”B”: Z celozápasového dobýjania obrany Komárna sme vyťažili iba bod za remízu 1:1

Fauly: 6:5

Petráš - Rusnák, Kopas (C), Leitner, Owusu - Mráz, Myslovič, Slebodník - Jánošík, Jibril (75. Gerebenits), Iľko

KFC Komárno
Bréda - Daniel (63. Ganbold), Szöcs, Špak, Šurnovský - Varga (80. Patorek), Šimko - Domonkos (C), Šmehyl, Druga (46. Bayemi (80. Abrahám)) - Tóth (66. Györgi)
Záver jesene sme po výhre v Púchove chceli ukončiť päť víťazne. V stretnutí 17. kola druhej ligy sme proti Komárnu na súpera vybehli a od začiatku ho tlačili na vlastnej polovici. Z ojedinelej akcie sa však Komárno ujalo vedenia a museli sme doťahovať. Vyrovnať sme dokázali až zásluhou Patrika Iľka v 58. minúte. V závere sme aj napriek dobýjaniu obrany hostí už neskórovali, a tak jesennú časť zakončujeme iba remízou 1:1, ktorá sa zrodila aj v prvom vzájomnom zápase na juhu Slovenska.

Aj vďaka reprezentačnej prestávke dostali v základe trénera Vladimíra Veselého priestor viacerí hráči z prvého tímu Šošonov. Do brány sa postavil Samuel Petráš, na stopérskom poste s kapitánskou Adam Kopas a vedľa neho na kraji Matúš Rusnák. Stred poľa mal na starosti Tibor Slebodník a na hrote operoval Taofiq Jibril, krídla obhospodárili Lukáš Jánošík a Paťo Iľko.

Prvým pokusom z hry sa prezentoval až v 7. minúte duelu krajný bek žltozelených Richmond Owusu. Na začiatku stretnutia sme hýrili aktivitou, útočili sme a viesť sme mohli od 13. minúty, kedy sa Jibril pekne zbavil obrancu, no v zakončení ho vychytal brankár KFC. Z tlaku sme vyťažili iba šance, za čo sme onedlho pykali. V nenápadnej situácie poslal hráč Komárna prízemnú prihrávku či strelu smerom na bránu, tá opečiatkovala tyč a nešťastne sa odrazila presne na nohu číhajúceho Tótha. Od 18. minúty sme tak prehrávali. Zmeniť sa to hlavou pokúšal Jibril po centri Matúša Rusnáka, tiesnený minul. Neujal sa ani rýchly protiútok po osi Slebodník, Jánošík a hlavičkujúci Patrik Iľko. Gólom smrdela bomba z uhla, no zblízka, ktorú vyslal Rusnák, ale brankár Bréda ju s vypätím všetkých síl vytlačil. Z hranice vápna pálil aj Jibril, opäť však len mimo brány. Nádejne vyzeral útok z 38. minúty, zakončujúci Jánošík to skúšal technicky, ale málo razantne. Dobýjanie svätyne Komárna pokračovalo aj naďalej, v ďalšej väčšej šanci zlyhal Filip Mráz.

Z kabíny sme vyšli namotivovaní spraviť niečo so zápasom, čo dokumentovala delovka Mráza minimálne z 25 metrov, ktorá mala gólové parametre nebyť gólmana hostí. A keď už sme sa tešili z vyrovnania Taofiqa Jibrila, pískal sa však ofsajd. Opäť skúšal svoje šťastie aj rýchlik Rusnák, ďalší výborný zákrok vytiahol Bréda. Nevzdávali sme sa, bojovali sme a vyplatilo sa. Z pravej strany poslal prihrávku v 58. minúte Mráz, cez Jibrila prepadla k Patrikovi Iľkovi, ktorý síce na dvakrát, ale predsa dotlačil loptu do siete - 1:1. O päť minút sme mohli ísť do vedenia, keď po štandardke hlavou trestuhodne minul znova Jibril. Naše útoky sa väčšinou tiahli po pravej strane, kde operovala dvojica Lukáš Jánošík a Matúš Rusnák, ani jeden z nádejných centrov tejto dvojice však nevedel nájsť svojho adresáta. Úvodnou zmenou v našej zostave bol príchod Gerebenitsa miesto Jibrila až v 75. minúte. Práve Roland mohol o chvíľu skórovať, strieľaný center Owusuho ho trafil priamo do nohy, no od nej putovala lopta vysoko nad. Pár minút do konca sme ale zamrzli nielen kvôli dnešnej teplote. Striedajúci Pastorek napriahol spoza vápna a zatriasla sa horná žrď Petrášovej bránky.

Posledný duel jesene má pre nás napokon remízovú príchuť, s druhým tímom tabuľky KFC Komárno si dnes delíme body po remíze 1:1, rovnako ako vo vzájomnom zápase z 2. kola. Na rezervu Šošonov čaká teraz dlhá zimná prestávka a na trávniky sa vrátia až na konci februára v prvom jarnom kole proti Petržalke.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Určite je dnes bod pre nás málo. Hostia boli maximálne efektívni, dvakrát boli pri bráne a strelili z toho jeden gól. Pred pokutovým územím sme spravili chybu, lopta sa odrazila od tyče presne ku hráčovi, ktorý to už doklepol. My sme mali viacero šancí aj predtým, bohužiaľ, zlyhali sme v nich. Keby sme ich premenili, zápas sa mohol vyvíjať úplne inak. Potom sme museli doháňať náskok súpera, čo bolo náročné, no aspoň do remízy sme to dotiahli. V niektorých situáciách v šestnástke sme mohli byť viac odvážni v hre jeden na jedného. Mohli sme skúšať viac kľučiek a finalizovať to, no miesto toho sme stále volili centre. Súper bránil v dobrom postavení, a tak všetky centre obrancovia odvracali preč. Navyše, absentovala aj streľba zo strednej vzdialenosti, keďže sa nám ťažko presadzovalo v prehustenom pokutovom území. Po celý čas sme síce dominovali, škoda, že sme posledné kolo nedotiahli do víťazného konca. Postavenie po jeseni berieme ako realitu, doma nám uniklo dosť bodov, ale mladí chalani ukázali svoju kvalitu, čo je pre nás pozitívum."
Patrik Iľko, krídelník MŠK Žilina
"Bod sa máli po celozápasovej dominancii, z ktorej sme vyťažili iba gól. Mrzí to o to viac, že sme inkasovali po nešťastnej situácii. Chýbala nám presnosť vo finálnej fáze, viackrát nás to minulo o kúsok, možno chýbalo aj trochu šťastia. Trebalo sa ešte viac tlačiť do zakončenia. Za gól som rád, lebo aj pri ňom som to musel na dvakrát dotlačiť do brány. Za jeseň sme pozbierali dosť bodov, výkonovo to bolo fajn, treba takto pokračovať aj na jar."