Góly: 31. Bajtoš, 68. Begala - 15. L. Bortoli, 90. Vaľko
ŽK: 22. Novák, 76. Bechardas, 87. E. Matta, 90.+ Slávik - 90.+ Mlynár
Rozhodca: Chromý - Hrenák, Cisko
Slavoj Trebišov
Slávik - Buhaj, E. Matta, Matúš, Ilinjo - Begala, Novák - Bajtoš (66. Vaľovčin), Bechardas (83. Bujňáček), Bruga (83. N. Matta) - Florez (66. Tatar)

Kúdelčík - Mensah, Kopas, Mynář (46. Jaššo) - Gomola, S. Javorček, Chyla (61. Vaľko), Mlynár - L. Bortoli (73. Tandara), Šnajder (C) (73. M. Oravec), Prokop (61. Atanasijević)

Druholigový kolotoč pokračoval pre Šošonov na Zemplíne, kde sme si zmerali sily s tamojším Slavojom Trebišov. Na ťažkom teréne sme zvládli úvod podľa našich predstáv. Po štvrťhodine hry nás poslal do vedenia Bortoli, no hostia do prestávky reagovali. So zhoršujúcimi sa podmienkami a následným vedúcim gólom domácich nám nádej na body začala odchádzať. Po veľkom nápore sme ale napokon dokázali vyrovnať v poslednej minúte, striedajúcim žolíkom bol Vaľko. Remíza 2:2 je vôbec našou prvou deľbou bodov v tejto sezóne.

Základná jedenástka Šošonov prešla oproti minulému kolu až siedmymi zmenami, ktoré zapríčinili menšie zranenia, ale ja vyťaženosť hráčov v mládežníckej Lige majstrov. Z minulotýždňovej zostavy nastúpili v Trebišove iba brankár Dominik Kúdelčík, stopér Michal Mynář, krajný obranca Sebastián Mlynár a kapitán Dominik Šnajder.

Úvod stretnutia sa niesol v pomalšom tempe, dlhšie sme sa rozbiehali aj kvôli náročnému terénu. K odvážnejším rozhodnutiam v ofenzíve sme sa odvážili po desiatich minútach, boli z toho dva zblokované pokusy Prokopa a Chylu. Domáci Trebišovčania pohrozili v 13. minúte, Bajtoš sa v päťke nepretlačil k zakončeniu, no vystrašil nás. Štvrťhodina hry priniesla prvý gól stretnutia a tešili sme sa z neho my. Mlynár poslal presný center do šestnástky na trestuhodne voľného Bortoliho, ktorý sa volejom nemýlil - 0:1. Za chvíľu sme mohli viesť o dva, sľubný protiútok 2 na 1 sme nestihli zakončiť kvôli výbornému návratu Begalu. Tempo sa rozbiehalo, vyrovnanie Slavoja mal na nohe legionár Florez, v tutovke netrafil ani priestor troch žrdí. Snažili sme sa vyťažiť z rýchlych protiútokov, center po jednom z nich doletel na hlavu Prokopa, z uhla ale namieril iba do bočnej siete. Po pol hodine hry bolo vyrovnané, nepostrážili sme si na zadnej tyči Bajtoša, ktorý využil načasovaný oblúčik od Bechardasa a vyrovnal. Pred prestávkou mohli ďakovať Mensahovi, už prekonaného Kúdelčíka totiž zastúpil na bránkovej čiare po rohovom kope domácich. V závere ešte Matúš z voleja netrafil a vyzeralo, že polčasovú prestávku radi privítame.

Po zmene strán sme začali aktívnym spôsobom, tvrdo pálil Bortoli. Pokračovali sme v tlaku na súpera, strieľanou prihrávkou to skúsil Gomola a gólman Slávik si musel dať pozor. Ešte viac prišli vylepšiť naše ofenzívne ostrie dvojica Vladimír Vaľko a Vuk Atanasijević. Strelci z mládežníckej Ligy majstrov nedokázali nakopnúť náš tím aj gólovo a našu postupne opadajúcu útočnú aktivitu využil Slavoj v 68. minúte. Viaceré pošmyknutia na takmer neregulárnom teréne využil úplne voľný Begala na zadnej tyči, odkiaľ nedal šancu Kúdelčíkovi a prehrávali sme. Vo zvyšnom čase sme hrali iba na súperovej polovici, súper sa stiahol do obranného bloku a vyčkával. Kombinačne nám to na rozbitom ihrisku nešlo, a tak sme skúšali strely z diaľky, Samo Javorček tú svoju do siete neposlal. Kopas zase zo štandardky neprekvapil priamym ohrozením brány. Napokon sme sa ale zaslúžene dočkali vyrovnania, obliehanie pokutového územia vyvrcholilo centrom Tandaru na číhajúceho Vaľka na zadnej tyči, ktorý hlavou nadviazal na svoje góly zo stredy - 2:2. Úplný záver priniesol ešte výpad Atanasijevića, ktorý sa sám rútil na bránu, no za cenu červenej karty ho prerušil domáci Matta. Priamym kopom z ideálnej vzdialenosti mohol rozhodnúť Kopas, pekný pokus skončil, žiaľ, na rukaviciach gólmana Slavoja.

Dôležitý bod z trávnika súpera nám zabezpečil zotrvanie v hornej časti druholigovej tabuľky, konkrétne na priebežnom 7. mieste. O týždeň sa predstavíme pred domácimi fanúšikmi, duel proti Petržalke sa po zmene termínu odohrá pod Dubňom v sobotu o 14:30 hod.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
„Naša prvá remíza v sezóne. Zápas sa hral hore-dole, no terén bol na hranici regulárnosti. Rozhodne to uškodilo viac nám, nakoľko sme nemohli hrať svoju hru. Museli sme sa však prispôsobiť, podmienky bol rovnaké pre oba tímy. Hoci sme mali na konci príležitosti na strhnutie výhry na našu stranu, tak si myslím, že remíza je spravodlivá. Už sa tešíme na domáci duel proti Petržalke.“