Na Sihoti po troch rokoch opäť víťazne, Trenčín sme zdolali 3:2
sobota 10. 4. 2021 od 15:30
Štadión Sihoť
2:3(1:2)
AS Trenčín - MŠK Žilina
Góly: 45. Čataković (pok. kop), 79. Ghali - 6. Lavrinčík (vl. gól), 20. Kurminowski, 59. Kaprálik
ŽK: 27. Lavrinčík, 36. Križan, 42. Šulek, 51. Yem, 74. Kadák, 76. Madu - 16. Fazlagić

AS Trenčín
Kukučka – Yem, Križan, Šulek, Madu – Gajdoš (34. Kadák), El Mahdioui, Lavrinčík (65. Zubairu) – Ghali, Corryn (71. Tučný), Čataković (65. Ikoba)

Petráš - Anang, Kopas, Kiwior, Sluka - Bernát (59. Bichakhchyan), Fazlagić (74. Slebodník), Gono, Ďuriš (74. Rusnák) - Kurminowski (83. Minárik), Paur (59. Kaprálik)
V súboji 4. kola nadstavbovej časti sme po troch rokoch cestovali do Trenčína na tamojší nový štadión na Sihoti. Ten sme pokrstili rýchlym gólom, ktorý si paradoxne strelili domáci. Naše vedenie navýšil Kurminowski, no domáci do polčasu korigovali gólom Čatakovića po penalte, ktorú posúdil až VAR. Žltozeleným prinavrátil dvojgólové vedenie Kaprálik, AS iba znížil presnou hlavičkou Ghaliho. Šošoni si tak po dvoch remízach opäť pripísali tri body do tabuľky.

V súboji proti AS mohol tréner Pavol Staňo počítať aj s Bensonom Anangom i uzdraveným Jakubom Paurom, ktorý si na svoj rukáv zároveň navliekol kapitánsku pásku. Prvá príležitosť patrila našim hráčom. Pokus Dávida Ďuriša v 2. minúte, ktorý mal dobré parametre, nanešťastie zblokovala obrana domácich. Ešte lepšie mieril spomínaný kapitán žltozelených po priamom kope Adama Kopasa, Pazur však opečiatkoval iba žrď Kukučkovej brány. "Ukázať" nám to teda musel domáci Lavrinčík, ktorý si v 6. minúte nešťastne upratal center Jána Bernáta do vlastnej siete a Šošoni viedli - 0:1. Aj ďalšie útoky smerovali po našej ľavej strane, kde centroval viackrát Braňo Sluka. Presadil sa až Dawid Kurminowski, ktorý unikal dobrých 40 metrov práve po ľavom krídle, domáci ho nedostúpili, a tak náš najlepší strelec nezaváhal a z uhla prestrelil Kukučku - 0:2. Následne to efektnými nožničkami pred trenčianskou bránou skúšal Paur, loptu ale netrafil ideálne. Staňovci boli pri chuti, v dobrej pozícii pálil Ďuriš iba do ochrannej siete nad svätyňou AS. Naopak, Petráš v našej bráne musel riešiť niekoľko pokusov domácich, strely z väčšej vzdialenosti mu však vážnejšie starosti nenarobili. V 39. minúte sa pekne uvoľnil na polovici ihriska Ďuriš, vysunul Kurminowského, ten však nenašiel nikoho zo spoluhráčov napriek tomu, že sme boli v prečíslení. Pred polčasom bol v akcii VAR, ktorý napokon prisúdil po prerušení hry dodatočne pokutový kop pre domácich. Ten premenil Čataković a do šatní sme tak išli s jednogólovým náskokom.

Po zmene strán pokračoval futbal zo strany na stranu, oba tímy chceli útočiť, vyložené šance ale zo začiatku absentovali. Zmeniť to mala čerstvá dvojica Vahan Bichakhchyan - Adrián Kaprálik, čo vyšlo trénerom dokonale. Vahan totiž v 59. minúte vysunul Aďa Kaprálika, ktorý prvým kontaktom s loptou zvýšil na 1:3. Hoci bol tiesnený Maduom, loptu uložil presne k tyči do protipohybu brankára. Presný zásah nášho krídelníka bol pre žltozelených 1500. presným zásahom v najvyššej slovenskej lige. O desať minút neskôr sa domáci brankár predviedol pri dvoch dobrých príležitostiach. Najskôr vychytal Ďuriša a následne si poradil aj s technickou strelou Sluku. Rovnako pochodil aj Vahan v 77. minúte po nacvičenom signáli z priameho kopu. Na druhej strane prišlo po viacerých odrazoch v našom pokutovom území k zníženiu. Madu prenikol do šestnástky, lopta sa cez Ikobu a Zubairu dostala až ku Ghalimu, ktorý hlavou strelil druhý gól domácich. Domáci ožili, na čo reagovali tréneri žltozelených nasadením Jána Minárika. Prinieslo to niekoľko rohových kopov a nakopávaných lôpt, kde skákali traja naši stopéri.

V závere sme to udržali aj pri priamom kope Tučného, a tak sa nám návrat pod hrad Matúša Čáka po trojročnom čakaní vydaril. AS sme zdolali aj tretíkrát v sezóne a v prvom zápase víkendu sme si postrážili 3. priečku v tabuľke.

Stijn Vreven, tréner AS Trenčín
"Hrali sme proti technicky najlepšie vybavenému tímu v súťaži. V úvode sme dostali rýchly gól, snažili sme sa však niečo so zápasom urobiť. Prišli ďalšie góly a síce sme ešte znížili na 2:3, bolo to málo. V zadných radoch mi chýbalo väčšie odhodlanie udržať čisté konto a ochota bojovať v defenzíve o každú loptu."
"Teším sa, pretože málokedy sa nám podarí vonku tak dominovať ako v dnešnom prvom polčase, ktorý bol jeden z našich najlepších. Trenčín mal náš rešpekt, pretože v Topoľčanoch hral veľmi dobre. Chalani zahrali fantastický prvý polčas, druhý bol dobrý. Okrem pár pasáží sme boli lepšie mužstvo a pracovali sme dobre. Splnili sme takticky to, čo sme chceli a získali tri body. Vyšlo nám rozostavenie, rovnako aj striedania. Čakajú nás dve ťažké stretnutia na ViOne. Uvidíme, ako sa vyvinie situácia so zdravotným stavom. Každopádne chceme odtiaľ postup i body."
Adrián Kaprálik, krídelník MŠK Žilina

"Druhý víťazný gól proti Trenčínu v tejto sezóne ma veľmi teší. AS je mojím obľúbeným súperom, už v mládeži sa mi proti nim podarilo streliť viacero hetrikov. Hneď prvým dotykom som skóroval. Hodil som si to trochu do čiary a snažil som sa to dať čo najviac na kríž, takže som rád, že to padlo dnu. S Vahanom sme boli dohodnutí už dopredu, že mi to bude dávať za obranu. Čakal som to teda. Celkovo sme podali dobrý výkon. V prvom polčase sme Trenčín okrem penalty k ničomu nepustili. Po zmene strán sme chceli udržať výsledok a ja som sa snažil čo najviac znepríjemňovať obrancom rozohrávku. Čaká nás pohár, káder však máme široký, preto verím, že nahustený program zvládneme úspešne."