Nedeľný hlavný chod: V domácej premiére ročníka proti DAC
Nedeľa bude pod Dubňom vyslovene futbalová. Po predpoludňajšom predkrme v podobe II. ligy nás podvečer od 17:00 hod. čaká prvé ligové stretnutie nového ročníka na Štadióne MŠK Žilina. A hneď príde súper zvučného mena - Dunajská Streda.

Konečne futbal, slnečné počasie, k tomu súťaž pre permanentkárov a ty - náš 12. hráč - tam v nedeľu nesmieš chýbať. Duel 2. kola bude pod taktovkou Ivana Kružliaka


novinky u súpera

Dunajská Streda má za sebou úspešný vstup do novej sezóny. Víťazstvom vstúpili zverenci nášho bývalého trénera Adriana Guľu nielen do ligy, v ktorej dokázali v úvodnom kole otočiť proti Liptovskému Mikulášu nepriaznivý vývoj, no predovšetkým do kvalifikačných kôl Európskej konferenčnej ligy. Tam už sú jednou nohou v 3. predkole, keď si počas týždňa poradili na Faerských Ostrovoch s tamojším Vikingurom 2:0. Predtým postúpili cez Cliftonville zo Severného Írska. Okrem spomínaného Guľu bude nedeľa špecifická aj pre dvojicu odchovancov Samuel Petráš (na hosťovaní) a Miroslav Káčer, ktorá sa predstaví na svojom rodnom trávniku.

Minulosť ide bokom, v nedeľu pôjde o body a my by sme si radi po naozaj dlhom období zakričali schuti víťazný pokrik s fanúšikmi i následne v šatni.

Viac si o Dunajskej Strede a ďalších zaujímavostiach z jej kádra prezradíme v Bulletine MŠK.


remízu zvonku potvrdiť doma ďalšími bodmi

Celá kabína už odrátava hodiny do prvého domáceho výkopu sezóny. Jaroslav Hynek spolu s trénerským zborom dbal v tréningovom procese aj na nevydarené herné situácie z 1. kola.

"Rozobrali sme si veci, v ktorých sme prepadávali a z čoho nám vznikalo nebezpečie pred bránou. Zapracovali sme na viacerých detailov, na veciach, čo nám Trenčín ukázal a preveril nás. Jednoznačne chceme byť aktívni a nielen čakať, čo vymyslí DAC. V stredu hrali paradoxne na Faerských ostrovoch na umelej tráve, čo je pre nich určite výhoda v rámci adaptácie. Vyskúšali si to v ostrom zápase. Môžu tam byť zmeny v ich zostave. Každopádne majú naozaj široký a kvalitný káder. Verím, že v nedeľu to bude o stupeň lepšie ako pred týždňom."

Zamiešali striedajúci hráči miestami v zostave?

"Závisieť bude od zdravotného stavu hráčov, máme tam preto otázniky. Áno, striedajúci hráči nám pomohli, čo je len dobré pre konkurenciu v mužstve."

Očakávania sa stupňujú s domácim zápasom, čo panuje v kabíne?

"Nažhavenosť. Nálada je veľmi dobrá a zároveň koncentrovaná. V tréningoch cítiť súťaživosť, nechajú sa správne vtiahnuť do vecí. Myslím si, že sme nažhavení na prvý duel a proti silnému a rozohranejšiemu súperovi to zvládneme. Remízu zvonku je potrebné podporiť, a to by sme urobili najlepšie víťazstvom."

A práve náš 12-ty hráč bol pri Hynkovcoch v Trenčíne a všetci čakáme mnohonásobne väčšie počty aj v nedeľu.

"Skutočne som bol preto milo prekvapený, v akom množstve prišli do Trenčína. Verím, že ako prišli zmeny počas leta v klube – nový tréner, pozitívna príprava, ktorá fanúšika zaujala – tak aj fanúšik v sebe urobí v dobrom slova zmysle zmenu. Príde, bude hladný po futbale a dá nám šancu ukázať, že by mal chodiť na každý domáci duel. Verím, že spoločne to potiahneme a budeme sa aj spoločne tešiť.“


otvorená západná a severná tribúna

Na ligový duel bude otvorená západná a severná tribúna.

Vstupenky sú k dispozícii online za najvýhodnejšie ceny, pokladňa (nový fanshop MŠK na západnej tribúne) bude v nedeľu otvorená od 15:00 - 17:45 hod. Aj v nedeľu je možné vybaviť si permanentku na novú sezónu. 

Upozorňujeme, že vstupenky priamo na pokladni budú drahšie (viď cenník). Preto odporúčame využiť nákup vstupeniek vopred cez Ticketportal.


fanshop otvorený

Nový Fanshop MŠK (západná tribúna) spojený s pokladňou - bude v nedeľu otvorený rovnako od 15:00 - 17:45 hod.


bulletin pred zápasom konečne v tlačenej verzii

Po dvoch rokoch sme si pre vás pripravili Bulletin MŠK v tlačenej verzii, rozdávať sa bude zdarma pri vstupoch na štadión. Dočítate sa v ňom o:

  • vnútornej nervozite trénera Jaroslava Hynka, poslednej pätnásťminútovke v Trenčíne i pohľade na Adriana Guľu.
  • vo vnútri nájdete aj špeciálny promo kód od DOXXbetu na voľnú stávku.
  • Detailnom rozbore súpera i porovnaní H2H.

rozhodcovia

Nedeľný premiérový domáci ligový zápas, ktorý má na Štadióne MŠK výkop o 17:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Ivan Kružliak, na čiarach asistujú Branislav Hancko a Jakub Košecký.


priamy prenos

Stretnutie proti Dunajskej Strede budete môcť sledovať naživo iba na portáli VOYO.