Na skupinu o titul sme sa naladili výhrou 3:2 nad Ružomberkom
Góly: 6. Rusnák, 11. Myslovič, 43. Ďuriš - 12. Kružliak, 90.+ Boďa
Rozhodca: Ziemba - Jekkel, Roszbeck
Petráš (C) - Anang, Kopas, Kiwior, Javorček (68. Sluka) - Bichakhchyan (68. Bernát), Myslovič, Gono - Ďuriš (75. Kaprálik), Kurminowski (80. Jibril), Rusnák (75. Goljan)

MFK Ružomberok
Krajčirík – Čurma (C), Mrva, Mojžiš – Kojnok (64. Múdry), Filinský, Zsigmund (82. Luterán), Madleňák – Kružliak, Gerec (79. Boďa), Brenkus (64. Maslo)
Základnú časť Fortuna ligy zavŕšili futbalisti MŠK Žilina na domácom trávniku proti Ružomberku. Oba tímy potrebovali vyhrať, čo prinieslo ofenzívne divadlo i gólové preteky. Výborný duel zo strany na stranu priniesol už v prvom polčase štyri presné zásahy, ktoré v predstihu rozhodli o našej výhre i opätovnom návrate na 3. miesto pred štartom skupiny o titul.

Ružomberok sme po troch prehrách z posledných vzájomných duelov zdolali, čo znamená, že o týždeň štartujeme nadstavbovú časť doma proti Trnave.

ZOSTRIH ZÁPASU

Tréner Pavol Staňo sa musel proti Ružomberku zaobísť okrem zraneného Minárika, Paura či Iľka aj bez vykartovaného Fazlagića, ktorý videl v Trnave piatu žltú kartu. Prvýkrát na jar tak dostal príležitosť v základe Patrik Myslovič, na krídle zas Matúš Rusnák.

Hneď v úvodných sekundách prišlo po našej prvej akcii aj zakončenie na bránu Liptákov, ľavačka Vahana Bichakhchyana mierila iba do Krajčiríka. Potom už prišli gólové chvíle spomínaných jarných debutantov. Najskôr v 6. minúte zužitkoval dlhý pas Jakuba Kiwiora za obranu Matúš Rusnák, ktorý zoči-voči Krajčiríkovi nezaváhal a konečne zaznamenal svoj prvý ligový gól - 1:0. Výborný úvod podčiarkla krásna akcia šošonov na jeden dotyk, na konci ktorej bola v 12. minúte chirurgicky presná ľavačka Patrika Mysloviča z hranice šestnástky, ktorá skončila v sieti - 2:0. Náš rozlet vzápätí pribrzdil kontaktný gól hostí, ktorí oživili svoju nádej na postup do prvej šestky po kontaktnom góle Kružliaka. Futbal hore-dole sa musel fanúšikom pri televíznych obrazovkách páčiť, rozhodne sa nenudil ani jeden z brankárov. Potvrdzovala to aj vydarená akcia žltozelených v 22. minúte, opäť ľavačka aktívneho Mysloviča skončila iba na žrdi. Konštrukcia hrala s Ružomberčanmi aj v 28. minúte, kedy hlavičkoval do brvna Dávid Ďuriš. Z následnej šance i rohu zakončoval Dawid Kurminowski, z dobrej pozície však minul cieľ. Gólový prvý polčas podčiarkla presná strela Dávida Ďuriša v 43. minúte, ktorý nám po pretiahnutom centri Ananga a zakončení na zadnej tyči vrátil dvojgólové vedenie - 3:1

Druhé dejstvo nezačalo tak bláznivo ako to prvé. I keď v 51. minúte si pekne pokryl loptu Kurminowski, ale jeho pravačke chýbala razancia i presnosť. Na opačnej strane nemal problém so zakončením Madleňáka náš kapitán Samo Petráš. V 64. minúte natiahol Krajčiríka peknou strelou Ďuriš, ktorého zakončenie smerovalo pod brvno. Skóre sa nemenilo ani po strele Bichakhchyana či výpade Ďuriša. Štvrtýkrát sme si nezakričali gól v 79. minúte, kedy sme sa rýchlo narážačkou dostali až do šestnástky, ale tam sme sa núkali, ktorí z hráčov zakončí, a tak sa stihla ruža ubrániť. V závere sme kontrolovali priebeh na trávniku, držali sme loptu, boli z toho však iba viaceré náznaky šancí. Nezmenila to ani strela Miroslava Gona v nadstavenom čase. Napokon ešte prišla v úplnom závere penalta pre súpera, ktorú premenil Boďa.

Ružomberok sme zdolali po roku a pol a vďaka jedenástej výhre ročníka sme sa pred nadstavbovou časťou opäť posunuli na 3. miesto tabuľky. To znamená, že hneď v 1. kole skupiny o titul privítame budúci víkend doma Trnavu.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Prvý polčas bol z našej strany výborný, bola tam energia, nasadenie, kvalita, chuť, radosť... Do druhého polčasu sme išli s vedomím, že máme náskok, nechceli sme hrať bezhlavo. Aj tak si myslím, že sme pôsobili dobre, i keď tam boli drobné chybičky vzadu alebo v trpezlivosti. Mali sme však aj šance, gól však už nepadol. Keď zápas zoberieme komplexne, tak sme ho zvládli s prehľadom. Videli sme, že ak poľavíme a padne nám koncentrácia, tak sa zápas môže zlomiť aj hneď na začiatku. Minulý týždeň sme sa dostali naspäť do zápasu, ale nástup bol zlý a nikto už nevidel, že vo zvyšku sme dominovali. V dnešnom zápase bolo vidno energiu na obidvoch stranách, chalani nekalkulovali. Niekedy ukázali viacej živelnosti ako taktiky, ale my chceme, aby sa to divákom páčilo. V prípade potreby siahneme aj k taktickým veciam, nemyslím si však, že dnes sme boli v štádiu, kedy by sme mali takto myslieť. Dôležité je, aby sa hráči naučili hrať tempo futbal a myslím si, že sa nám to aj darí. Tešíme sa už na prvý duel v skupine o titul proti Trnave."
Ján Haspra, tréner MFK Ružomberok:
"Prišli sme do Žiliny v situácii, že sme museli zvíťaziť, aby sme sa dostali do prvej šestky, ale nemali sme to vo vlastných rukách. Chceli sme spraviť všetko pre to, aby sme Žilinu zdolali. Úvod zápasu bol z našej strany celkom sympatický, no potom sme opäť doplatili na takú našu slabinu, že vždy dostaneme po zbytočnej chybe gól. Dnes to boli rovno dva. Našťastie sme v 13. minúte skorigovali na 1:2. Potom sa to tak prelievalo, ale Žilina bola lepšia a v závere polčasu dala na 3:1. V druhom polčase sme hrali vyrovnanú partiu, ale neboli sme vpredu nebezpeční, až v závere sme znížili z penalty. Výsledok je pre nás nepriaznivý, ale Žilina bola lepšia a zaslúžene vyhrala."
Matúš Rusnák, krídelník MŠK Žilina

"Tentokrát sme boli oveľa lepšie nastavení ako v Trnave, povedali sme si, že ideme jazdiť. A tak to aj vyzeralo. Dodržovali sme pokyny a hneď od začiatku zápasu sme sa chytili. Myslím si, že zaslúžené víťazstvo, mali sme to pod kontrolou, ale nechceli sme sa splašiť a chceli sme hrať stále, ako keby to bolo 0:0. Kiwi to mal na ľavačku, diagonálou ma presne našiel, sadlo mu to a pre mňa to už bolo jednoduché zakončenie. Čakal som na prvý ligový gól naozaj dlho, bolo to už aj trochu frustrujúce, keďže mi ho predtým neuznali, resp. pripísali ho súperovi ako vlastný. Bol som ale trpezlivý, nakoniec som sa dočkal a je to naozaj skvelý pocit. Teším sa z toho. Proti Trnave o týždeň budeme určite rovnako nabudení, prehra u nich je stále čerstvá, ale na zápas sa tešíme a budeme naň lepšie pripravení."