V Zlíne zápas rozdielnych polčasov a remíza 2:2
FC Trinity Zlín - MŠK Žilina
Góly: 24. Číž, 71. Slončík - 49. Minárik, 60. Jambor
Rozhodca: Batík - Antoníček, Pospíšil
FC Trinity Zlín
1. polčas: Rakovan – Reiter, Didiba, Kolář, Bartošák – Vukadinović, Kulíšek, Janetzký, Slončík, Číž – Bobčík
2. polčas: Rakovan - Polášek, Simerský, Didiba (67. Bartošák), Obadal - Hrdlička, Kolář (67. Slončík), Tkáč, Bobčík (67. Číž), Drame – Fantiš

1. polčas: Belaník - Mensah, Kopas, Ndjeungoue - Kopásek, Gidi, Šnajder, D. Javorček - Adang, Krstić, Addo
2. polčas: Badžgoň - Leitner, Minárik, Nemčík - Rusnák, Myslovič, Sauer, Bari - Essomba, Jambor, Bile

Prípravné stretnutie číslo 2 bolo už proti o level silnejšiemu súperovi. A v Zlíne to bolo najmä v prvom polčase značne cítiť, po nevýraznom výkone sme prehrávali po prvom dejstve 0:1. Po zmene strán však naskočila druhá partia a pri čerstvej jedenástke to už vyzeralo úplne inak, čo vyústilo do gólov Minárika s Jamborom a výsledkovej otočky. Neustrážili sme si ale jednu situáciu domácich, a napokon sme tak uhrali v Zlíne remízu 2:2.

Do druhého prípravného stretnutie sme poslali rovnako dve odlišné jedenástky ako v úvodnom zápase prípravy v Považskej Bystrici. V bráne odštartoval Samo Belaník a s kapitánskou páskou nastúpil Dominik Javorček.

Po začiatočnom oťukávaní sa v prvej možnosti objavil v 9. minúte domáci Slončík, z uhla ale nezmestil svoj pokus medzi tri žrde. Zlínčania boli jednoznačne aktívnejší aj nebezpečnejší, čo dokumentovali strely Bartošáka či Kulíška. Nám chýbala medzihra a vôbec väčšia aktivita, čím sme si v podstate vykoledovali prvý inkasovaný gól. V 24. minúte si po krídelnej akcii našla lopta Číža na hranici vápna, ktorý prudkým projektilom nedal Belaníkovi šancu. Po hluchej pasáži, ktorá trvala takmer 15 minút, sme sa dostali konečne k ohrozeniu bránky aj my. Adam Kopas zahrával priamy kop z jeho obľúbenej pozície, a hoci mu to tentokrát nevyšlo, tak bomba Dominika Šnajdera pod brvno vystrašila Rakovana v bráne Zlína.

Po prestriedaní kompletnej jedenástky v prestávke sme začali najlepšie, ako sme mohli. Center z rohového kopu priletel na hlavu Patrika Leitnera, ktorý ju posunul do päťky na Jána Minárika a ten zblízka vyrovnal - 1:1. Zmenenú zostavu nasadili do druhého dejstva aj domáci, Hrdličku v šanci ale výborne vychytal mladý Jakub Badžgoň - premiérovo v zostave "A"- tímu. Hneď vzápätí sme zakombinovali v strede poľa a Timo Jambor sa v streleckých pozíciách mýli iba málokedy - 1:2. Jeho krížna, prízemná strela zapadla podľa jeho želania k tyči. A mohlo byť ešte lepšie, v 65. minúte sme už dvíhali ruky pri tyčke Tomáša Nemčíka, no a z ďalšej akcie Essomba pre zmenu vyprášil rukavice brankára domáceho FC. Hru sme mali pod kontrolou, nepostrážili sme si však pri ojedinelej nebezpečnejšej situácii Slončíka, ktorý z hranice šestnástky krásne trafil protiľahlý vinkel a začínalo sa opäť odznova. Zápas sa následne opticky vyrovnal, ale vyrovnaný stav nemusel platiť po nebezpečnej hlavičke Obadala v bielom drese. Napokon však remíza vydržala až do konca stretnutia a v Zlíne sme uhrali remízu 2:2.

Najbližšie čaká Šošonov cesta na sústredenie do Rakúska, na ktoré vyrážajú v sobotu a preveria ich tam aj dvaja kvalitní zahraniční súperi - rumunský Universitatea Cluj a tamojší Wolfsberger.

"V každom polčase boli vidieť veci, ktoré sme mali silné, ale aj tie, s ktorými sme si mali poradiť viac a lepšie. V prvom dejstve viac odvahy, v druhom lepšia organizácia v hlbšom bloku. Mohli sme ísť za výsledkom a tlačiť na to, no chceli sme si vyskúšať rôzne druhy pressingu, aby sme proti silnému súperovi videli, čo treba pilovať. Tak prišiel aj inkasovaný gól na 2:2, ale to sú momenty, ktoré sú v tejto fáze dôležité. Sme na konci náročného 10-dňového bloku plného behania, aj to ovplyvnilo náš výkon. Opäť som však s dnešnou spätnou väzbou od hráčov spokojný - aj s pozitívnymi vecami, aj s tým, na čom máme pracovať. Zlín bol výborný súper, s ktorým bolo okamžite vidieť naše "poľavenie"."
Jakub Badžgoň, brankár MŠK Žilina

"V prvom polčase sme nedoťahovali niektoré veci, ktoré sme cvičili aj na tréningu, možno aj preto sme prehrávali. Po zmene strán nám viac vychádzali princípy, aj vďaka tomu prišli naše góly. Pri premiéra za "A"-tím som nemal stres, bolo to v pohode. Pomohli mi v druhom polčase výkonom chalani, keďže sme zhruba 35 minút dominovali, no potom sme sa trochu stiahli, nepokryli si dobre hráča a inkasovali. Tréner brankárov mi len povedal, aby som si to užil. Som rád, že sa pripravujem s prvým mužstvom, ďakujem za šancu."