Góly: 29., 33. a 44. Bile, 2. a 77. Alijagić, 32. Sauer, 79. vlastný gól
Rozhodca: Malárik - Hrenák, Hrobárik
TJ Horný Hričov
Kováč (46. Koči) - Mičúch, Valko, Kráľ, Vydra, Králik (75. Mil. Káčer), Hlucháň (56. Čebek), Marčiš, Zelník, Nemček (56. Gašo), Bistiak (C) (73. Dibdák)

Belaník - Mynář, Stojchevski, Jaššo - Pališčák, S. Javorček (62. Mir. Káčer), Sauer (C) (46. Ziblim), Badjie (37. Kopásek) - Bile (46. Pekelský), Alijagić, Vaľko

Cesta 56. ročníkom Slovenského pohára začala pre Šošonov i celý žilinský región špecifickým zápasom proti neďalekému Hornému Hričovu. Šiestoligista však inkasoval hneď v úvode, a i keď potom následne domáci bojovali, okolo pol hodiny sme otupili ich snahu tromi presnými zásahmi. Do polčasu sme sa presadili celkovo päťkrát a po zmene strán pridali ešte dva presné zásahy. Napokon je z toho očakávaný, jasný postup do 3. kola Slovnaft Cupu.

Domácemu Hričovu napriek tomu ďakujeme za výborný a férový zápas. Rovnako tak domácim priaznivcom, ktorých, snáď, uvidíme aj po tomto zápase fandiť na Štadióne MŠK. V nedeľu pokračujeme ligou, od 15:30 hod. nastúpime na Tehelnom Poli.

Nemčíkovci, Káčerovci i naši viacerí mládežnícki tréneri. To bolo už vopred dané prepojenie, ktoré len umocnilo atmosféru v obci niekoľko kilometrov od Žiliny. Tréner Michal Ščasný očakávane poslal na trávnik šiestoligistu obmenenú zostavu oproti lige. Z nej ostal v základe iba Eric Bile, pričom ho doplnili s kapitánskou páskou Mário Sauer, premiérový strelec z víkendu Denis Alijagić či viacerí mladíci.

Slávnostný výkop v podaní Antona Nemčíka a Miroslava Potomského nasledoval už ten ostrý. Okamžite po ňom bol v dobrej palebnej pozícii Bile, ktorý svoj pokus ale ešte nezmestil medzi tri žrde. V 2. minúte sa už však skóre menilo, Badjie posunul loptu na Sauera, ten napálil iba do brvna, ale Alijagića stihol loptu dobehnúť ako prvý a po kvalitnom spracovaní sa presadil prvýkrát aj v Slovnaft Cupe - 0:1. Pri ďalšej sľubnej akcii boli obaja spomínaní opäť, tentokrát akciu nedotiahli do konca. Následná strela Sauera z diaľky trafila nášho hráča. Domáci bránili všetkými silami, po sérii rohových kopov neprekonali obranný val TJ na čele s gólmanom Kováčom postupne Stojchevski, Vaľko a ani Alijagić. Šošoni si to postupnými útokmi chystali, aj pri ďalšej Vaľkovej šanci však trafili hráčov v prehustenej šestnástke. A keď nie hráčov, tak Sauer následne prestrelil. Rohový kop nám napokon priniesol druhý gól, ktorý už visel na "vlásku". Nedorozumenie domácich a ideálny odraz využil na dorážku do prázdnej Eric Bile - 0:2. No a takmer okamžite sme a presadili aj tretí raz v zápase. Bile našiel presným pasom v boxe Sauera a ten sa v takýchto pozíciách nemýli - 0:3. Vyzeralo to, že sme definitívne zlomili odpor protivníka, hneď po rozohrávke totiž Alijagić vysunul Bileho a bolo o štyri - 0:4. A mohlo byť aj o päť, peknú akciu Šošonov ale nezakončil v dobrej šanci ideálne Sauer. Piaty presný zásah do polčasu nakoniec prišiel, striedajúci Kopásek potiahol akciu, Alijagić pätičkou efektne našiel Bileho a ten uzavrel prvé dejstvo i svoj hetrik - 0:5.

Do druhého polčasu sme nastúpili s dvomi zmenami, Bileho so Sauerom nahradili mladík Michal Pekelský a nová africká posila "B"- tímu Amin Ziblim. Ten sa po pár minútach takmer premiérovo aj presadil, gólovú strelu zastavila horná žrď. Aj druhý striedajúci Šošon bol pri chuti, zasekávačky pred pokutovým územím a dobrý pokus zastavil gólman Hričova. V 62. minúte prišlo aj na očákavané striedanie, na trávnik totiž vybehol rodený "Hornohričovan" Miro Káčer. Domáci po zmene strán aj kvôli miernému úpadku žltozeleného tempa začali vystrkovať "rožky". Náznaky ofenzívnej aktivity mohol v 70. minúte korunovať cenným gólom Marčiš, z voleja ale poslal loptu vysoko nad. Ďalší gól tak padol znovu do siete súpera, Kopásek našiel pod sebou Alijagića a ten schoval strelu spoza obrancu presne k tyči - 0:6. No a vzápätí si už strelili presný zásah aj domáci, žiaľ, do vlastnej siete. Center Pališčáka si nešťastne umiestnil za Kočiho jeden z obrancov TJ - 0:7. Aj Alijagić si mohol pripísať hetrik, jeho strela opečiatkovala brvno. Dve minúty pred koncom dostal Horný Hričov ideálnu príležitosť na čestný úspech. Zelník však z pokutového kopu nevyzrel na Belaníka, ktorý jeho penaltu zneškodnil. Šošoni si tak bezpečne postrážili postup do ďalšieho kola Slovnaft Cupu.

V tom 3. kole cestujeme na Oravu, po štyroch rokoch si zopakujeme súboj s Námestovom, ktoré túto sezónu hráva III. najvyššiu súťaž. Predbežný termín je naplánovaný na 25. septembra.

Cez víkend pokračujeme vo svojich ligových povinnostiach. A že tie povinnosti budú tentokrát náročné, no motivujúce zároveň. V nedeľu popoludní ich totiž čaká šláger 6. kola na Tehelnom poli proti Slovanu. O vstupenkách do sektoru hostí budeme čoskoro informovať. Po repre pauze pokračujeme doma, konkrétne zápasom proti Skalici. Vstupenky sú už v predaji.

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Samozrejme sme radi za postup. Rešpektujeme súpera, nechcem hodnotiť ani tak výsledok, skôr ma potešili výkony niektorých mladých hráčov. Súper podal bojovný výkon. Hrali sme blízko Žiliny, boli sme bližšie v kontakte s ľudmi, ktorí môžu prísť aj na náš štadión. Je to pekná konfrontácia a veríme, že sme im spríjemnili tento futbalový sviatok. Mira Káčera sme dnes poslali na ihrisko len kvôli tomu, že mal v tábore súpera otca a brata. To sa stane asi iba raz za život. Určite to teda bol aj pre samotných Káčerovcov sviatok. Ideme v pohári ďalej, splnili sme si povinnosť, nik sa nezranil, sústredíme sa už na Slovan."
Samuel Javorček, stredopoliar MŠK Žilina

"Dnes to bolo podľa očakávania o dobýjaní súperovej obrany. Strelili sme rýchly gól, čím sme si pomohli hneď na začiatku. Celkovo to bol fajn zápas, súper sa snažil, síce v prvom polčase po rýchlych góloch trochu upadol, no v druhom polčase sa ešte vyburcoval a podal napokon slušný výkon. Sme radi za takýto duel v regióne. Vždy je to špeciálne hlavne pre súpera, no tentoraz aj pre nás, kedy sme tu mali viacero fanúšikov, ktorí fandia obom táborom. Ďakujeme Hričovu za korektnú atmosféru."