať. Ideme ďalej, v ďalšom stretnutí to už rozdelíme o čosi inakšie. Teplo síce zohralo dnes úlohu, ale pre oba tímy rovnakú. Góly sme inkasovali najmä po chybách, máme sa z čoho poučiť a pracovať na tom."
Basirou Badjie, krídelník MŠK Žilina

"Je to síce príprava, no prehrali sme, čo nás vôbec neteší. Myslím si, že musíme viac pracovať ako tím a viac na ihrisku bojovať. To platí o ofenzíve a rovnako aj defenzíve. Súper nás v tom jasne prevýšil. Takisto v útoku nám to nefungovalo veľmi dobre. Treba však priznať, že podmienky boli naozaj náročné, teplo a dusno príliš nepomohli dobrému futbalu. V aktuálnej fáze prípravy nám to dalo zabrať. Bol to môj druhý zápas v prvom tíme, čomu sa veľmi teším, snažím sa tvrdo pracovať a odvďačiť sa trénerom. Na krídle síce nie som úplne doma, ale vždy sa snažím odovzdať všetko na každej pozícii, kde ma tréner postaví."