ŽK: 59. Šnajder, 66. Jaššo - 31. Riznič, 36. Privrel, 65. Nombil, 90.+ Halouska
Rozhodca: Batiz - Košecký, Lenický
Belaník - Mynář, Hubočan (73. Mensah), Jaššo (C) - Gomola (73. Tandara), S. Javorček (46. Šnajder), Chyla, Mlynár (82. L. Bortoli) - Jakubík, Atanasijević (46. Prokop), Kudlička

FC Petržalka
Halouska - Oršula (C), Kelembet, Konan, Šurnovský - Nombil, Privrel - Bordáč (87. Babović), Gašparovič (81. Halo), Danek (81. Sliacky) - Riznič (71. Oduko)

Príjemné sobotné popoludnie patrilo zápasu 15. kola II. ligy, v ktorom sme narazili na Petržalku. Od úvodu ofenzívny futbal bavil ľudí, no chýbali tomu góly. Napokon do polčasu padol iba jeden, do šatne nám ho strelili o čosi aktívnejší hostia. Prestávka nám síce pomohla, Šošoni zaradili vyšší stupeň, ale strelecké kopačky sme tentoraz obuté nemali. Obliehanie súperovej šestnástky napokon hostia ustáli a spod Dubňa berú najtesnejšiu výhru 1:0. Domácu stratu bodov môžeme odčiniť už o týždeň opäť doma proti Dolnému Kubínu.

V porovnaní s remízovým stretnutím v Trebišove urobil trénerský štáb na čele s kormidelníkom Vladimírom Veselým viacero zmien. Nezmenená ostala iba stredová štvorica. Do brány sa tentokrát postavil Samuel Belaník a v obrane naskočil znovu Tomáš Jaššo aj s navrátilcom po chorobe Tomášom Hubočanom. Kompletnou obmenou prešiel aj útočný trojlístok, kde nastúpili Patrik Jakubík, Vuk Atanasijević a Timotej Kudlička.

Zápas mal od úvodu ofenzívne parametre, ako sme si od neho aj sľubovali. K prvej žltozelenej strele zavelil v 7. minúte Gomola, tvrdou pravačkou ale Halousku neprekvapil. Zhruba po rovnakej dobe sme mohli otvoriť skóre zo sľubnej štandardky, Kudličkov pokus síce skočil pred gólmanom, no ten ho ustrážil. Aj na našej strane nás podržal brankár, Belaník si poradil s technickým obstrelom Daneka. O chvíľu z takmer totožnej situácie vyšiel opäť víťazne Belo a opäť sme mohli ďakovať jeho končekom prstov. Po pol hodine hry sa nám roztrhlo vrece so šancami na oboch stranách. Najprv Riznič opečiatkoval spoza vápna brvno, na čo nadviazal tiež z diaľky Kudlička, ale tesne minul. Najväčšiu tutovku mali hostia až následne, prvú strelu zlikvidoval skvelý Belaník a dorážka Nombila našťastie nesmerovala do prázdnej brány. Zvyšujúci sa tlak hostí napokon vyvrcholil gólom do našej siete, v 45. minúte naskočil po rohu na bližšiu žrď Privrel a strelil nám typický gól do šatne.

Po zmene strán prišli aj dve zmeny v našej zostave. Dominik Šnajder nahradil v strede poľa Sama Javorčeka a Lukáš Prokop na hrote Vuka Atanasijevića. Okamžite sme chceli vyrovnať, prvý gól po návrate do žltozeleného mal na hlave Hubočan, ale Halouska bol pozorný. Šošoni viditeľne zapli na vyšší rýchlostný stupeň, rýchle protiútoky prichádzali najmä z ľavej strany, no zakončenia z druhej vlny buď neprišli, alebo boli zblokované. Aj v ďalších minútach sme sa snažili nájsť medzery v obrane bielo-čiernych, no tým sa úspešne darilo kúskovať hru a odkopávať lopty ďaleko od svojej brány. Pomôcť nám mohla červená karta, ktorú hosťujúci Nombil inkasoval v 79. minúte. Žiaľ, nepomohlo ani to, enormný tlak a obliehanie súpera sa nám využiť nepodarilo, a tak strácame všetky body po tesnej prehre 0:1.

O to dôležitejšie bude pridať body z domáceho trávnika o týždeň. Prvé odvetné kolo odohráme pod Dubňom tradične v nedeľu o 10:30 hod. proti Dolnému Kubínu. Koncom júla sme v úvodnom meraní síl novej sezóny zdolali Dynamo na jeho trávniku 2:1.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Zápasu by asi viac svedčila remíza. V druhom polčase sme nepretavili tlak minimálne na vyrovnávajúci gól, čo nás mrzí. Súper mal v prvom polčase viac z hry, do druhého polčasu sme spravili striedania, ktoré nás oživili a preklopili aktivitu na našu stranu. Chýbal nám však väčší pokoj vo finálnej fáze. Navyše nám to dnes nevychádzalo ani pozične, kedy sme zle vypĺňali priestory, a preto neprichádzalo k priamemu zakončeniu na bránu Petržalky. Boli sme futbalovejší, celkovo sme mali viac z hry, hrá sa však na góly. Súper umne a skúsene trhal hru, bolo to trochu nervózne. Znova sme stratili doma body, s jeseňou sa budeme chcieť pod Dubňom rozlúčiť proti Kubínu víťazne."
Michal Mynář, obranca MŠK Žilina B
"Súper sa na nás dnes kvalitne pripravil, po predvedenom výkone sme však mali minimálne na bod. Dostali sme nešťastný gól zo štandardky, ktorý padol do šatne a napokon rozhodol. Po polčase sme zapli, tlačili sme, ale gól neprišiel. Viac sme sa mali dostávať do zakončenia, z tlaku neprišlo veľa striel. S dneškom nie sme spokojní, doma nemôžeme strácať toľko bodov. Verím, že s Kubínom si to vynahradíme. Niektorých nás ešte predtým čaká Sparta, veľmi sa teším na toto derby v rámci mládežníckej Ligy majstrov."