Rozhodca: Kráľovič - Bednár, Zemko (VAR: Dohál)

Ofsajdy: 0:0

Priame kopy: 2:1

Fauly: 8:20

ŠK Slovan Bratislava
Trnovský – Medveděv (46. Blackman), Kašia (C), Bajrić, Vojtko (68. Wimmer) – Barseghyan, Mustafić (68. Weiss), Savvidis, Marcelli (46. Tolić) – Metsoko, Mak (68. Strelec)

Belko - Minárik, Hubočan (81. Stojchevski), Ndjeungoue - Hranica (64. Pališčák), Gidi, Káčer (C) (81. Sauer), Bari - Kaprálik, Bile (64. Alijagić), Iľko (40. Ďuriš)

V prvý, sviatočný septembrový deň cestovali Šošoni v rámci 6. kola Niké ligy k vedúcemu tímu tabuľky zo Slovana. A bol to sviatok - minimálne pre žltozelených. Ani tentoraz nechýbalo v tomto atraktívnom súboji to pravé korenie - góly. A najmä v druhej polovici prvého dejstva to teda lietalo na belasú bránu. Z viacerých šancí sa ujali do prestávky dve ľavačky hráčov MŠK. Po zmene strán prišiel tlak domácich, no na našu radosť padali iba góly znova iba do domácej brány.

Ako poslední zvíťazili na Tehelnom poli práve Šošoni ešte začiatkom mája a aj po štyroch mesiacoch sme sme úspešne vylúpili domáci stánok aktuálneho majstra. Naďalej tak zostávame bez prehry, naopak, belasým sme uštedrili prvú v aktuálnej sezóne. Navyše výhra 5:0 je najvyššia nad belasými v novodobej histórie.

ZOSTRIH ZÁPASU

Čo funguje, to nemeň. Tým sa riadil tréner Michal Ščasný na Tehelnom poli, ktorý neurobil v zostave zmeny oproti predošlému, víťaznému duelu s Trenčínom.

V horúcom počasí sa hráči oboch družstiev nemuseli dlho zahrievať, prvá strela bola z kopačky Paťa Iľka v 5. minúte skôr propagačná. My sme vďaka Tomášovi Hubočanovi ešte predtým zblokovali pokus Metsoka. Ani priamy kop žltozelených z 8. minúte nevystrašil Trnovského, tentokrát nepresne namieril Ján Minárik. V úvode to však bola najmä bitka v stredovej formácii, kde záložnici zachytávali viaceré náznaky šancí. V 19. minúte sme prehrali v takomto súboji loptu, Barseghyan našťastie svojou ľavačkou pálil z hranice veľkého vápna nad. Rovnako pochodil Armén ani o dve minúty neskôr, tribúny však zahučali. Ľubo Belko už musel zasahovať po výpade Marcelliho, na dvakrát jeho prízemný pokus skrotil. Barseghyan po pri streleckej chuti, ani do tretice ale projektilom nenamieril do priestoru brány. Občerstvovacia prestávka bola samozrejmosťou a padla viac vhod našim chalanom. Šošoni totiž išli do vedenia vďaka Aďovi Kaprálikovi. Náš krídelník si v rohu šestnástky kľučkou vytvoril priestor na strelu a ľavačkou nás aj za prispenia teču poslal do vedenia - 0:1. Kapo to skúšal ľavačkou aj o tri minúty po brejku. Z viacerých možností, ktoré sa mu črtali, to vzal na seba. Strela do stredu brány nepreverila Trnovského. Už pred prestávkou sme museli striedať. Večný smoliar na zranenia Patrik Iľko musel predčasne odstúpiť a prenechať miesto reprezentantovi Dávidovi Ďurišovi. Práve Dedo mal na kopačke gól po kľučkách Kaprálika, neprestrelil belasú hradbu tiel. Mrzieť ho to ale nemuselo, akcia pokračovala a premiérový ligový gól si pripísal odchovanec Timo Hranica. Ten z podobnej pozície ako Kapo napol prízemnou strelou na bližšiu tyč belasú sieť - 0:2. A mohlo byť ešte veselšie, volej Jána Minárika prekvapil všetkých na čele s Trnovským. Bomba nášho stopéra skončila na brvne. Minúty pred prestávkou patrili jednoznačne nám, Kačka vysunul Erica Bileho, ktorý tiesnený namieril iba do Trnovského. Z následného rohu opäť hrala s domácimi konštrukcia brány, dorážka Ďuriša totiž opečiatkovala znova len brvno.

Domáci už pred začiatkom druhého polčasu reagovali na nepriaznivý stav dvojitým striedaním, na ihrisko vybehol Tolić s Blackmanom. Bol to však znova aktívny Barseghyan, po ktorého strele sa triaslo znova rovnaké brvno. Vstup vychádzal jednoznačne domácim, Mustafić pálil našťastie do stredu brány, Mak uspel kľučkami, no neuspel v zakončení. Rovnako sme pochodili aj my po brejku, do tretice znova zvonila konštrukcia brány, po spätnej prihrávke Kapa to napálil iba do tyče Krisztián Bari. Znova nás to nemuselo mrzieť. Prežili sme totiž silnú pasáž domácich a udreli sme po tretíkrát. Reprezentant Ďuriš premenil po milimetrovej prihrávke Kapa s prehľadom svoj samostatný nájazd - 0:3. Ani VAR nepokazil našu radosť a Dedov prvý gól v sezóne. Bratislavčania aj menami, ktoré prišli na trávnik, vsadili všetko na jednu kartu. V posledných dvadsiatich minútach sme tak čelili všetkých ofenzívnym esám domácich. Krst ohňom si v tomto rušnom závere odbil 16-ročný Tobiáš Pališčák, pre ktorého to bola ligová premiéra. Odolali sme priamemu kopu Tolića, nebezpečnej strele Blackmana i signálu belasých, po ktorom sme to mohli zaklincovať štvrtým presným zásahom. Brejk troch proti jednému sme aj vďaka enormnej únave spojenej s horúčavou, ktorý podčiarkol podľa hlavného rozhodcu faul zakončujúceho Pališčáka, nezakončili nakoniec vôbec. Štvrtý gól nakoniec padol - Majovi Sauerovi stačilo na trávniku pár sekúnd, jeho bomba spoza šestnástky zapadla presne k pravej tyči brány - 0:4. Do streleckej listiny sa mohol v závere zapísať aj ďalší striedajúci hráč - Denis Alijagić však technickým obstrelom nechal vyniknúť Trnovského. Piatu radosť nám najskôr zrušil ofsajd, no VAR nám tentokrát pomohol. Spomínaný Čech totiž nebol v ofsajde a oblúčikom to "načechral" Majovi Sauerovi, ktorý toho stihol v závere až až. V sklze na zadnej tyči uzavrel na historických 5:0 pre Šošonov.

Tento výsledok je pozvánka sama o sebe na ďalšie zápasy. Začiatok septembra najskôr prináša prvú reprezentačnú prestávku, počas ktorej odídu z tábora žltozelených viaceré mená. Po nej nastúpime doma, konkrétne v sobotu 14. septembra proti Skalici od 18:00 hod. Vstupenky sú už v predaji. Tradične chystáme Fanzónu i ďalšie aktivity. Tešíme sa na vás pod Dubňom.

Boris Kitka, asistent trénera ŠK Slovan Bratislava
"Gratulujem hráčom Žiliny k predvedenému výkonu. Toto je zápas, ktorý je krutý pre nás všetkých, ale športový život prináša aj takéto výsledky. Prehra neznamená, že všetko robíte zle. Chcem sa jednoznačne postaviť za tím a hráčov za to, čo za uplynulé mesiace dokázali. Keď dnes niekto zlyhal, sme to my tréneri. Nedokázali sme mužstvo pripraviť, aby zápas zvládlo. Je to facka, ale nebudem hodnotiť individuálne výkony hráčov, hoci boli podpriemerné. Pred štyrmi dňami však boli hrdinovia, a preto si dnes nezaslúžia byť podrobení kritike."
Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Jednoznačne najlepší výsledok pod mojím vedením, rovnako aj výkon jeden z najlepších. I keď sa budeme chcieť vyvarovať niektorým veciam zo štartu zápasu či začiatku druhého polčasu. Musíme ešte viac hrať s loptou, v čom sme dobrí, aby sa súper vôbec nedostal do stretnutia. Čo ma dnes veľmi potešilo, bol kolektívny výkon, väčšina hráčov dnes odviedla naozaj maximum. Nerád vyzdvihujem jednotlivcov, ale klobúk dole pred výkonom Tomáša Hubočana. Opäť sa ukázala aj dôležitosť toho, že máme širší káder, nakoľko skvelo naskočili aj striedajúci hráči. Musím priznať narovinu, že takýto výsledok som pred duelom ani zďaleka nečakal. Na druhej strane, cieľ bol vyhrať a nič iné, čo s našou kvalitou musíme mať. Pomaly sa zlepšujeme v sebavedomí či agresivite, to je tiež super. Stále však musíme byť ostražití, že takto nám to nepôjde v každom stretnutí. Už proti Skalici po repre pauze to musíme potvrdiť. Veľmi by ma potešilo, keby prišlo na zápas viac ľudí, našich fanúšikov, ktorí budú potrební v prekonaní skalickej obrany, lebo to bude určite o dobýjaní a vtedy vám práve dokážu pomôcť tribúny. Chalani robia maximum, veríme, že aj fanúšikovia spravia maximum, aby nás prišli podporiť."
Adrián Kaprálik, útočník MŠK Žilina

"Samozrejme, sme veľmi šťastní. Pomohol nám najmä prvý gól, po ktorom sme v druhej časti prvého polčasu diktovali tempo hry. Do prestávky sa nám podarilo streliť ešte jeden a mohli prísť aj ďalšie. Po zmene strán na nás Slovan vybehol s veľkým tlakom, no prečkali sme ho a strelili tretí gól, ktorý zápas asi zlomil na našu stranu. V závere sme ešte o čosi prikrášlili konečný výsledok. Veľmi nás teší, že sa nám opäť podarilo vyhrať na Slovane, o to viac, akým výsledkom. Ťažko sa verí pohľadu na tabuľu skóre, no ukázali sme našu kvalitu. Osobne som sa rozbiehal o čosi ťažšie, keďže som mal cez týždeň menšie problémy. Úvodný gól však pomohol aj mne a zápas som si potom naozaj užíval. Verím tomu, že sme potešili aj našich fanúšikov a v opäť vyššom počte prídu aj na zápas so Skalicou po repre. Robíme všetko preto, aby sme ich na štadión pritiahli a lepšia pozvánka ako výhra 5:0 so Slovanom podľa mňa ani nemôže byť."