U19: MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:5 (1:2)
I. LSD - U19,
sobota 22. 4. 2023 od 11:00
1:5(1:2)
MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina
Góly: 31. Ševčík - 11. a 78. L. Bortoli, 38. Mlynár, 61. vlastný, 65. Vaľko (pok. kop)
ŽK: 43. Alex, 49. Števonka - 73. Chyla
Diváci: 100
Rozhodca: Barát - Dobrík, Šága
MFK Dukla Banská Bystrica
Amrich - Sojka (62. Bača), Alex, Ševčík, Svetlík (84. Longauer), Murín, Bálint, Klimpl, Málek, Jaroš (C), Števonka

Jokl - Mynář, Jaššo (73. Bartoš), A. Oravec - Hranica, Chyla, S. Javorček (C), Mlynár (73. Šamaj) - L. Bortoli (81. Trubačík), Vaľko (66. Beňadik), Weber (66. Šimun)

Po dvoch domácich výhrach získali Šošoni ďalšie tri body aj na trávniku súpera. V Banskej Bystrici sa naše víťazstvo nerodilo ľahko najmä v úvode, no postupne sa žlto-zelený vlak rozbehol a napokon zabrzdil pri výhre 5:1. Dvoma presnými zásahmi sa na ňom podieľal Bortoli, na ktorého úvodný gól ešte Dukla zareagovala, no to bolo od nej všetko. Do polčasu nás poslal do vedenia Mlynár a po zmene strán si strelili domáci vlastenca a penaltu premenil Vaľko. Šošoni tak stále dýchajú na chrbát čelu tabuľky.

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"V úvode zápasu nám trochu trvalo, aby sme si zvykli na terén. Následne sme mali prevahu a vytvorili sme si aj gólové príležitosti, z ktorých sme vyťažili dva presné zásahy. Druhý polčas bol jasne v našej réžii a domácich sme do ničoho nepúšťali až na dve zakončenia spoza pokutového územia. My sme si vytvorili dostatok možností aj na výraznejšie víťazstvo. Chlapcom patrí pochvala a gratulácia za predvedený výkon."