Fauly: 20:15

Belko - Rusnák, Leitner, Stojchevski, Bari - Myslovič (C), Kopas, Gidi - Galčík (49. Iľko), Jibril (71. Ďuriš), Kaprálik (71. Addo)

FC DAC 1904 Dunajská Streda
Veszelinov – Cigaņiks (72. Nicolaescu), Muhamedbegovic, Kružliak (C), Pinto – Veselovský (83. Dimun), Káčer, Nebyla (72. Brunetti) – Andzouana (61. Ramadan), Krstović, Moumou (61. Rymarenko)
Výborná atmosféra, ktorá pri domácej ligovej premiére okorenila a vyburcovala Šošonov. A prispel k tomu aj súper z DAC-u, proti ktorému to bol zápas hore-dole s množstvom šancí. Viackrát sa triasla konštrukcia našej brány, na druhú stranu sme však my v nadstavenom čase nepremenili penaltu. Nadpriemerný duel priniesol pre Šošonov druhý remízový výsledok v sezóne.

ZOSTRIH ZÁPASU

Tréner Jaroslav Hynek v domácej premiére príliš zostavu nemenil, prvýkrát v lige sa v základe objavil Roland Galčík, ktorý na krídle nahradil po minulom týždni nie úplne stopercentne pripraveného Dávida Ďuriša.

Pred samotným štartom duelu sme potriasli rukou nášmu bývalému hráčovi a dlhoročnému masérovi žltozelených Jaroslavovi Mintálovi, ktorý 20. júla oslávil okrúhle 70. narodeniny.

Potom už prišli na rad futbalové veci a od začiatku sa bolo na čo pozerať. Najskôr pohrozila Dunajská Streda kapitánom Kružliakom, ktorý hlavičkoval nebezpečne, no našťastie nad. My sme ruky dvíhali v 6. minúte, kedy sa po odrazenej lopte dostal pred Veszelinova a dôrazom aj cez neho Taofiq Jibril, no v páde nedokázal upratať loptu do siete. Belko sa následne iba prizeral Moumouovi a jeho prekvapivému lobu, ktorý skončil na brvne. Belove rukavice boli v permanencii aj po bombe Krstovića a aj Veselovského, odolali však, a tak si prvý gól zakričali viac ako dve tisícky Žilinčanov. Matúš Rusnák vyhral dôležitý šprintérsky súboj pri čiare, v prečíslení to prihral na hranicu šestnástky Patrikovi Myslovičovi, ktorý to ľavačkou nemohol lepšie trafiť. Od brvna a tyčky nás poslal do vedenia a s kapitánskou páskou na rukáve strelil z prvej strely v stretnutí náš prvý ligový gól v aktuálnom ročníku - 1:0. Mohlo byť ešte veselšie, keď sa predral po ľavej strane Kristián Bari, našiel Rolanda Galčíka, jeho pokus ale zblokovali obrancovia v modrom. Hynkovci boli pri chuti, gól im zjavne pomohol, centre lietali pred bránu DAC, chýbalo však priame zakončenie. Jedno prekvapivé skúsil rovno z rohu Sammy Gidi, Veszelinov sa nenechal prekvapiť. Z ofenzívy hostí hrýzol najmä agilný Krstović, v 33. minúte ale Belko jeho strelu skryl v náručí. O pár okamihov neskôr sa dostal za obranu Galčík, zlým dotykom sa ale obral o možnosť vystreliť. V 39. minúte na prekvapenie všetkých odpískal hlavný rozhodca nepriamy kop v našom pokutovom území po neúmyselnej prihrávke Ľubovi Belkovi. Žltozelený múr však bol dostatočne pevný a odolal bombe Krstovića. Zaujímavý futbal zo strany na stranu pokračoval až do polčasového hvizdu, v 45. minúte sme si poriadne vydýchli, Ľubo Belko zázračným zákrokom na bránkovej čiare zmazal istý gól Nebylovi na zadnej tyči.

Aj po zmene strán sa musel hneď od prvých sekúnd činiť náš gólman, mikrosúboj s Krstovićom opäť vyhral. Dunajskostredský útočník síce skóroval o pár minút, no predchádzal tomu ofsajd, a tak sa radoval sektor hostí predčasne. My sme odpovedali dvomi nepresnými pokusmi Rusnáka a Mysloviča. Do priestoru troch žrdí potom smerovala hlavička Kaprálika, tej ale chýbala razancia a obrancovia DAC-u pomohli svojmu brankárovi. Náš gólman si musel poradiť sám v 69. minúte po strele Veselovského smerujúcej k žrdi, vyboxoval ju na roh. Druhý gól mal na kopačke náš kapitán Myslovič v 74. minúte, tentoraz ale po kľučke letela jeho strela tesne nad brvno. O tri minúty sme síce prežili nebezpečný priamy kop spred veľkého vápna Ramadana, no akcia pokračovala a Krstović vystrúhal nožničky, na ktorý bol prikrátky už aj Belko. Bolo vyrovnané a začínalo sa odznova. A mohlo byť ešte horšie, Nicolaescu totiž napálil loptu z brejku iba do brvna. Ani sme si nevydýchli a aj center Rymarenka skončil na našej hornej konštrukcii. Hoci pribúdali kŕče, aktéri na oboch stranách neustupovali zo svojej aktivity. V 88. minúte pribrzdila naše útočné snaženie červená karta Gidiho, ktorý nebezpečne dohral súpera a utoval predčasne pod sprchy. To však neodradilo Paťa Iľka, ktorý svojimi kľučkami zamotal obrancom DAC hlavy a vybojoval penaltu. V nadstavenom čase si postavil na biely bod loptu Adam Kopas, no po jeho strele smerujúcej po pravej ruke brankára nevytreskol druhý gejzír radosti. Veszelinov totiž vystihol stranu a zobral nám dva body. Aj druhý zápas sezóny sme tak iba remizovali. Každopádne prítomných fanúšikov musel zápas baviť.

Už v piatok nás čaká ďalší domáci zápas, keď privítame nováčika z Banskej Bystrice. Ďakujeme za podporu. Aj touto cestou sa ospravedlňujeme za nedostatky spôsobené pri predaji lístkov, kvôli čomu viacerí fanúšikovia nestihli úvodné minúty zápasu.

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina
"Dnešný zápas som si užil, napriek tomu, že sme nedokázali vyhrať. Všetkých nás to mrzí, všetci hráči dali do toho maximum. V niektorých veciach však ešte nie sme takí silní. Mali sme príliš mnoho strát v poslednej tretine ihriska, ktoré nám vzali veľa síl. Veľmi sme chceli vyhrať najmä kvôli skvelým fanúšikom, ktorí nás po celý duel neustále povzbudzovali. Nastúpili sme ale proti naozaj kvalitnému súperovi, ktorý má za sebou veľa ťažkých zápasov, a bol tak rozohranejší a pokojnejší. Myslím si ale, že od Trenčína sme sa zlepšili a s vývojom našej hry som zatiaľ spokojný. Teraz musíme byť ešte presnejší, strieľať viac gólov a viac kontrolovať hru. V závere sme síce mohli zvíťaziť, ale takéto veci sa stávajú aj skúsenejším hráčom. Kopi si ju chcel zobrať, čo bolo dobré a nemožno mu nič vyčítať. Skôr by sme mali pozerať na iné veci, ktoré sme mali v závere zvládnuť inak. Ako celý realizačný tím sme spokojní, ako pracujeme v tréningoch a zlepšujeme sa po kondičnej aj futbalovej stránke. Baví to nás, baví to hráčov a verím, že dnes to bavilo aj divákov. Keby sme to dnes zvládli, bola by to výborná a zaslúžená odmena pre celý tím. Hoci mal súper viac vyložených šancí, my sme mohli v závere rozhodnúť a ísť sa tešiť. Na druhej strane nám to ukazuje, že ešte asi nie sme úplne pripravení, aby sme si to zaslúžili."
Adrian Guľa, tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda
"Pre diváka sme odohrali vynikajúci zápas, ktorý bol otvorený a videli sme v ňom množstvo šancí. V prvom rade chcem poďakovať našim fanúšikom, že nás prišli podporiť, ale ďakujem aj domácim fanúšikom. Cítil som, že sme prejavili rešpekt voči tomu, čo sme spolu zažili, aj keď som bol na druhej strane lavičky. Úžasná vec. Zápas potvrdil, že keď do Žiliny príde Dunajská Streda, tak sa vždy hrajú dobré, otvorené súboje s prítomnosťou veľa mladých hráčov. Vrátil som sa na Slovensko a mrzí ma, že v takom stretnutí nebol prítomný VAR. Myslím si, že obom stranám by sa zišiel, bolo viacero hraničných situácií. Som však rád, že mužstvo zvládlo tento duel proti dravým mladým hráčom aj fyzicky. Myslím si, že v zápase sme šľapali za víťazstvom a nielen za vyrovnaním. Nakoniec však mal súper penaltu, ktorú nevyužil, a tak musím akceptovať bod. Ďakujem ešte raz za rešpekt."
Roland Galčík, útočník MŠK Žilina

"Veľmi kvalitný a náročný duel hore-dole, navyše bolo teplo, takže to bolo fyzicky vyčerpávajúce. Dunajská začala lepšie, no ustáli sme to, chytili sme sa gólom. Škoda, že moja strela neprešla, za stavu 2:0 by to už bol iný zápas. Znova som musel odstúpiť pre zranenie po nešťastnom súboji. Chcel som pokračovať, no nedalo sa. Dnes bola každopádne výborná atmosféra, bolo počuť našich fanúšikov. Verím, že minimálne v takomto počte budú chodiť na štadión. Musíme byť trpezliví po dvoch remízach a verím, že v piatok to už do tretice zlomíme v náš prospech. S Duklou to je derby, takže sa tešíme."