Góly: 22. a 51. Bile, 41. Iľko, 82. Badjie, 87. Kaprálik
Rozhodca: Choreň - Štofík, Kardelis
MŠK Námestovo
Kubica - Ončák, Mbang, Ľ. Jaššo (C), Fukas (78. Kľuska), Liszka, Palider (78. Farský), Bilonozhko (46. Barutík), Gracík (64. Babinský), Otruba, Jurina (64. Košarišťan)

Belaník - Minárik (C), Stojchevski, Ndjeungoue - Kopásek, Petruška (46. Stručka), Sauer, Badjie (83. Bari) - Kóša (61. Kaprálik), Bile (61. Alijagić), Iľko (61. Ďuriš)

Príjemná atmosféra v hľadisku, férový súper na trávniku, repríza spred štyroch rokov i s naším jednoznačným postupom. Taký bol duel 3. kola Slovnaft Cupu v Námestove, v ktorom sme proti treťoligistovi strelili dva góly do prestávky. Po zmene strán sme pridali ďalšie tri presné zásahy do siete domácich. Šošoni si tak bezpečne postrážili postup do 4. kola Slovenského pohára. Súpera sa dozvieme po žrebe.

VSTUPENKY V PREDAJI

Očakávali sa zmeny v zostave, a tie aj prišli rozhodnutím trénera Michala Ščasného, ktorý nechal oddychovať viacerých členov základnej zostavy. Príležitosť tak medzi inými dostal aj stredopoliar Róbert Petruška vo svojom vôbec prvom štarte za "A"-tím.

Od začiatku to lietalo pred Kubicu, ktorý si prvý zákrok pripísal po priamom kope kapitána Jána Minárika. Viac ako samotný projektil vystrašil domáceho brankára terén, ktorý takmer zmenil smer lopty. Dobýjanie pokračovalo a Kubica si vyslúžil potlesk domácich fanúšikov aj po akcii z 18. minúty, kedy zneškodnil strieľaný center Sama Kopáska. Do vedenia sa nám podarilo ísť až v 22. minúte, na obranu domácich platil dôraz Erica Bileho, ktorý sa na dvakrát predral do zakončenia a predral aj loptu do siete - 0:1. Vzruch prišiel premiérovo aj na druhej strane i na tribúne, to keď Bilonozhko v dobrej palebnej pozícii iba tesne minul Belaníkovu bránu. Ukrajinský futbalista v domácich farbách zamestnával našu obranu aj o tri minúty neskôr, z druhej vlny pálil jeden z jeho spoluhráčov iba do pripraveného Belaníka. K zvýšeniu náskoku bol blízko v 37. minúte Paťo Iľko, ktorý si počkal na center z rohu na prvej tyči. Jeho zakončenie z otočky znamenalo síce nebezpečie pre domáceho gólmana, no nie gól. Netrvalo to však dlho a Paťo si to vynahradil. To keď zužitkoval vysunutie od Fera Kóšu a prízemnou strelou popri Kubicovi upokojil žltozelených ešte do prestávky - 0:2

Druhé dejstvo začalo ďalšou premiérou v "A"-tíme, keď si po Petruškovi odbil debut v prvom družstve MŠK iba 17-ročný Kristián Pavol Stručka. Ten sa takmer prizeral rýchlej zmene na ukazovateli skóre, Minárikov priamy kop z 49. minúty ani následná skrumáž tretiu radosť Šošonom zatiaľ nepriniesla. Ako keby sme to v dobrom slova zmysle zakríkli, keď v sklze zabojoval a defacto aj prihral na gól Samo Kopásek. Ericovi Bilemu stačilo správne nastaviť nohu a prepasírovať loptu popod Kubicu - 0:3. Následne sa mohli tešiť domáci, to keď v snahe vypichnúť loptu Basirou Badjie takmer preloboval nášho gólmana, lopta našťastie skončila na hornej sieti. Štvrtý gól mal na kopačke čerstvý Aďo Kaprálik, Kubica ale prečítal jeho úmysel prihrávať na osamoteného Denisa Alijagića. Po hluchšej pasáži prišiel náš štvrtý presný zásah v 82. minúte, paradoxne po rohu domácich. Pri odrazenej lopte sa nedohodli domáci obrancovia, ktorí vysunuli do samostatného úniku Badjieho. Ten bol síce prenasledovaný, no po dlhom šprinte mu ostali sily aj na zakončenie a znova popri vybiehajúcom Kubicovi rozvlnil sieť - 0:4. Pre mladého Afričana to bol premiérový gól v súťažnom zápase. Zahanbiť sa vo svojom rodnom kraji nenechal ani Adrián Kaprálik. Ten si aj proti presile v žltom vybojoval loptu a z uhla šestnástky prudkou strelou prestrelil Kubicu po piatykrát, čím uzavrel skóre na konečných 0:5 z pohľadu domácich. Nič už na tom nezmenila ani červená karta pre Námestovčanov a priamy kop Dávida Ďuriša. Šošoni po Hričove zdolávajú aj Oravčanov a postupujú do 4. kola Slovnaft Cupu.

Anglický týždeň pre nás pokračuje nedeľným ligovým súbojom. Od 18:00 hod. privítame nováčika z Komárna. Vstupenky sú v predaji.

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Povinnosť sme splnili, ale výkon mal od ideálu ďaleko. Ihrisko vyzeralo pekne, no skákalo to. Nehrali sme teda rýchlo, bolo tam málo nábehov, musí to jednoducho vyzerať inak. Aj to dohratie zápasu, kedy prichádzalo k zbytočným stratám. Mali sme to zvládnuť ešte skúsenejšie a nie púšťať súpera do brejkov. Stále budeme hľadať veci, ktoré sa nám nepáčili a ktoré môžeme zlepšiť. Mladí Petruška a Stručka si dnes vyslúžili nomináciu svojou pracovisťou, odviedli v stretnutí svoju prácu, zapadli do tímu. Budeme ich naďalej sledovať. Podstatné je, že sa nik nezranil a môžeme sa sústrediť na Komárno."
Samuel Belaník, brankár MŠK Žilina

"Splnili sme cieľ, postúpili sme, vzadu sme udržali nulu. Z našej strany to bol slušný zápas, no vyskytli sa tam aj úseky, kedy sme hrali na "pol plynu", zľahčovali si veci a púšťali súpera do šancí. Osobne som tam mal pár jednoduchších zákrokov, skôr som sa musel udržiavať v koncentrácii, aby som nič nepodcenil. Domáci bránili v bloku, potom to trochu otvorili. Celkovo sa duel odohral v dobrom duchu, bez zákerností, v slušnom prostredí."