Góly: 43. Pribula - 75. Bile, 80. L. Bortoli
ŽK: 46. Martinko - 61. Kopásek, 83. Adang, 86. Ndjeungoue, 90.+ Kudlička
Rozhodca: Vaňo - Tokoš, Lauer
FK Spišská Nová Ves
Hamrák - Kunzo, Janečka, Kamenický, Baranyi - Pribula (66. Smorada), Havrylenko, Martinko (81. Ištvánik) - Vakulinskyi, Škovran (58. Kaščák), Etim (66. Lasso)

Badžgoň - Leitner (75. Mynář), Jaššo, Ndjeungoue - Kopásek (64. Mlynár), Adang, Šnajder (C) (64. Chyla), Hranica (75. Owusu) - L. Bortoli, Prokop (46. Kudlička), Bile

Necelý rok od súboja "A"- tímu na Spiši v rámci pohára cestovali k nováčikovi zo Spišskej Novej Vsi aj hráči žltozelenej rezervy. Oťukávačky v úvode stretnutia sa len z času na čas menili aj na šance, až pokým sa gólom do šatne neujali domáci vedenia. Naše chvíle prišli až v závere, najprv odčinil zlyhanie v tutovke a vyrovnal Bile, vzápätí sa Bortoli krásne oprel do voleja. Podobne ako v 1. kole sme aj ďalší duel na ihrisku súpera otočili v druhom polčase a po výsledku 2:1 sa posúvame na priebežné 1. miesto tabuľky!

záznam zápasu

Pred duelom 3. kola tréner Vladimír Veselý mierne prerotoval zostavu aj na základe hráčov, ktorých mal k dispozícii z "A"- tímu. Obmenila sa najmä defenzívna časť tímu, do ktorej naskočil premiérovo v II. lige gólman Jakub Badžgoň, stopéri Patrik Leitner s Jamesom Ndjeungouem, krajný obranca Timotej Hranica a stredný záložník Xavier Adang.

Po oťukávacom úvode ako prví pohrozili domáci Spišiaci. Priamy kop v podobe skráteného rohu jemne pohladil stopér Kamenický, Badžgoň bol na správnom mieste. Príležitosti nepribúdali vo veľkom teple ani na jednej zo strán, a tak sme čakali až do 22. minúty. Našu úvodnú nebezpečnejšiu snahu potiahol do vápna Bortoli, ktorého spätnú prihrávku si takmer do vlastnej siete usmernil obranca Spišskej. Cez dôraznú obranu domácich sme sa len ťažko dostávali do šancí. Hneď v dvoch sa však po pol hodine hry ocitol Eric Bile. Najprv ho pri odkope trafil brankár Hamrák, no lopta sa odrazila mimo bránu a následne ho v protiútoku takmer krásne našiel Kopásek, ale africkému krídelníkovi chýbali centimetre na zakončenie do prázdnej brány. Pred polčasovou prestávkou sa nakopli k lepšej fáze hráči v bielom, čo žiaľ, využili aj na svoj prvý gól v II. lige. V 43. minúte Etim zľava odcentroval a gólovo si na center naskočil Pribula, na ktorého obrana Šošonov akoby pozabudla.

Do druhého dejstva sme poslali čerstvú silu v podobe Timoteja Kudličku. K ďalšej gólovke sa však dostali znovu Spišiaci, lopta od aktívneho Etima prešla celou šestnástkou až ku Vakulinskemu, toho ale výborne vychytal Badžgoň. Najväčšiu tutovku na vyrovnanie v celom zápase sme spálili v 62. minúte. Bile sa valil sám na gólmana Hamráka, pričom mohol aj prihrávať na voľného Bortoliho, no v súboji zoči-voči zvíťazil po zákroku nohou brankár FK. Pomohli nám však striedania, po osi nových tvárí - Chylu a Mlynára - zakončil akciu Bile, ktorý tak odčinil svoje predchádzajúce zaváhanie - 1:1. Vzápätí chcel udrieť aj súper, tiež striedajúci Smorada bombou tesne prestrelil. Šošoni však v krátkom slede udreli aj druhýkrát, autové vhadzovanie Mlynára sklepol Kudlička na Bortoliho a ten naozaj výstavne trafil svoj volej na zadnú tyč, Hamrák bol bez nároku - 1:2. V závere Spišiaci síce ešte zavelili k náporu, z poslednej štandardky pohrozil gólman Hamrák, no žiadnu možnosť zdramatizovania zápasu sme už nedovolili.

Tri odohraté druholigové kolá a tretia výhra nás katapultovali na 1. priečku tabuľky! O týždeň sa v ďalšej honbe za tromi bodmi predstavíme na domácom trávniku. Znovu proti nováčikovi, tentokrát zostupujúcemu z I. ligy - MFK Liptovský Mikuláš nastúpime tradične v nedeľu o 10:30 hod.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Dnes sme boli okrem iného zvedaví, či hráči zvládnu mierny tlak a zaknihujeme najlepší vstup rezervy do sezóny v rámci II. ligy. Chceli sme všetky tri body, no v prvom polčase sme hrali netrpezlivo, neposlúchala nás lopta a súpera sme púšťali do nebezpečných centrov. Z jedného sme aj inkasovali úvodný gól do šatne. Po zmene strán sme však zvýšili aktivitu a súpera zatlačili. Prepadávali sme ale v obrane, z čoho pramenili aj šance súpera, no postupne mu začali odchádzať sily. To sme aj využili a v závere po dvoch pekných góloch duel otočili na našu stranu. Vďaka dnešnej výhre sme sa vyhupli na prvé miesto tabuľky, ktoré sa pokúsime udržať čo najdlhšie."