Góly: 61. Jambor (pok. kop), 72. Ďuriš, 89. Bile
Rozhodca: Vaňo - Vitko, Poruban
TJ Tatran Oravské Veselé
Feriančik - Kmeť (C) (20. Kraľovanský) Gočal (46. Baláž), Garaj (79. Kulich), Ondrek, Hvoľka (71. Stašák), Lanko (79. Kubasák), Janič, Dopater, Šmiheľ, Michalík

Belaník - Leitner, Hubočan, Nemčík (C) - Gomola (46. Bari), Kopas (42. Adang), Myslovič, Javorček - Iľko (76. Bile), Jambor (67. Ďuriš), Addo (46. Essomba)

Po vyše mesiaci pokračovala cesta Slovnaft Cupom pre hráčov MŠK Žilina. Po šiestoligovej Liptovskej Teplej to bolo v rámci 3. kola na Orave o poznanie náročnejšie. Znova k tomu prispela naša strelecká nemohúcnosť, resp. vydarený deň domáceho brankára. Ten však "vygumoval" Šošonov iba v prvom polčase. V druhom síce pokračoval jeho dobrý výkon, no na penaltu a nevídaný "polo-vlastný" gól nemal nárok. Náskok si už Žilinčania postrážili a na záver pridal bodku po peknej akcii Eric Bile.

Víťazstvo nás posúva do 4. kola, kde narazíme v závere októbra na štvrtoligový Medzibrod.

Záznam zápasu

Rotácia zostavy od trénera Jaroslava Hynka sa na Orave pretavila do premiéry Tomáša Hubočana za "A"-tím. Ten to dirigoval zo stredu obrany, pričom v základe dostali priestor aj viaceré menej vyťažené mená.

Na malom ihrisku v slnečnom počasí načal duel strelou v 2. minúte Adam Kopas, pravačkou nenamieril presne. Do podobných miest mieril aj Patrik Myslovič, a tak prišla prvá tutovka v 8. minúte, kedy sa netradične na útočný výlet vybral Hubočan, z uhla vysunul Adda, prekonaného Feriančika však zastúpil pred bránkovou čiarou jeden z obrancov. Vedenia sme sa neujali ani po hluchšej pasáži, ktorú zakončil strelou zvnútra veľkého vápna Myslovič, Feriančik ho lapil. Podobne pochodil aj Nemčík, ktorý to napálil po rohu len do pripraveného domáceho gólmana. Proti čiernej stene sme si hľadali cestičky iba ťažko, kľučkami si priestor po polhodine hry spravil Addo, znova namieril iba do stredu brány. Spomínaný Afričan a čerstvý Hráč mesiaca Niké ligy robil svojím pohybom problémy domácej obrane, najskôr vytvoril príležitosť pre Domina Javorčeka, následne to skúšal sám, avšak proti bola zástavka postranného rozhodcu. Nie a nie to padnúť, znova nevyzrel na Feriančika prízemným pokusom Myslovič, z následného rohu tesne vedľa hlavičkoval debutujúci Hubočan. Po nútenom striedaní domáceho futbalistu musel predčasne opustiť trávnik tesne pred prestávkou aj Adam Kopas. Do odchodu do kabín pokračoval rovnaký obraz - Šošoni dobýjali, Feriančik všetko kryl.

Aj druhý polčas začal sľubne, v dobrej šanci však Javorčekovi odskočila lopta a nič z toho nebolo. Prelomiť strelecké mlčanie prišla po zmene strán dvojica Kristián Bari a Loic Essomba, ktorí boli takmer svedkami vlastného gólu. Feriančik však chytal vo forme a neprekonal ho ani spoluhráč, ktorý tesne pred ním zmenil smer lopty. Smer lopty zmenil pri ďalšej našej tutovke Timo Jambor, Javorčekovu ponuku v 57. minúte ale na gól nezužitkoval. Jambor si konečne napravil chuť v 61. minúte, kedy v neprehľadnej situácii domáci obranca nešťastne zasiahol loptu rukou a proti domácim sa pískal prísny pokutový kop. Aj priamy prenos však preukázal ruku domáceho futbalistu. Loptu si postavil spomínaný Jambi, ktorý strelil vôbec svoj premiérový gól v ročníku - 0:1. Domáci následne zacítili šancu po priamom kope, ktorý sme odvrátili k Hvoľkovi, ten napriahol, ale napol iba stan záchranárov v rohu za bránou. Poistku mal v 67. minúte na kopačke Bari, Feriančik už niekoľkýkrát v zápase potvrdil svoj deň. A tak musel dostať gól z poriadnej "haluze". Obletovali sme domácu svätyňu, no a pri defenzívnom odkope jedného z obrancov sa loptu odrazila od striedajúceho Dávida Ďuriša za bezmocného Feriančika - 0:2. Následne sa duel dohrával, rožky vystrčili aj domáci, bez vážnejšej práce pre Sama Belaníka. Bodku dali Šošoni v 89. minúte po rýchlej kombinačnej akcii, ktorú zakončil do prázdnej brány Eric Bile - 0:3. Náš strelec sa chcel v nadstavenom čase odplatiť Dávidovi Ďurišovi za nezištnú prihrávku, tú však pokazil. Z Veselého tak po troch rokoch znova odchádzame s postupom, tentoraz bez penaltovej drámy.

Pondelkový žreb určil Šošonom už aj ďalšieho súpera, ktorým bude v 4. kole účastník IV. ligy - TJ Sokol Medzibrod. Úradný hrací čas je stanovený na 25. októbra. O presnom termíne budeme čoskoro informovať. Najbližšie hynkovcov čakajú ligové povinnosti, v sobotu cestujeme na Zemplín, kde sa postavíme domácim Michalovciam.

Stanislav Ruman, tréner TJ Tatran Oravské Veselé
"Zápas z našej strany ovplyvnila hlavne 15. minúta, kedy sme prišli o pilier obrany a organizátora hry Adriána Kmeťa, ktorý skončil v nemocnici. Nešťastný bol tiež druhý vlastný gól. Snažili sme sa so Žilinou držať krok, čo sa nám darilo v prvom polčase. I keď bol súper dominantný v celom zápase. Mysleli sme si, že Žilinu potrápime viac. Žiaľ, sme vo forme, akej sme a súper má svoju kvalitu. Ďakujem a gratulujem súperovi zo Žiliny k postupu. Za výkon svojich chlapcov tiež pochválim. Siahli si na svoje dno."
"Celkovo musím povedať, že to je dnes zaslúžené víťazstvo. V prvom polčase sme nepremenili veľké množstvo šancí, no v druhom vygradoval tlak na súpera penaltou i šťastným gólom. V závere sme pridali ešte jeden pekný gól, ktorý potvrdil náš dobrý výkon. Súper síce bránil kompaktne počas celého zápasu, ale prakticky neohrozil našu bránu. Žiadnu drámu som preto dnes necítil. Chcel by som pochváliť celú obranu na čele s Tomášom Hubočanom, ktorá odohrala veľmi dobrý duel.Hubko tomu dodával pokoj. Zozadu nám chalani dodávali celkovo istotu na trpezlivý útok, ktorý bol následne aj odmenený."
Timotej Jambor, útočník MŠK Žilina

"Klasický pohárový zápas. Dôležité bolo, aby sme čím skôr dali gól, čo sa nám nepodarilo, a aj preto sme sa dlhšie trápili v zakončení. Pomohol nám pokutový kop, ktorým sme súpera otvorili a následne sme už jasne dominovali. Pridali sme ešte dva presné zásahy a zaslúžene postúpili. Rozdiel v skóre síce mohol byť väčší, no vážime si aj takú výhru a najdôležitejší je postup. Osobne som dlhšie nehral kvôli zraneniu, snažím sa postupne dostať späť do formy, preto som rád, že mi to tam padlo. Hoci "iba" z penalty, aj tak ma teší, že som to prelomil a verím, že sa mi bude dariť aj v lige."