Rozhodca: Ochotnický - Štrbo, Pacák (VAR: Kráľovič)

Fauly: 11:15

Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Pekarík (84. Hranica), Káčer (C) (73. Gidi), Sauer, Bari (90. Kopásek) - Kaprálik, Iľko (73. Bile), Ďuriš (90. Alijagić)

KFC Komárno
Trefil – Diviš, Pillár, Rudzan, Šmehyl (C) – Ožvolda (65. Németh) – Sliacky (74. Sluka), Špyrka (65. Bayemi), Žák, Tamás (82. Pastorek) – Voleský (65. Sylvestr)

Futbalisti MŠK Žilina pokračujú v stopercentnej domácej bilancii. Tentokrát si to pri premiére Petra Pekaríka odniesol nováčik z Komárna. Rýchly gól z úvodu nás nenaštartoval podľa predstáv, naopak, trochu nás uspokojil. Aj preto vystrkovali rožky hostia, ktorí to do prestávky ešte nepretavili do vyrovnávajúceho gólu. Ten však prišiel hneď po zmene strán. A tentoraz nás paradoxne naštartoval práve inkasovaný gól. Silnú pasáž sme premenili na opätovné vedenie po hodine hry, a to sme si nepustili až do záveru.

Prvýkrát v sezóne bez Sammyho Gidiho v základe, prvýkrát v zostave s čerstvou posilou Petrom Pekaríkom. Ten si debut po návrate odbil pred domácimi fanúšikmi presne po 5782 dňoch, alebo ak chcete po 15 a pol roku. Okrem toho sa na hrote predstavil namiesto hrotovej dvojice Eric Bile, Denis Alijagić tentoraz Patrik Iľko.

Vyše dve tisícky ešte pred samotným výkopom zatlieskali navrátilcovi a legende. No a samotní Šošoni ihneď odpovedali rýchlym gólom. Center Pekaríka ešte nepriniesol gólovú radosť, dlhá prihrávka od Jamesa Ndjeungoueho našla rameno Dávida Ďuriša, ktorý si loptu nielenže ideálne spracoval, ale ľavačkou ju poslal presne tam, kam chcel - 1:0. Paradoxne nás však gól ako keby uspal, hostia vôbec neboli do počtu a postupne to začalo pred Belka lietať viac a viac. Po jednej z centrovaných lôpt hlavičkoval Špyrka do náruče nášho gólmana, Sliacky zas zakončoval vedľa. Rovnako sme z centrov pochodili aj my, Pekyho nadýchaný našiel Janyho Minárika. Trefil ani napokon nemusel zasahovať, keďže náš stopér stál v ofsajde. Našu defenzívu zamestnával predovšetkým Šmehyl, no z ničoho nič mal najväčšiu tutovku za hostí v prvom polčase Diviš. Belko mu rýchlym vybehnutím a výborným zmenšením uhlu nedoprial gólovú radosť. Z protiútoku sa v ideálnej pozícii na center ocitol Pekarík, obrana v bielom jeho prízemnú prihrávku odvrátila. Tesný ofsajd nás obral o druhý presný zásah v 41. minúte. Kapo bol za obranou nováčika o centimetre, kvôli ktorým nemohol byť jeho gól uznaný. Do polčasu sme sa dostali znova pred Trefila, Majo Sauer "netrefil" loptu, Kapo po ňom zas bránu.

O čo sme si tak trochu koledovali v prvom dejstve, prišlo takmer ihneď po vybehnutí zo šatne. Trestuhodne sme nechali medzi obrancami voľného Voleského, pri ktorého prvom zakončení sa vyznamenal Belko, no na dorážku už nemal nárok. Museli sme pridať a štartovať nás začal Majo Sauer. Ďalekonosná strela škrtla bočnú sieť. Hlavička Ďuriša po rohu mierila nad, Peky sa ako keby zľakol zakončovať v dobrej pozícii z pravej strany. Tlak sa však stupňoval, Bariho centru chýbali centimetre, aby si jeden z Komárňanov strelil vlastný gól. Následne už pálil aj Peky, po signáli z rohu iba vysoko nad. Aktivita zverencov trénera Ščasného slávila úspech v 62. minúte. Kapo zapol motory po ideálnej prihrávke Iľka a jeho lob znamenal jediné - druhú radosť žltozelených a blikajúce svetlá na Štadióne MŠK - 2:1. Ďalší súboj s rozbehnutým Kaprálikom o päť minút vyhral tentokrát brankár hostí, Trefil v sklze zmaril nášmu krídelníkovi ďalší gól. Aj do tretice si zopakovali tento súboj dvaja vyššie menovaní, Kapo v samostatnom nájazde, žiaľ, mieril iba do žrde. Rovnako o pár sekúnd hrala s hosťami konštrukcia brány, Dedo spoza šestnástky opečiatkoval brvno. Až príliš sme sa núkali v 81. minúte, kto zakončí. Ďuriš to na seba nezobral, pri Sauerovi už boli rýchli hostia. VAR nás obral o gólovú radosť v prvom dejstve a v akcii bol aj v 84. minúte. Tentoraz zakončujúci Bile v ofsajde nebol, no pred ním ešte centrujúci Bari o milimetre. Stále tak bolo všetko otvorené a hostia cítili šancu. Némethovu strelu skryl pozorný Belko. Záver bol dlhý, no postrážili sme si ho. Naopak, naše vedenie mohol poistiť striedajúci Bile, Trefil sa vyznamenal. Biliard sme predviedli aj v nadstavenom čase, kedy sa to poodrážalo všade, len nie do brány. Tesné vedenie sme už nepustili, aj štvrtý domáci duel patrí za tri body Šošonom.

Posledným súbojom pred októbrovou reprezentačnou bude o týždeň zápas na Žitnom ostrove proti domácemu DAC-u. Pod Dubňom budeme v akcii v druhej polovici októbra, a to hneď trikrát v priebehu deviatich dní. Postupne nás čaká doma Banská Bystrica, Podbrezová i Ružomberok. Vstupenky sú už v predaji.

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Vybojované tri body, aj to k futbalu patrí. Máme svoju kvalitu, stále to hovorím, ale niekedy príde deň, kedy sa nedarí. To si však nemyslím o dnešku, pretože v druhom polčase sme ukázali mnoho pekných akcií a strelili sme aj ďalšie dva tesne neuznané góly. Nedá sa byť neustále nebezpeční. My sme boli podľa mňa dosť, najmä v druhom polčase, pričom súper viac v prvom. Komárno má ale tiež svoju kvalitu, čo už v lige stihlo dokázať. To si treba uvedomiť. U nás je síce už nejakou nechcenou tradíciou, že sa zobudíme, až keď prehrávame alebo dostaneme gól, čo prišlo aj dnes. Určite si k tomu niečo povieme, aby sme sa toho čo najviac vyvarovali. Každopádne, podstatné je, že sme sa opäť dokázali vzchopiť a veriť v naše sily bez negatívnych emócií. V závere to bolo o čosi nervóznejšie, ale rozhodne sme sa o výsledok nestrachovali a hrali naplno, útočne až do konca. Som rád za chalanov, že sme to zvládli za tri body, čo je najdôležitejšie a vážime si to. Ideme ďalej. Je prirodzené, že to bolo dnes okrem všetkého ostatného najmä aj o Pekym. Keď sa vráti takáto legenda, vzbudí to veľa záujmu. V kabíne to ale malo skvelý ohlas, či už po prvom tréningu alebo aj teraz. Všetko si skúsene uhral, ukázal dobré veci a som si istý, že s pribúdajúcim časom sa ešte zlepší. Z našej strany maximálna spokojnosť. Pred nami Dunajská Streda, pre nás zápas ako každý iný, chceme tri body. Určite tam nebude žiadny faktor "vrátiť im to" za minulú sezónu. Majú minimálne takú kvalitu ako naše mužstvo. Ideme si to s nimi rozdať otvorene a predviesť k tomu dobrý výkon."
Mikuláš Radványi, tréner KFC Komárno
"Vieme, že Žilina je bez prehry, má vynikajúci prechod, ale urobili sme detinskú chybu už v druhej minúte. Na moje prekvapenie sme potom hru vyrovnali, no stále mám pocit, že niektorí hráči nechápu, že sme v najvyššej súťaži. Mali sme tri šance, z ktorých sme mali skórovať. A myslíme si, že prídu ďalšie šance...Nabádal som hráčov, aby sme boli aktívni, vyrovnali sme, ale zase sme urobili chybu a dostali sme gól. Hráčom nemám čo vyčítať, odmakali zápas a som na nich hrdý. Gratulujem súperovi."
Patrik Iľko, útočník MŠK Žilina

"Začiatok bol tentokrát z našej strany fajn. Rýchlo sme otvorili skóre a dobre sme si s Dedom a Kapom menili pozície. Potom však prišla hluchá fáza, kedy sme ľahko strácali lopty a príliš rýchlo to chceli finalizovať. Preto sme boli menej nebezpeční, z čoho, naopak, ťažil šance súper. Prebrali sme sa až po vyrovnaní. Začali sme hrať lepšie, držali sme loptu a vypracovali si kopec príležitostí. Veľa sme ale zahodili, zobral nám ich VAR či konštrukcia brány. Aspoň, že tá jedna, do ktorej som vysunul Kapa, vyšla gólovo. Do konca sme to už úspešne udržali. Nabudúce musíme však lepšie premieňať šance a nespoliehať sa iba na jednogólové vedenie. Musíme hrať stále, či prehrávame alebo vyhrávame. Pozícia číslo 9 pre mňa nebola nová, no dnes to bolo fajn z toho hľadiska, že sme sa s chalanmi často menili, ako som spomínal. Cítil som sa preto na ihrisku veľmi dobre. Pre súpera to podľa mňa tiež predstavovalo väčšie nebezpečie. Tri body určite tešia, treba ale pracovať ďalej a byť v zápasoch suverénnejší."