Fauly: 19:13

FC ViON Zlaté Moravce-Vráble
Knobloch – Čonka (C), R. Nagy, Majdan, Suľa – Gono (67. Mijić), Duga – Mondek, Hodúr (84. Brenkus), Sluka (46. Švec) – Čerepkai (46. Balaj)

Belko - Minárik (C), Hubočan, Nemčík - Rusnák (59. Javorček), Gidi (87. Myslovič), Sauer (71. Kopas), Bari - Iľko (59. Addo), Ďuriš, Essomba (46. Bile)

Ani terén na hranici regulárnosti nám v Moravciach nezabránil hrať aký-taký futbal a najmä vziať domov všetky body. Základ jedenástej výhry sme položili vo ViOn aréne už počas prvého dejstva. Dve hlavičkové zakončenia Loica Essombu a Dávida Ďuriša nám priniesli rozhodujúci náskok. Po prestávke totiž domáci kontaktným gólom z penalty zdramatizovali stretnutie, červená karta ich prípadný nápor otupila.

Domov tak vezieme zablatené, no cenné tri body, pričom potvrdiť ich budeme chcieť už v piatok v poslednom domácom súboji jesene. V priamom súboji o 2. miesto vyzveme trnavský Spartak v piatok o 17:30 hod

V súboji proti Zlatým Moravciam tréneri ponechali obranu aj stred poľa z predošlého duelu. Pre zdravotné komplikácie po Košiciach nemohli však proti ViOnu rátať s Timotejom Jamborom, preto nastali nútené zmeny v útoku. Okrem zraneného Jambora čakal na striedačke tentokrát aj Bile, nahradila ich v základe dvojica Iľko a Essomba.

Terén sa podpisoval na úsmevných situáciách hneď od úvodných minút. Napriek tomu sme boli vo viacerých náznakoch, v dvoch sľubných šanciach sa ocitol Matúš Rusnák. V prvej možno zbytočne skúšal prihrávať, v druhej už nešpekuloval a bombou vyprášil Knoblochove nohy. V pohotovosti bol aj Belko v našej bráne, v 18. minúte sa musel načiahnuť po centri Mondeka, Gonovi nedovolili vystreliť na bránu naši obrancovia. Gól si pýtala naša akcia z 20. minúty, kedy sa za chrbty obrancov predral Ďuriš, jeho spätnú na Maja Sauera pokazilo ihrisko. Akcia však pokračovala a z nohy Jána Minárika prišiel ďalší vydarený a najmä gólový center. Jany našiel hlavu Loica Essombu, ktorý to krásne trafil k žrdi a žltozelení viedli - 0:1. Gól nás pohnal aj napriek zhoršujúcim sa podmienkam k zvýšenej aktivite. Ďalšiu strelu na domácu svätyňu vyslal Rusnák, dva priame kopy vyústili do rohových kopov. Po ňom "zahrmelo" po druhýkrát. Ďalší krásny center, tentoraz od Gidiho, do ktorého sa položil Dávid Ďuriš a znamenal náš druhý gól - 0:2. Hlavičkou pod brvno strelil už svoj deviaty presný zásah v sezóne. Dvojgólové vedenie nás upokojilo a pridalo pohodu na kopačky. Dokumentovali sme to aj pohybom, pričom všade sme boli v prvom dejstve rýchlejší. Paťo Iľko svoj dobrý výkon podčiarkol do prestávky viacerými vybojovanými loptami. V dobrej pozícii sa ocitol aj Tomáš Nemčík, v ťažkej pozícii v páde zakončil prudko, no tesne nad.

Po zmene strán sa nedalo očakávať nič iné než boj, súboje s protihráčmi i terénom. Šancí ubudlo a ubudlo aj z nášho náskoku. Švecovi vyšli kľučky do našej otvorenej obrany a po dotyku-nedotyku a následnom páde sa pískala prísna penalta. Sám faulovaný hráč si postavil loptu na biely bod a vykresal do záverečných minút drámu. Tú mohol "zahasiť" po svojom príchode na trávnik striedajúci Adam Kopas z priameho kopu. Ten sa pískal po faule na ďalšieho čerstvého, prenikajúceho Henryho Adda, po ktorom videl Čonka prísnu červenú kartu. Kopi to mieril dobre, trafil však početný múr v modro-červenom. V 87. minúte mohol poistiť našu výhru a definitívne uzavrieť duel Tomáš Nemčík, po priamom kope Kopasa hlavou opečiatkoval iba hornú žrď. Futbalová krása sa na Požitaví nedostavila ani v záverečných minútach, bojovnosť a vabank domácich však nechýbal. Šošoni to ale uskákali a do tabuľky si pripísali jedenásty triumf.

Jeseň vrcholí a Šošonov čaká budúci týždeň okrem  Mikuláša s MŠK aj rozlúčka s domácim štadiónom. Aby to malo poriadne grády a stálo za to prísť povzbudiť Šošonov, pod Dubeň dorazí v piatok 8. decembra o 17:30 hod. rival z Trnavy. Vstupenky sú už v predaji

Michal Hipp, tréner FC ViOn Zlaté Moravce
„Začnem netradične. V prvom rade by som chcel pogratulovať vedeniu Žiliny k obrovskému úspechu, teda k tomu, že sa dostali do jarnej časti mládežníckej Ligy majstrov. Je to u nás nedocenené a svedčí to o výbornej práci klubu. Ohľadom zápasu: terén značne ovplyvnil jeho priebeh. Pred zápasom som si myslel, že bude viac nahrávať nám, ale nebolo to tak. Po Dunajskej Strede som hovoril, že prehra je krutá, teraz tvrdím, že najmä prvopolčasový stav bol pre nás veľmi milosrdný. Môjmu tímu slúži ku cti, že to nezabalilo a podarilo sa mu aspoň znížiť, no prišla červená karta. Hnevá ma, že to vylúčenie prišlo po situácii, na ktorú sme sa pripravovali."
"Vedeli sme, že terén bude v zlom stave, a hoci sú i horšie trávniky, tak dnes to bolo naozaj na zváženie, či sa malo hrať alebo nie. Chalani ale k tomu pristúpili výborne. Mnoho ľudí hovorí, že sme kombinačné mužstvo zamerané na ofenzívny futbal a nevieme hrať v takýchto podmienkach. Ukazujeme však, že to vieme zvládať, bojovať a ukázať aj našu hru. Samozrejme, nebolo to úplne bez chýb, ale na takom teréne je veľmi náročné neurobiť chybu alebo vycítiť správny okamih. Vedeli sme, že budeme musieť viac a skôr striedať rýchlostné typy, ktoré to na takomto trávniku stojí mnoho síl. Nebyť pokutového kopu, tak by sme to pravdepodobne zvládli bez väčších problémov. Hoci podľa záznamu asi nemala byť, no VAR sme k dispozícii nemali. Celkovo to ale bolo náročné ako pre hráčov či trénerov, tak aj pre rozhodcov. Sme radi, že sa potvrdili slová Jána Minárika v príhovore pred zápasom o tom, že potrebujeme ukázať charakter, ak sa chceme udržať na špici tabuľky. Chalani to zvládli naozaj perfektne. Berieme si zo stretnutia dobrú energiu, ktorú budeme chcieť pretaviť aj do domáceho piatkového duelu s Trnavou.“
Kristián Bari, obranca MŠK Žilina

"Hralo sa na veľmi ťažkom teréne. Podali sme však skvelý tímový výkon, ukázali sme charakter a tímovosť. Snažili sme sa hrať agresívne a každý jeden z nás na ihrisku bojoval za druhého. Zaslúžene sme tak získali tri body z trávnika súpera. Chceli sme hrať jednoducho, skúšať to loptami za obranu či štandardkami, a to sa nám aj podarilo. Tešíme sa z toho."