”B” | Prvú polovicu ligy uzavrieme duelom s Petržalkou

Jesenná časť druholigovej súťaže vrcholí a pred nami sú posledné tri kolá. Ešte pred odvetami narazíme na súpera, ktorý nepozná pocit prehry už dlhých osem duelov. FC Petržalka v nabitom poradí aktuálne sedí na štvrtej priečke, no Šošoni sú na dostrel. V šesťbodovom stretnutí pod Dubňom tak môžeme poriadne zamiešať kartami i tabuľkou. Žltozelení to na súpera z hlavného mesta v posledných zápasoch vedia, potvrdia to aj napriek jeho forme?

Duel 15. kola s výkopom v sobotu o 14:30 hod. na Štadióne MŠK Žilina povedie hlavný rozhodca Tomáš Batiz. Priamy prenos môžete sledovať na Niké TV.


o súperovi

FC Petržalka

Rok založenia: 1898

Klubové farby: čierna a biela

Štadión: Športový areál FC Petržalka (kapacita 1500 divákov)

Umiestnenie v lige:

  • minulá sezóna: 12. miesto
  • aktuálna sezóna: 4. miesto

Vzájomné zápasy:

  • minulá sezóna: 3:0 (doma) a 3:2 (vonku)

zlepšujeme sa a napredujeme

Pán tréner, vzhľadom na podmienky a okolnosti duelu v Trebišove, berieme bod za remízu kladne?

"Je pravda, že terén nebol jednoduchý a nevyhovoval našej hre. Teší ma ale fakt, že sme sa napriek tomu presadili, neupustili od nášho štýlu hry, kombinovali a dali pekné góly. Vzhľadom na priebeh stretnutia, počas ktorého sme museli doťahovať náskok súpera, bod, samozrejme, berieme. Chceli sme viac, ale berieme aj jeden."

Hráči v stretnutí aj príkladne bojovali, čo sa napokon vyplatilo. Súhlasíte?

"Áno, chalani sa podmienkam prispôsobili veľmi dobre. Domácim sme sa v tomto smere vyrovnali a niektorých fázach ich aj prevýšili. Som ale rád za to, že sme dokázali hrať konštruktívne, futbalovo a mali sme dobrú prechodovú fázu. Z tohto pohľadu som spokojný."

Bolo podľa vás vôbec regulárne hrať na takom trávniku?

"Deň pred zápasom bol pod vodou a na niektorých miestach ostala voda aj počas neho. Rozhodca ho však uznal za vhodný, tak sa hralo."

Bojovný a kvalitný výkon bude treba podať aj proti štvrtej Petržalke, ktorá neprehrala už osem zápasov v rade. V čom sa výrazne zlepšili napríklad oproti minulej sezóne?

"Prišlo k obmene kádra, vhodne družstvo doplnili. Momentálne hrajú dobrý futbal a najmä získavajú pravidelne body, čo je najdôležitejšie."

V nabitej tabuľke sa v prípade výhry môžeme dotiahnuť teoreticky aj na popredné priečky. Bude to s blížiacim sa koncom jesene jedna z motivácií?

"Určite, stále sa pozeráme dopredu a vidíme, že odstup od tretieho miesta nie je veľký. Stále sme však aj ostražití a pozeráme rovnako na súperov pod nami, aby sme sa im dokázali vzdialiť. Motivácia v podobe prvej trojky je veľká a každý sa tam chce dostať tak ako aj my. Verím tomu, že do konca jesene tam budeme."

Čaká nás posledný zápas prvej polovice sezóny. Priebežne sme presne v strede tabuľky s mierne pozitívnym skóre aj bilanciou zápasov. Hodnotíte to pozitívne alebo negatívne? A prečo?

"Pozitívne. S veľmi mladým kádrom sme získali relatívne veľa bodov a hrali sme dobrý futbal. Samozrejme, nevyhli sme sa výkyvom formy. Nezvládli sme niektoré dobre rozohrané stretnutia, čo nás mrzí. Celkovo ale musím povedať, že chalani sa zlepšujú a potvrdzujú svoj potenciál či kvalitu. Tešíme sa, že ich výkonnosť stúpa."


vstupenky

Vstupenky je rovnako ako na zápasoch "A"-tímu možné zakúpiť iba cez internet (na stránke MŠK). Držitelia permanentiek majú vstup zdarma. Sektory A - C budú prístupné cez VSTUP 2 pri Fanshope MŠK.


priamy prenos

Stretnutie môžete sledovať naživo prostredníctvom internetovej platformy Niké TV.


Facebook