Fauly: 20:15

FC Tatran Prešov
Kuchynskyi - Šimko, Karaš (70. Andrić), Baran, Nagy, Jendrek (84. Hatok) - Horváth, Milunović, Matos, Dolný (C) (90. Petko) - Sokol (90. Nemtinov)

Kúdelčík - Mensah, Kopas, Ndjeungoue - Rusnák (82. Kudlička), Šnajder (C), Anang (46. Adang), Owusu (46. Gomola) - Essomba (75. Jakubík), Krstić (75. Trabalík), Addo

Zápas 21. kola medzi lídrom tabuľky z Prešova a Šošonmi s výbornou jarnou formou sľuboval zaujímavý futbal. Ten sa ale pod vplyvom okolností zmenil na bojovný, a to najmä po skorom vedúcom góle Tatranu. Snaha vyrovnať sa nám nedala uprieť, no nedostatok šancí a ďalších vecí nám k tomu vôbec nepomáhali. Veľký škrt cez rozpočet prišiel s vylúčením Adda, po ktorom sme už oslabení nedokázali zvrátiť ani vyrovnať skóre. Úvodná jarná prehra tak prišla proti vedúcemu celku najtesnejším výsledkom 0:1.

zostrih stretnutia tu

V základnej jedenástke urobil tréner Vladimír Veselý tradične zopár menších zmien. Premiérovo na jar dostal priestor medzi troma žrďami gólman Dominik Kúdelčík. V strede poľa nastúpil Benson Anang a na krídlo sa vrátil Loic Essomba.

Futbal to bol v Ličartovciach od úvodu bojovný, čomu nepomáhalo ani veterné počasie a ťažký terén. Na šance z oboch strán sme tak čakali dlhšie, hneď prvá zo strany domácich však znamenala gól. Márne sme sa v 14. minúte dožadovali ofsajdového postavenia Sokola, ktorý ponúkol presný zásah najlepšiemu strelcovi ligy Dolnému. My sme na príležitosť čakali o čosi dlhšie, to keď sa Matúš Rusnák preštrikoval obranou Prešova, no Dominik Šnajder ani Benson Anang neprepálili domáci val. Na druhej strane chyboval proti napádajúcim hráčom náš gólman, ale po faule to napravil bravúrnym zákrokom po priamom kope. Vyrovnať sme mohli v 26. minúte, Boris Krstić síce obišiel brankára Tatranu, no z ostrého uhla už nedokázal vrátiť loptu niekomu z dobiehajúcich Šošonov. Zo stredu poľa bol aktívny najmä kapitán Šnajder, viaceré jeho strely aj finálne prihrávky stihli zblokovať obrancovia súpera. V závere polčasu sme nevyužili ani rýchly protiútok, keď si Henry Addo vybral namiesto úplne voľného Krstića obsadeného Essombu.

Do druhého dejstva sme šli s jasným cieľom - otočiť duel a prekvapiť lídra tabuľky. Podporiť to mali dve striedania, na trávnik vybehli čerství Martin Gomola a Xavier Adang. Skóre sa však nemenilo ani po viacerých štandardkách z oboch strán. Zápas sa začal s pribúdajúcimi minútami vyostrovať, k čomu prispeli aj domáci fanúšikovia a agresívna, až mierne zákerná hra Tatrana. To vyvrcholilo v 64. minúte, keď po súboji a následnej strkanici inkasoval trochu nepochopiteľne červenú kartu iba náš Henry Addo. Už predtým to hecovala domáca striedačka, z ktorej si to za rasistické poznámky na adresu našich hráčov napokon rovnako červenou kartou odskákal aspoň asistent trénera Branislav Benko. Šošoni ale určite neskladali zbrane. Vo veľkej šanci Sokola nás povzbudil výborný Dominik Kúdelčík. Aj v 83. minúte to bol opäť strážca našej svätyne, kto nás držal v pozícii na možný zisk bodov. Tentokrát vychytal striedajúceho Andrića. Šošoni v desiatich síce držali loptu, no nič vážnejšie sa im nedarilo vymyslieť. Následne prichádzali protiútoky domáceho Tatranu ako ten z nadstaveného času v podaní Dolného, gólom už neskončil. Žiaľ, na Šariši sa nám už vyrovnať nepodarilo, a tak odchádzame s najtesnejšou prehrou 0:1.

Vôbec prvá prehra na jar znamená pre Šošonov zotrvanie na 6. priečke tabuľky. Reprezentačná prestávka sa netýka II. ligy, o týždeň nastúpime pod Dubňom už v piatok o 14:30 hod. proti Pohroniu.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Medzišestnástkové stretnutie, kde sa viac bojovalo, ako hralo. Domáci hneď v úvode využili našu pozičnú chybu na strelenie gólu. My sme tam mali slušné situácie, prečíslenia, no čistú gólovku sme nemali. Podobne rovnako aj domáci. Predfinálna fáza nám robila problém. Prispela k tomu aj kvalita súpera, no v poli sme boli lepším kombinačnejším mužstvom. Červená karta ovplyvnila našu záverečnú snahu vyrovnať, napriek tomu sme aj oslabení chceli hrať. Chceli sme hrať, ale dnes to nešlo. Už v piatok nás čaká ďalšie stretnutie, v ktorom to bude v kontexte zloženia kádra špecifickejšie, nakoľko je repre pauza."
Dominik Šnajder, kapitán MŠK Žilina B
"Terén prispel k tomu, že to bolo skôr bojovné stretnutie s menšou futbalovou krásou. Škoda zbytočného gólu, po ktorom sme napokon prehrali. Napriek tomu sme s lídrom hrali vyrovnanú partiu, mohli sme pomýšľať na body. Mali sme totiž niekoľko brejkových situácií, ktoré sme nedotiahli do konca. Kým sme si nachystali našou typickou hrou situáciu, súper sa stihol postaviť do bloku, a aj preto neprichádzali príležitosti, veľa striel domáca obrana odvrátila. Dnes sa to nepodarilo, ideme ďalej."