Fauly: 9:17

Teplan - Tandara (80. Majdan), Leitner, Nagy, Javorček (54. Capko) - Gomola, Sauer, Goljan - Jánošík (C), Gerebenits, Bari

FC Rohožník
Trefil - Holub, Hitka, Frimmel, Pittner - Fila, Horvát (90. Mohorko) - Privrel (C), Tomovič (79. Herman), Beko (79. Meliš) - Ščepka (64. Škuta)
Okrúhle 10. kolo druhej ligy spojilo vo vzájomnom súboji našu rezervu spolu s ďalším nováčikom - FC Rohožník. Od začiatku sme držali loptu na našich kopačkách, no inkasovali sme prví. Na gól Privrela však hneď o chvíľu reagoval Roland Gerebenits. To bolo ale z gólových zakončení všetko. V druhom dejstve sme nevideli okrem gólov ani väčšie príležitosti, a tak v dnešnom stretnutí berieme "iba" bod za remízu 1:1.

Do prvého duelu sobotnej futbalovej nádielky pod Dubňom poslal tréner Vladimír Veselý základnú jedenástku podobnú tej spred týždňa. Väčšie zmeny nastali len v obrane - do zostavy sa vrátili Patrik Leitner, Marián Tandara a po zranení aj ľavý obranca Dominik Javorček. V bráne dostal príležitosť zase Marek Teplan a a v zálohe nahradil Patrika Mysloviča Adam Goljan.

Šošoni sa od začiatku pustili do súpera, nedali si však pozor na zadné vrátka a nezafungovala im ofsajdová línia. Naľavo tak unikol Tomovič, ktorý naservíroval úvodný gól na kopačku kapitána Privrela. Dlho sme nečakali a dokázali sme hneď vzápätí aj vyrovnať. Loptu si zobral do moci Adam Goljan, obišiel viacerých obrancov a poslal presnú prízemnú prihrávku do ohňa na nekrytého Rolanda Gerebenitsa - 1:1. Podobne vyzerala aj akcia z 28. minúty, tentokrát z pravej strany prihrával Lukáš Jánošík, v tomto prípade ale Gerebenits loptu nedočiahol. V 36. minúte sa do lopty oprel opäť Jánošík, brankár hostí ju ale bez problémov kryl. Po hluchšej pasáži prichádzali na našej strane aj šance, napríklad z kopačky Kritstiána Bariho po peknom vysunutí za obranu. Z nevinnej štandardky ale takmer skórovali znovu hostia. Opäť v tom mal prsty kapitán Privrel, ktorý pohladil hlavou priamy kop a loptu zastavila až žrď Teplanovej brány. Prvé dejstvo tak ukončil hvizd hlavného arbitra za nerozhodného stavu 1:1.

To druhé začalo podobne, ako sme videli v prvom polčase. S loptou v našom držaní sme sa snažili niečo vymyslieť, no dobýjanie obranného valu Rohožníka končilo väčšinou ďaleko pred bránou Trefila. Hostia hrozili jedine z protiútokov, nebezpečne vyzeral ten po osi Beko, Ščepka a zakončujúci Horvát, ktorý ale vysoko prestrelil a Teplana vôbec neohrozil. Gólom smrdela naša akcia zo 67. minúty, Gerebenits si narazil s Goljanom, ten vyslal do kraja Jánošíka, ktorý vracal loptu ihneď do šestnástky, ale loptu si bez problémov pokryl gólman hostí. Z diaľky skúšal šťastie aj Martin Gomola, ani tento pokus však neohrozil vyrovnaný stav. Minúty ubiehali a stále sme hrali akoby bez energie. Nič sa nám nedarilo, šance neprichádzali a duel postupne spel do remízového konca. Nezmenil to ani propagačný pokus z nohy Sauera.

Po našom nie typickom domácom útočnom výkone si teda zo stretnutia odnášame "iba" jeden bod za remízu 1:1, vďaka čomu ostávame v strede tabuľky. O týždeň cestujeme k aktuálnemu lídrovi poradia druhej najvyššej ligy MFK Dukla Banská Bystrica.

zostrih

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Dnes sme podali veľmi slabý výkon. Už odzadu sme mali veľmi zlú výstavbu útoku, Rohožník nás začal napádať a my sme následne strácali ľahké lopty. Zbytočne sme to tlačili stredom, a to je voda na mlyn pre takéhoto súpera, ktorý na to čaká. Rovnako sme robili na môj vkus veľmi veľa nepresností a vo finálnej fáze sme sa dokázali presadiť iba jedenkrát. Síce sme držali loptu, no iba v málo nebezpečných priestoroch pre súpera. Bohužiaľ, všetko sme tlačili stredom, tam sme veľa lôpt postrácali. Vôbec sme nevyužívali krídelné priestory a neboli sme nebezpeční. Súper nijako neprekvapil, ale začal vysoko napádať, a to nám spôsoboval problémy. Chalanov sme nabádali, aby hru upokojili, ale stále sme útočili tvrdohlavo iba stredom, čo neprinieslo žiadne šance. Rovnako sme to málo skúšali spoza šestnástky. V Banskej Bystrici to bude diametrálne iný zápas, určite nás môžu dostať pod tlak, keďže majú svoju kvalitu. Predovšetkým však musíme zvládať domáce zápasy, to sú stratené body."
Adam Goljan, krídelník MŠK Žilina
"V prvom polčase sme boli podľa môjho názoru lepším mužstvom a z niektorých príležitostí sme mohli vyťažiť viac. Mrzí nás gól, ktorý padol po našej chybe a bol v podstate zbytočný. V druhom dejstve sme si aj napriek snahe nevypracovali už nič výraznejšie. Bol to taký medzišestnástkový zápas. Vpredu nám chýbalo trochu viac pohybu, nedokázali sme sa presadiť cez krídla a finálna fáza viazla. Súper sa snažil hrať na protiútoky, o ktorých sme vedeli, ale jeden sme neustrážili a aj kvôli tomu odchádzame iba s jedným bodom. Do ďalších stretnutí musíme zlepšiť finálnu fázu, ktorá nebola ideálna ani v Humennom. Musíme viac využívať krídla, byť pokojní v pokutovom území a vytvárať oveľa viac príležitostí."