”B” | Konečne víťazne, Malženice sme zdolali v prestrelke 4:3
MONACObet II. liga,
nedeľa 31. 3. 2024 od 10:30
4:3(2:1)
MŠK Žilina - OFK Malženice
Góly: 20. Šnajder, 32. Prokop (PK), 48. Hranica, 63. S. Javorček - 27., 73. a 78. Rapavý (tretí z PK)
ŽK: 90.+ Jaššo - 31. Azevedo
Diváci: 122
Rozhodca: Vaňo - Zemko, Ralbovský
Badžgoň - Mynář, Jaššo, Drame - Hranica (69. Gomola), Šnajder (C), S. Javorček (69. Sy), A. Oravec (61. Badjie) - Kóša (69. Kudlička), Prokop, Vaľko

OFK Malženice
Vasiľ - Karhan, Rehák (C) Ujlaky - Rusnák, Horvát, Štefánik (67. Benovič), Bolaji (67. Kurej) - Azevedo (67. Justh), Rapavý (81. Slovák), Burke (46. Kotlár)

Súboj mladých tímov mal vybičovanú atmosféru a aj správny gólový nádych. V streleckých pretekoch sme takmer neustále viedli, po polčase o gól a po zmene strán dokonca o tri. Vlastnými chybami sme z toho ale spravili zbytočnú drámu, keď hosťujúce Dynamo dokázalo pred záverom znížiť opäť na rozdiel jedného gólu. Našťastie, bližšie sme si už súpera nepustili a mohli sme sa tešiť napokon z tesného víťazstva 4:3.

Po troch neúspešných dueloch tréner Vladimír Veselý vyrukoval s takmer čisto slovenskou základnou zostavou. Jediným legionárom bol Adama Dramé, ktorý sa znova objavil na stopérskej pozícii. Po dlhšej dobe sa do základu pozrel stredopoliar Samuel Javorček.

Od úvodu to bol medzi oboma družstvami správny futbalový boj. Chvíľu síce trvalo, kým sa objavili aj šance, ale keď už prišli, tak so sebou priniesli aj presné zásahy. Po 20-tich minútach hry dostal loptu na hranici šestnástky kapitán Šnajder a presnou strelou k žrdi rozjasal žilinských fanúšikov - 1:1. Hostia však rovnako zareagovali ihneď gólovo, na center z pravej strany si nabehol Rapavý a od žrde zapadla jeho hlavička za Badžgoňa. Na ťahu sme teda boli my a na seba to zobral náš najlepší strelec. Lukáš Prokop sa rozbehol do pokutového územia, kde ho nedovolene zastavil Azevedo a pískala sa jasná penalta. Sám faulovaný si zobral loptu a bezpečne premenil strelu z bieleho bodu do protipohybu. "Proky" tak strelil svoj tretí jarný gól (všetky z pokutového kopu) - 2:1. Útoky sa následne prelievali zo strany na stranu, zápas mal tempo. Do polčasu mali oba tímy ešte možnosť skórovať, ale ani najväčšia príležitosť hosťujúceho Burkea či technický pokus nášho Kóšu z diaľky gól nepriniesli.

Ten ale priniesol vstup do druhého dejstva. Timo Hranica napriahol z poriadnej diaľky a utiahnutou strelou k žrdi urobil z gólmana Malženíc štatistu - 3:1. Po presných prihrávkach si chcel Adam Oravec pripísať aj presný zásah, loptu po rohu nakrátko iba dočahoval a chýbala tomu razancia. To nám ale neprekážalo, strelcov sme mali dnes viac než dosť. Nádherne to potvrdil Samo Javorček, ktorý priamy kop z ideálnej vzdialenosti aj ideálne zakrútil do "vinkla" - 4:1. Zdalo sa byť "vymaľované", ale gólové preteky pokračovali naďalej. Tentoraz v nich pokračovali hostia. Druhým gólom v zápase znížil v 73. minúte na rozdiel dvoch gólov Rapavý. Do stretnutia dobre nastúpil Kudlička, dva rýchle úniky ale nestihol zakončiť. Z jasného duelu sme si napokon urobili drámu, päť minút po znížení zavŕšil hetrik z pokutového kopu Rapavý. Definitívne nás mohol upokojiť Vlado Vaľko, jeho bomba po zasekávačke letela mimo tri žrde. V záverečných minútach a sekundách sme to už udržali a tešíme sa z výhry 4:3.

Napokon sme to po menšej dráme zvládli za dôležité a potrebné tri body. Tie nás v tabuľke MONACObet lige posúvajú na šiestu priečku pred Púchov. O týždeň nastúpime opäť pod Dubňom, tentokrát ale v sobotu o 14:30 hod. proti FK Pohronie.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Dnes sme mali veľkú motiváciu zvíťaziť po troch prehrách. Chceli sme to zlomiť a od úvodu sme boli lepším družstvom. Víťazstvo síce tesné, ale z nášho pohľadu zaslúžené. Teší nás, že sme potvrdili najlepšiu ofenzívu ligy, no mrzia tri inkasované góly po chybách, ktoré sa nám opakujú. Nevyšli nám trochu striedania, ktoré to skomplikovali. Celú sezónu sa pohybujeme v prvej osmičke, preto verím, že dneškom sme započali novú sériu výhier. O týždeň sa stretnú asi dva najmladšie tímy, očakávame mnoho akcií, dravosti a verím, že aj futbalovosti."
Samuel Javorček, stredopoliar MŠK Žilina B
"Celý zápas sme boli dominantnejším tímom, prišli však aj defenzívne chyby, ktoré nám to trochu skomplikovali. Malženice v závere ožili, nakopávali to tam. Napokon sa však tešíme z dôležitých troch bodov, ktoré sme už potrebovali. Dnes sme boli konečne efektívnejší v koncovke a premietlo sa to do výhry. Osobne som nastúpil po dlhšej dobe, zo začiatku to bolo z mojej strany "nemastné-neslané". Potom sa to rozbehlo a dostal som sa do toho. Som rád za tú štandardku a gól, skúšam to podobne na tréningu. Určite ma to povzbudí do ďalšej práce. Verím, že rovnako tak dnešné víťazstvo povzbudí všetkých."