Na pôde štvrtoligového Medzibrodu jasná výhra 8:0
streda 25. 10. 2023 od 14:30
Štadión Sokol Medzibrod
0:8(0:5)
TJ Sokol Medzibrod - MŠK Žilina
Góly: 10. a 45. Bile, 12. Myslovič (pok. kop), 30. Essomba, 44. Nemčík, 61. Javorček, 70. Jakubík, 75. Jambor (pok. kop)
Rozhodca: Choreň - Lenický, Šága
TJ Sokol Medzibrod
Holko (46. Sekereš) - Šimúth, Čilík (66. Pliešovský), Pipich (46. Belluš), Samuelčík (C), Zázrivec (46. Pánik), Neušel, Bobrovský, Kohút, Sojka, Rajčok

Belaník - Kopas, Stojchevski (70. Adang), Nemčík (C) - Gomola, Myslovič, Sauer (46. Ndjeungoue), Javorček (61. Bari) - Essomba (46. Leitner), Bile (61. Jambor), Jakubík

Futbalisti MŠK Žilina cestovali v rámci 4. kola Slovenského pohára do Medzibrodu pri Banskej Bystrici. Po výhrach v Liptovskej Teplej a Oravskom Veselom nedopustili žiadnu drámu ani u štvrtoligistu z TJ Sokol a po piatich góloch do polčasu bolo o postupujúcom rozhodnuté. Po konečnom výsledku 0:8 sme si vo fair-play atmosfére zabezpečili postup do 5. kola, resp. osemfinále Slovnaft Cupu, ktorý má naplánovaný žreb už tento piatok 27. októbra.

Ligové povinnosti pokračujú pre Šošonov v sobotu na Liptove, kde sa v prvom kole odviet v rámci základnej časti predstavíme proti domácemu Ružomberku.

Záznam zápasu

Aj v tomto pohárovom dueli nechal tréner Jaroslav Hynek odpočívať vyťaženejších hráčov. Preto dostali príležitosť na strednom Slovensku mená ako Maťo Gomola či Paťo Myslovič, ktorých doplnil aj novic a debutant za "A"-tím Patrik Jakubík, odchovanec Akadémie MŠK Žilina.

Na mierne podmočenom teréne začali domáci sympaticky a snažili sa narúšať našu rozohrávku vyšším napádaním. A aj zaútočili, no pri rýchlom brejku si nedali pozor na zadné vrátka, až príliš hlboko sa stiahli pred vlastného brankára a z prvej príležitosti inkasovali. Gólman Holko ešte vychytal prvú strelu Essombu, no na dorážku Bileho už nemal nárok - 0:1. Ešte väčšiu pohodu a pokoj na naše kopačky priniesla ďalšia akcia, kedy sprava ušiel obrane Sokola novic Jakubík, domáci zatiahli ručnú brzdu a Šošoni kopali penaltu. K bielemu bodu sa postavil Myslovič a po premenenej jedenástke proti Tallinnu sa nepomýlil ani teraz - 0:2. Mohlo byť ešte veselšie, Essomba využil zaváhanie domácich, brankára síce obišiel, no z ostrého uhla napol iba bočnú sieť. Samo Belaník mal prvú vážnejšiu prácu v 23. minúte, kedy sa nenápadne z uhla dostal k lopte Bobrovský, rukavice Sama boli proti a vytesnili loptu na roh. Gól si pýtal náš nacvičený priamy kop, kedy to kapitán Tomáš Nemčík hlavou posúval popred bránu, na jeho ponuku ale nedočiahol žiaden z našich útočníkov. Napravili sme si to po polhodine hry, Gomolov prízemný center našiel nekrytého Essombu a ten poľahky navýšil naše vedenie - 0:3. Brankár Holko bol prekonaný aj z ďalšej akcie, na bránkovej čiare však stihol loptu vykopnúť Neušel. Holko vyšiel víťazne aj z mikrosúboje z Jakubíkom, ktorý si mohol pripísať pri premiére aj gól, ľavačku však vychytal gólman Sokola. Na presný zásah si náš vzrastom nižší útočník musel počkať do druhého polčasu. Pri aktuálnom stave nám nemuselo príliš prekážať ani neodpískanie evidentného faulu na Bileho, ktorý bol ťahaný v dobrej šanci za dres. Potešiť domácu tribúnu chcel v 43. minúte pri úniku Kohút, no namieril iba do ochrannej siete nad bránou Žiliny. Gólové hody sme rozšírili v úplnom závere prvého dejstva. Hlavne gól kapitána Nemčíka stál za to, z 30 metrov napriahol ľavačkou a jeho projektil od brvna zapadol za bezmocného Holka - 0:4. Vzápätí sme strelili aj piaty gól, prácu Essombu zužitkoval svojím dôrazom na druhý gól Bile, ktorý zblízka dorazil loptu do siete a uzavrel gólovo bohatý prvý polčas - 0:5

Aj vďaka pohodlnému náskoku už počas prestávky ostala v šatni dvojica Sauer, Essomba, ktorú nahradili čerství James Ndjeungoue a Patrik Leitner. Rovnako tak žltozelení už nepálili v druhom polčase na Holka, ktorého nahradil v bráne Sekereš. Pri rozhodnutom skóre zložili hynkovci nohu z plynu, preto sa hra vyrovnala. Spomínaný terén niekedy priniesol nepredvídateľné a s tým spojené úsmevné momenty. Domáci Pánik ostal v 53. minúte zaskočený, keď mu tribúna kričala aby strieľal. A to preto, lebo Belaník sa šmykol a nezavinene padol pri sťahovaní sa do brány, do prázdnej brány ale domáci útočník nestrieľal. Pošmyklo sa následne aj Ndjeungouemu, azda najvýraznejšiu šancu domácich po tejto akcii ale sklzom zastavil Myslovič a Belaník už nemal problém skryť loptu do náručia. Šiesty gól MŠK síce strelil Jakubík, no predtým lopta opustila plochu pri akcii Javorčeka, stále tak platilo polčasové skóre a Paťo stále musel čakať na gól. Domáci Pánik sa ocitol v príležitosti aj v 59. minúte, Belaník bol znova proti. To, čo nevyšlo domácim, vyšlo po hodine hry nám. Gomola to krížnym centrom načechral na druhej strane zbiehajúcemu Javorčekovi, ktorý to napálil do brány - 0:6. Debutant Jakubík sa konečne dočkal v 70. minúte, Bari ho našiel v šestnástke, Paťo nešpekuloval a ľavačkou to od brvna napálil do svätyne Medzibrodu - 0:7. Penaltu kopali žltozelení aj po zmene strán, faulovaný bol Bari. Tentoraz prenechal Myslovič jedenástkovú parketu striedajúcemu Jamborovi, ktorý rovnako nezaváhal - 0:8. Na trávnik sa potom v domácom drese dostal skúsený Ivan Bartoš, ktorý hrával za MŠK v sezónach 2004 až 2006. Medzibrod hral napriek "debaklu" sympaticky a bez akýkoľvek zákerností. Sekereš sa ešte vyznamenal po delovke Kopasa. Striedajúci gólman domácich vychytal aj Leitnera, skóre sa tak už nemenilo a futbalový sviatok v obci na Horehroní skončil ôsmimi gólmi v sieti Medzibrodu.

Domácim hráčom, funkcionárom i divákom ďakujeme za milé privítanie i fair play atmosféru a želáme TJ Sokol v ligových stretnutiach veľa úspechov.

Pohárový cieľ jasne splnený - z Medzibrodu nesieme do Žiliny postup. Teraz sa už Šošoni môžu naplno sústrediť na najbližšie ligové povinnosti, a to duel 12. kola proti Ružomberku, ktorý sa odohrá pod Čebraťom v sobotu od 18:00 hod. Vstupenky do sektoru hostí sa budú predávať na meno vo štvrtok vo Fanshope MŠK (14-18 hod.).

"Domácim treba poďakovať za fair play atmosféru a aj za ihrisko, ktoré vďaka odloženému víkendovému duelu spĺňalo slušné parametre. Dnes sme si to užili. Dali sme veľmi skoro góly, nemuseli sme nič doháňať, preto to bolo konečne "pokojnejšie" pohárové stretnutie. Súper podal oduševnený výkon, vždy to môže "smrdieť prúserom", ale dnes sme boli pozorní i produktívni. Je fajn, že dnes sa presadili strelecky viacerí chalani - Paťo Jakubík pri premiére i ďalší - a nie je to na jednom hráčovi. Pretočili sme tím, pošetrili sme niekoľkých chalanov na ligu, takže dnešok dopadol výborne."
Patrik Jakubík, útočník MŠK Žilina
"Už pred zápasom bolo jasné, že súper sa bude snažiť brániť. Nám sa však podarilo rýchlo streliť góly, ako sme chceli, čím sme otupili snahu domácich. Som veľmi rád za šancu v "Áčku", v podstate som len túto sezónu vstúpil do prvého tímu. Veľmi som si to užil, gól k tomu je čerešnička. Chcel som to zobrať na seba a "hrubou silou" som to prestrelil. Pred duelom bola tréma, úvodným hvizdom to opadlo a nemyslel som už na to. Dnešok som si užil, ďakujem spoluhráčom i trénerom."