Proti Slovanu do tretice na jar bez gólov aj bez bodov
Niké liga,
piatok 5. 4. 2024 od 17:30
Štadión MŠK Žilina
MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Góly: 26. a 87. Barseghyan, 69. Marcelli
ŽK: 90.+ Bajrić (ŠK Slovan)
Rozhodca: Gemzický (Dohál) - Štrbo, Vitko
ŠTATISTIKY

Očakávané góly (xG): 1,76 - 2,26

Držanie lopty: 68% - 32%

Strely/na bránu: 17:14 / 2:8

Rohy: 10:4

Ofsajdy: 0:1

Priame kopy: 3:0

Fauly: 8:10

Belko - Minárik (C), Hubočan, Ndjeungoue - Ďatko (65. Bile), Adang (70. Essomba), Gidi, Bari (46. D. Javorček) - Jambor, Sauer, Iľko (65. Nsona)

ŠK Slovan Bratislava
Borjan - Bajrić, Kashia (C), Wimmer (89. Risvanis) - Blackman (89. Lichý), Kankava, Savvidis, Vojtko - Barseghyan (89. Zmrhal), Strelec (64. Pauschek), Marcelli (74. Tolić)

Už piatok patril pod Dubňom veľkému šlágru 4. nadstavbového kola, v ktorom sme už tretíkrát v rámci jarnej časti vyzvali Slovan. Nielen streliť gól belasým, ale aj ich obrať konečne o body. To bol plán, ktorý sa, žiaľ, nenaplnil. Snaha tam opäť bola, no opäť po väčšine prípadov len po šestnástku súpera. Naopak, ten bol proti nám už tradične efektívny. Z pár šancí vyťažil tri góly a nakoniec aj tri body. Slovanu sme podľahli aj štvrtýkrát v sezóne, tentoraz 0:3.

Vstupenky na Ružomberok a Trnavu v predaji ⤴

ZOSTRIH ZÁPASU

Trénerský zbor urobil oproti Trnave v základnej zostave tri zmeny. V stopérskej trojici dostal prednosť pred Andrejom Stojchevskim James Ndjeungoue, na ľavom "wingbackovi" nahradil Domina Javorčeka Kristián Bari a do útočnej trojice sa posunul na "falošnú devinu" Mário Sauer, čo uvoľnilo post v strede poľa pre Xaviera Adanga.

Duel sme proti súperovi hrajúcemu už tradične proti nám v zrkadlovom rozostavení 3-4-3 odštartovali s loptou na kopačkách. Prvá štvrťhodina však veľa vzruchu nepriniesla, útoky sa končili ešte pred šestnástkou oboch tímov. Úvodnú chybu v strede poľa z našich radov napravil obranným zákrokom Tomáš Hubočan, následne však musel hasiť aj tú svoju. V 22. minúte prišla prvá z vážnejších šancí aj na našej strane, Samo Ďatko vysunul Maja Sauera, ktorý ale po zasekávačke mieril slabšou nohou vysoko nad. O pár minút nám už hostia ukázali svoju najsilnejšiu zbraň - protiútoky. Ideálnu loptu medzi našich stopérov dostal do behu Barseghyan a najproduktívnejší hráč belasých únik skúsene zakončil. Blackman to následne skúsil volejom, ktorý nás tiež vystrašil. Museli sme tak pritvrdiť, opäť sme ale iba obliehali veľké vápno belasých bez príležitostí. Až sa správne nasrdil Sammy Gidi a z diaľky pekne preveril Borjana. Záver dejstva už veľa zaujímavého nepriniesol, a tak sme po prestávke museli doháňať jednogólové manko.

Z kabín sme naskočili plný elánu, no ten mohol po chvíli schladiť svojou bombou Marcelli, skvelo zakročil Belko. Zahučalo to aj pred súperovou bránou, doposiaľ našu najväčšiu tutovku zahodil po rohu osamotený kapitán Ján Minárik. Šošoni pokračovali v tempe, hádzanárske obliehanie pokutového územia nevyužili na strelu Jambor ani striedajúci Javorček, ktorých obrana zblokovala. Z ničoho nič mohli na druhej strane udrieť Slovanisti, Marcelli rozvlnil našťastie bočnú sieť. Prišiel priestor aj na početné striedania, ktoré ale želaný efekt do našich radov nepriniesli. Naopak, krátko po nich sa belasí rýchlou akciu dostali až do zakončenia, ktoré gólovo zakončil Marcelli. Slovan mohol pridať aj tretí, lopta doputovala cez celú šírku až k Blackmanovi, zachraňoval nás až Belo. Na opačnej strane sa skúšal oprieť do strely Bile, parametre mala, nie však gólové. Nevzdávali sme sa, skúšali sme to rôzne. Sauer z dobrej pozície vo vnútri šestnástky prestrelil podobne ako jeho spoluhráči predtým. A tak prišiel aj tretí trest súpera a "klinec do našej rakvy", druhý raz v stretnutí sa presadil zoči-voči bezmocnému Belkovi Barseghyan. Na Slovan sme tak v domácom prostredí opäť nestačili, tentoraz výsledkom 0:3.

Aj o týždeň hrajú Šošoni v rámci skupiny o titul doma a aj o týždeň to bude znova v piatok. Pod Dubňom vyzveme 12. apríla od 17:30 hod. jarné prekvapenie z Ružomberka. Vstupenky sú už v predaji.

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina
"Proti Slovanu je to automaticky zvýšená motivácia u všetkých. Dnešok nebol výnimkou, odohrali sme slušné stretnutie, no mohli sme to rýchlejšie otáčať, z čoho by pramenilo viacero šancí. Napriek tomu sme si vytvorili asi tri dobré príležitosti proti desaťčlennému bloku súpera. Znova nás však Slovan vycvičil z efektivity a nachytal po brejkoch. Bavíme sa často o efektivite, žiaľ, nemáme na jar ten pokoj v zakončení. Výsledok by asi vyzeral inak... Pokiaľ si však udržíme takéto nastavenie i motiváciu aj proti Ružomberku, ktorý nás čaká znova doma v piatok, pevne verím, že zvíťazíme. Výhra by nám veľmi pomohla v aktuálnej situácii. Stále máme tú ambíciu, hlad uspieť."
Vladimír Weiss st., tréner ŠK Slovan Bratislava
"Sme radi, že sme vyhrali rozdielom triedy, aj keď v Žiline sa nehrá ľahko, dôležité bolo pripraviť sa dobre v hlavách. Kvalitu na to máme, že môžeme každý zápas vyhrať. Výborne sme hrali hlavne prvých 30 minút, potom tempo prebrala Žilina. Máme smrteľné kontry, ktoré nám dnes pomohli, skvelú robotu dnes urobil Nino Marcelli, ale aj Dávid Strelec, ktorý urobil veľa práce pre tím. Som spokojný s výhrou a prístupom tímu."
James Ndjeungoue, obranca MŠK Žilina
"Myslím si, že v prvom polčase sme do toho vstúpili dobre, hrali sme so Slovanom vyrovnanú partiu a týkalo sa to aj šancí. Žiaľ, doplácame na efektivitu - našu slabšiu a súperovu, ktorá nás tvrdo trestá. To sa nám opakuje v posledných zápasoch. Po zmene strán sme spravili chyby, po ktorých skúsený Slovan navýšil svoje vedenie a my sme už len ťažko mohli pomýšľať na body. Výsledok vyzerá jednoznačne, čo nás mrzí, lebo náš výkon nebol zlý. Neostáva nám nič iné, iba dnešok hodiť za hlavu. Potrebujeme sa sústrediť na dobré veci a ďalší zápas, ktorý je znova v piatok doma proti Ružomberku."
Niké liga,
piatok 5. 4. 2024 od 17:30
Štadión MŠK Žilina
MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava