”B” | Po hodoch prišlo bolenie brucha, s Mikulášom vysoká prehra
MONACObet II. liga,
sobota 9. 3. 2024 od 13:30
5:2(4:1)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Žilina
Góly: 13. a 17. Bartoš (druhý z PK), 18. a 54. Frank, 38. Laktionov - 40. Gomola, 78. Prokop (PK)
ŽK: 28. Laktionov - 10. Stojchevski
ČK: 77. Teplan
Rozhodca: Ochotnický - Mokrý, Maliňák
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Húska - Teplan, Štrba, Voško, Capko (86- Lehotský) - Staš, Bielák - Trabalík (86. Laura), Frank, Laktionov - Bartoš (C)

Badžgoň - M. Oravec, Stojchevski (46. Jakubík), A. Oravec - Gomola, Šnajder (C), Drame, Badjie - Kóša (73. L. Bortoli), Prokop, Vaľko

Pod Dubňom sme v rámci MONACObet ligy videli sedem gólov. Proti Liptovskému Mikulášu sme však väčšinu z nich tentokrát inkasovali my. Hrôzostrašný začiatok z našej strany znamenal trojgólové vedenie "domácich" už v 18. minúte. Nespamätali sme sa ani potom a nepomohlo nám ani zníženie pred prestávkou. Napriek zvýšenej snahe po zmene strán sme už nič nevymysleli a prehrali takmer rovnakým skóre, ako pred týždňom vyhrali - 2:5.

V rámci základnej zostavy urobil tréner Vladimír Veselý štyri zmeny oproti víťaznému vstupu do jari proti Spišskej Novej Vsi. Medzi tromi žrďami dostal priestor Jakub Badžgoň. Dvojicu "wingbackov" Hranica a Mlynár nahradilo duo Martin Gomola a Basirou Badjie. Posledná zmena sa týkala krídla, kde miesto Jakubíka naskočil uzdravený Vladimír Vaľko.

Do dnešného druhého duelu na Štadióne MŠK Žilina sme vstúpili dobre naladení z úvodného jarného kola, no úsmev na perách nám vydržal iba do 13. minúty. Chybnú rozohrávku Badžgoňa vystihol ex-Šošon Trabalík a skúsený Bartoš sa po jeho prihrávke zoči-voči gólmanovi MŠK nemýlil. Netrvalo dlho a kapitán hostí pridal ďalší presný zásah, Stojchevski fauloval pri brejku súpera v pokutovom území a z penalty išiel Mikuláš do dvojgólového vedenia. Šošoni kopili veľké chyby v obrane a už o minútu sme, žiaľ, prehrávali rozdielom triedy. Nedorozumenie a zrážku nášho obrancu s brankárom využil Frank po kľučke do opustenej brány. Zobudili sme sa konečne až po pol hodine hry, Badjieho pokus obrana zblokovala, Kóša sa už k dorážke nedostal. Nič nám to ale nebolo platné, ďalšia situácia po protiútoku sa odrazila k Laktionovovi a ten to trafil k žrdi. Až v 40. minúte sme sa prihlásili o slovo, Gomola krížnou strelou zvnútra šestnástky znížil na 1:4 z nášho pohľadu. Ešte z lepšej pozície strieľal Drame, trafil iba do stredu do gólmana Húsku.

Po zmene strán a určite aj prievane v kabíne sme naskočili ako vymenení. Prokop strelou spoza pokutového územia okamžite otestoval Húsku. Aktivita nám ale nebola platná, Mikuláš snáď z prvej strely na bránku zvýšil v 54. minúte znovu na rozdiel štyroch gólov. Na hranici "päťky" hlavičkoval úplne nebránený a asi najmenší hráč na ihrisku Frank. Snaha sa uprieť Šošonom nedala, najmä striedajúci Jakubík bol aktívny. Po jeho prieniku cez celú polovicu hostí zakončil nepodarene Šnajder. Rýchlonohý krídelník bol aj pri ďalších akciách a šanciach. Najprv po vysunutí za obranu nepretlačil loptu gólmana a obrancu v sklze, a potom jeho strela neprešla cez hradbu tiel. Nevzdávali sme sa, Prokop z uhla namiesto možnosti strieľať zvolil prihrávku na nikoho. Z ďalšej akcie to už ale konečne vyšlo, Badjie strieľal do odkrytej svätyne a rukou situáciu za cenu červenej karty "zachránil" Teplan. Pokutový kop bezpečne premenil Prokop - 2:5. Futbal sa hral až do konca, oba tímy sa ocitli vo veľký príležitostiach, ale už bez gólového efektu. To aj preto, že presný zásah Vaľka neplatil pre postavenie mimo hry a jednoducho nám dnes nebolo dopriate.

Výborný úvod jarnej časti sme tak nenapodobnili, s Liptovským Mikulášom sme prehrali vysoko 2:5. Futbalová sobota pod Dubňom nám zatiaľ nevychádzala podľa predstáv, stále nás však čakal hlavný chod v podobe duelu "A"-tímu proti Podbrezovej. O týždeň nastúpime opäť na domácom trávniku, v tradičnom čase v nedeľu od 10:30 hod. nás čaká Tatran Prešov.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
„Chceli sme sa sústrediť na lepší úvod do zápasu oproti minulému víkendu, bohužiaľ, vôbec sa nám to nepodarilo. Už v 18. minúte sme prehrali 0:3 po hrubých individuálnych chybách. Zlomil nás prvý gól po chybnej rozohrávke. Mám pocit, že sme potom zneisteli a skúsený súper ako Liptovský Mikuláš to potrestal. V porovnaní s minulým týždňom bol výpadok v úvode dlhší. Vedeli sme, že pri omladenom kádri sa chybám nevyhneme, dnes nás to trochu vytrestalo. Skôr sme predviedli mládežnícky výkon ako výkon hodný II. ligy. Dôležité bolo, že sme sa z toho dokázali po zmene strán oklepať. Vytvorili sme si veľké množstvo šancí a keby sme aspoň polovicu premenili, tak sme mohli premýšľať aj nad otočkou. Hrá sa však na góly, nie na šance. Smerom k Prešovu musíme hrať zodpovednejšie vzadu, robiť to, čo v tréningu a pod tlakom sa správať rovnako bez neho.“
Martin Gomola, obranca MŠK Žilina B
„Znova sa nám zopakoval nezachytený úvod ako proti Spišskej Novej Vsi. Následne sme kopili lacné chyby, nekoncentrácia, možno podcenenie situácií a trochu lepší súper ako Liptovský Mikuláš to trestal. Manko 0:4 už bolo privysoké. V druhom polčase sme zlepšili hru, nepremenili sme však naše šance a Mikuláš si držal odstup. Ani Prešov nebude vôbec jednoduchý súper, naše nastavenie musí byť od úvodných sekúnd lepšie. Treba zachytiť úvod a najmä nedostať rýchly gól.“