Strelecké suchoty sme neodkliali ani proti Prešovu
Rozhodca: Ihring - Hrebeňár, Poracký
FC Tatran Prešov
Knurovský – Gáll, P. Šimko (C), R. Nagy, Župa, Potoma, Gladiš (46. Sagna), Sovič, Fadairo, Franko (65. Olejník), Jendrek (84. Castellano)

Belaník - Jaššo, Drame, Mynář - Pališčák (63. Oravec),, Ziblim (76. Šamaj), Javorček, Badjie - Kóša, Prokop (76. Klaučo), Pekelský (63. Atanasijević)

Rezervu Šošonov čakal na východe republiky favorit z Prešova. Žiaľ, strelecké suchoty sme neodkliali ani v Stropkove - prechodnom domove Tatrana. Aktívnejší domáci korunovali svoju prevahu pred prestávkou úvodným gólom a podobný obraz pretrvával aj v druhom dejstve. Tam prišla poistka z kopačky Sagnu, ktorý tak upravil skóre na konečných 2:0.

Prelomiť túto nelichotivú sériu môžeme o týždeň v nedeľu doma proti Humennému.

VSTUPENKY V PREDAJI

Takmer totožná zostava ako spred týždňa proti Petržalke mala na východe republiky prelomiť strelecké trápenie i horšiu formu z posledných duelov. Do zostavy sa vrátil Fero Kóša i Basirou Badjie z prvého družstva žltozelených.

Ako prvý musel za súvislého dažďa zasahovať Belaník, ktorý zneškodnil nohou prízemnú strelu domáceho Fadeira. Následne sme mali hneď v úvode gólovú šancu aj my, brejk Miša Pekelského síce skončil v bráne, no Lukáš Prokop stojaci pred Knurovským zakončoval z ofsajdu. Následne to na ťažkom teréne utíchlo v rámci šancí, až 21. minúta priniesla zákroky Belaníka. Ten zneškodnil najskôr strelu spoza šestnástky a poradil si aj s následnou dorážkou domácich futbalistov. "Koňare" boli aktívnejší, v 27. minúte sa opakoval podobný súboj Belaník vs. Fadeiro, náš gólman znova stihol zasiahnuť reflexívne nohou a obrať o gólovú radosť domáceho krídelníka. Aktivita Prešovčanov narastala, v 38. minúte sme si ešte vydýchli, keď Belaník opäť pohotovým zákrokom vychytal Gladiša spred päťky. O pár sekúnd sa už predsa len menil stav na ukazovateli skóre, to keď na Župov center vyskočil ideálne Franko a hlavou poslal domácich pred prestávkou do vedenia.

Podobný priebeh hry pokračoval aj po zmene strán, znova bol v permanencii najmä Belaník, ktorý si poradil so šancami Soviča a odolal i nepresným pokusom Gálla. V 69. minúte sme trestuhodne prepadli po nakopnutej lopte. Najlepší strelec ligy Sagna si zoči-voči Belaníkovi poradil rutinérsky a prízemnou strelou k tyči prakticky predčasne rozhodol o osude stretnutia. Otvorili sme pochopiteľne zadné vrátka a všetko vrhli na jednu kartu. Tým pádom sa otvárali za chrbtom žltozelenej obrany priestory na tretí presný zásah domácich. Olejník neprekonal strelou po zemi Belaníka, ktorý znova raz ukázal dobrý zákrok nohami. Z hranice šestnástky následne pálil z priameho kopu David Fadairo, na naše šťastie iba do múru. Ako to už chodí na východe, márne sme sa dožadovali ruky v pokutovom území. Museli sme si to vyslúžiť vlastnou aktivitou, ktorá síce v závere stretnutia narastala, no bolo to málo na tutovku, nie to na kontaktný gól.

Žltozelení tak pokračujú v čiernej sérii bez bodu i gólu. Bezzubé obdobie môžeme prelomiť v nedeľu 6. októbra od 10:30 hod. proti Humennému na domácej pôde v Strážove.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
“Dnes súper zaslúžene zvíťazil, pretože bol lepší v každej oblasti. Z našej strany to bol podpriemerný výkon, Prešov jednoducho chcel viac. Bol agresívnejší, nebezpečnejší. My potrebujeme v dalších zápasoch ukázať väčšie srdce, zápal pre hru. A nebyť tak zbrklí.Smerom dopredu sme boli málo nebezpeční a z minima šancí sme, žiaľ, nedokázali vyťažiť vytúžený gól… Len si vyhrnúť rukávy a makať ďalej. Snáď sa potom dostavia vytúžené výsledky.”