Fauly: 15:12

FK Železiarne Podbrezová
Danko – Koštrna, Oravec (C), Mrva – Talakov (56. Sanusi), Š. Faško (71. Chyla), Paraj, Grešák – Yirajang (56. Galčík), Smékal (71. Depetris), Juritka (86. Saliman)

Belko - Minárik (C), Stojchevski, Ndjeungoue - Kopásek (67. Ďatko), Gidi, Sauer (80. Káčer), D. Javorček - Ďuriš (80. Alijagić), Bile (67. Kóša), Kaprálik

Premiéru nového ročníka i celej ligy zaobstarali futbalisti MŠK Žilina, ktorí sa predstavili v Podbrezovej. V prvom polčase bola aktivita i šance predovšetkým na našej strane, na skóre sa to však neprejavilo. Druhé dejstvo zas pohybom patrilo trochu viac domácim. Napokon to aj napriek ofenzívnej snahe oboch tímov nebolo v rámci gólov nikomu nič platné. Po takmer desiatich rokoch sa tak zrodil vo vzájomnom súboji proti Podbrezovej bezgólový výsledok.

Tréner Michal Ščasný zostal verný menám z prípravy, na hrot sa vrátil po zranení Eric Bile. Posily si na svoju šancu museli počkať až v samotnom priebehu stretnutia. Na súpiske chýbal Tomáš Hubočan, ktorý nebol úplne fit.

V horúcom počasí začali šancami naši chalani, v 3. minúte hlavičkoval nad Aďo Kaprálik, v 6. minúte už zasahoval brankár domácich Danko, ktorý zneškodnil zakončenie Sama Kopáska na dvakrát. Šošoni boli v úvode viac na lopte, najmä v strede sa nám po rýchlych kombináciách otvárali priestory, no viackrát nám rýchly prechod zbrzdila nepresnosť či samotný trávnik v nie najlepšej kondícii. Aj ďalšia dobrá príležitosť prišla z našich kopačiek, v 18. minúte zvnútra šestnástky v sľubnej pozícii strieľal Dávid Ďuriš. Snaha sa stupňovala a v 21. minúte po strele Domina Javorčeka hrala so železiarmi pravá tyč. Po občerstvovacej prestávke opäť v akcii žltozelení, menovite Sammy Gidi, ktorý to skúšal samostatne stredom, Danka strelou do stredu brány neprekvapil. Aktivita Žilinčanov sa prejavovala hlavne v strede poľa, kde sa nám darilo vyhrávať súboje. Stále sa však skóre nemenilo. Platilo to aj v 42. minúte, kedy si na loptu prakticky prvýkrát siahol aj Ľubo Belko po strele Paraja. Polčas zakončil výpad Kaprálika, ktorý sa horším prvým dotykom vytlačil takmer za čiaru. Takmer nám však pomohol Mrva, ktorú si loptu zrazil tesne nad brvno. Do kabín sa šlo aj po sérii našich rohových kopov za bezgólového stavu.

Aj druhý polčas odštartovala žltozelená tutovka. Časovanú prihrávku na Kaprálika si nachystal v 53. minúte Kopásek, znova to neskončilo našou radosťou. Nevedno, či prvý menovaný svojím lobom chcel ešte prihrávať, no jeho zakončenie nemierilo medzi tri žrde a nedočiahol na neho ani zbiehajúci Javorček. Vzišlo tak z toho iba ošetrenie domáceho gólmana Danka. Základná jedenástka pracovala slušne, i preto neprichádzalo k striedaniam. Domáci boli rovnako futbaloví a konštruktívni, po jednom z rohov pohrozil striedajúci Sanusi. Po hodine hry nás vystrašil vybehnutím do skrumáže Belko, so šťastím loptu na dvakrát skryl. Dobrú pozíciu vypracoval po výbornom krytí lopty Bile, priamy kop z rohu šestnástky zahral tesne nad Kopásek. Po ňom už prišlo na rad aj naše striedanie, ofenzívu prišlo oživiť duel Samo Ďatko a Fero Kóša, pre ktorého to bol po vydarenej príprave aj premiérový ligový duel za MŠK. Aj ten sa s našou defenzívou musel prizerať vydarenému prieniku Sanusiho, ktorý "smrdel" nebezpečím. Zápas sa v týchto momentoch lámal, Belko zabránil v 79. minúte po strele Greššáka zmene na ukazovateli skóre. Až posledná desaťminútovka patrila premiére, resp. návratu domov v podaní Denisa Alijagića a Mira Káčera. V nej bola viac hra prerušená, než sa hralo. Dve ofenzívne mužstvá predviedli ofenzívnu hru, chýbali jej však góly. Do ligy tak vstupujeme podobne ako pred dvomi rokmi bezgólovou remízou 0:0.

Žltozelených hneď po prvom kole čaká nečakané, nútene voľno. Duel 2. kola totiž bol na žiadosť súpera z Ružomberka odložený až na 29. október. Ligové povinnosti tak pre nás pokračujú až tretím kolom, ktoré odohráme rovnako doma pod Dubňom.  Súperom žltozelených budú Michalovce. Vstupenky sú už v predaji.

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Nie som spokojný. Prístupu hráčov nemôžem vyčítať nič, ale nezískali sme tri body, ktoré chceli. Myslím si, že sme mali na to, aby sme dnes zvíťazili. Sme teda sklamaní. Nefungovalo nám to najmä v ofenzíve, či už finálka, doplnenie boxu alebo rozhodovanie v jednotlivých situáciách. V prvom polčase sme ale trafili tyč, jedna šanca, druhá a mohlo to pred prestávkou vyzerať inak ako bezgólovo. Po zmene strán sme to vzhľadom aj na teplo chceli obmeniť, no nevyšlo to podľa predstáv. Eric Bile odviedol veľa dobrej roboty a nemal ísť asi tak skoro dole. S blížiacim sa záverom sme hru viac otvárali v snahe streliť nejaký gól, z čoho potom plynuli šance domácich, ktorí sa dostávali za náš chrbát. Navyše, so striedaniami na ich strane nastúpila aj veľká kvalita. Smerom k ďalšiemu kolu musíme pracovať viac na hlade v šestnástke, aby sme premenili šance, keď ich máme."
Dominik Javorček, obranca MŠK Žilina

"Keď zoberiem duel celkovo, tak je to asi zaslúžená remíza. Keby sme však v prvom polčase premenili naše šance, tak v druhom sme si to v pokoji mohli uhrať. Po prestávke sa však z našej hry akosi vytratila kvalita a Podbrezová mala nejaké náznaky. Ťažko povedať čím to bolo, pozrieme sa na to určite s trénermi na videu. Musíme byť v šestnástke viac agresívnejší, lepšie zakončovať a ísť viac za tým gólom. Príležitostí tam bolo dostatok, len to tam musíme jednoducho dotlačiť. Vzadu nula teší, ale aj tam boli nejaké chyby, ktoré musíme odstrániť. Teraz máme na to dostatok času, tak verím, že proti Michalovciam to už zvládneme víťazne."