Fauly: 23:12

FC ViON Zlaté Moravce-Vráble
Lukáč – Suľa, Toml, Šuvalija, Čonka – Múdry, Duga (54. Pinte) – Almeida (88. Maulana), Ďubek (C) (74. Brenkus), Mondek – Niarchos

Belko - Anang (61. Rusnák), Kopas, Stojchevski, Bari (78. Galčík) - Iľko (83. Trabalík), Gidi (61. Sauer), Myslovič - Kaprálik, Jambor (78. Krstić), Ďuriš
Hrôzostrašný október z pohľadu výsledkov skončil. Predohrávka 16. kola patrila súboju Šošonov, ktorí vycestovali na pôdu Zlatých Moraviec. Naša aktuálna forma v tomto mesiaci sa premietla, bohužiaľ, aj proti ViOn-u. Domáci nás gólovo schladili najskôr v priebehu dvoch minút prvého polčasu. Tretí presný zásah prišiel hneď po príchode zo šatní, na čo sme už prakticky nedokázali zareagovať. Klinec do našej rakvy zabil štvrtým gólom Almeida.

V piatkovej predohrávke proti ViOn-u nemohol tréner Jaroslav Hynek počítať s obomi stopérmi - Patrik Leitner bol vykartovaný, kapitán Tomáš Nemčík zas zranený. Preto pred Belkom nastúpila dvojica Adam Kopas a Andrej Stojchevski. Do stredovej formácie sa posunul Patrik Iľko.

Duel na slušne pripravenom trávniku otvorili prvou šancou domáci, po priamom kope sa k odrazenej lopte dostal Toml a technickou strelou pohladil zvrchu Belkovu spojnicu. Naše úvodné zakončenie, ak sa to tak dá nazvať, prišlo po hlavičke Stojchevskeho. Lukáč ale prakticky iba zobral loptu a poľahky mohol rozohrávať. Domáci cítili šancu najmä po štandardkách, tieto úvodné sme ešte uskákali. Ako býva v televíznych stretnutiach zvykom, opäť úradoval VAR. Namiesto nášho rohového kopu sme razom stáli pred vlastnou šestnástkou a prizerali sa penalte domácich. Tej predchádzal nenápadný súboj Bariho s domácim útočníkom. Loptu si na biely bod postavil Ďubek a tentokrát sa oproti augustovému stretu s Belkom sa nepomýlil. Gól nás schladil, a to až natoľko, že po dvoch minútach sa tešili domáci opäť. Zo spomínaných štandardiek udrel Šuvalija, ktorý sa predral na prednej tyči k zakončeniu a aj vďaka žrdi prekonal Belka po druhýkrát. Chvíľu trvalo, kým sme sa otriasli a skonsolidovali. Do útoku zavelil Ďuriš, domácim ale náskok vyhovoval k zhustenému priestoru pred vlastnou šestnástkou. Dedo tam síce vnikol, no sklz obrancov ViOnu bol účinnejší. Veľa priestoru nám domáci nedávali, keď však prišiel, nestrieľali sme. Dokumentovala to situácia z 38. minúte, kedy to Anang v dobrom priestoru neskúsil strelou na Lukáča. Dôraznejší galádovci to do prestávky uskákali, a tak sme mali o čom rozmýšľať a zlepšovať výkon po zmene strán.

Tretia rana však prišla hneď pár sekúnd po začiatku druhého dejstva. Milimetrovú loptu za obranu dostal Almeida, ktorý kľučkou obišiel Belka a do prázdnej brány nielen upravil už na 3:0, ale definitívne uzavrel zápas v prospech domácich. Aspoň zníženie mal na kopačke Myslovič, Lukáč sa zaskvel výborným zákrokom. Ani po následnom rohu to neprešlo do siete, Iľkov pokus rovnako dokázal Lukáč chytiť. Naše sebavedomie iba dokumentovala situácia z 54. minúty, kedy sme pri možnom prečíslení stratili loptu. Aspoň kontaktný gól mohol streliť Kaprálik, jeho pravačka letela skrz päťku, nik zo žltozelených na ňu nezareagoval. Snahu chalanom nemožno uprieť, no bez ohrozenia brány góly neprídu. Bari v dobrej pozícii zakončil razantne, ale nepresne. Zlatomoravčania pri komfortnom náskoku hrali uvoľnene, Belo síce kričal po spoluhráčoch pred ním, no Pinte s Mondekom sa napriek tomu dostali k zakončeniu. Štvrtý gól pri tejto situácii ešte neprišiel, odolali sme aj tečovanému priamemu kopu zo 76. minúty. Aktivita domácich, k čomu sa pridali aj naše chyby v rozohrávke, pokračovali. Almeidovi sa otvoril priestor na pravej strane a prízemnou strelou upravil na 4:0 z pohľadu domácich. Záver priniesol našu územnú prevahu, ale rovnako ako počas celého zápasu sme to nedokázali pretaviť aspoň do čestného gólu.

Skloniť hlavy a len tvrdo pracovať, nič iné nám neostáva. Šošonov už budúci víkend čaká posledný domáci zápas jesene. Pod Dubňom sa v nedeľu 6. novembra predstaví majstrovský Slovan. Stále veríme v naštartovanie sa i vo vašu podporu.

Ivan Galád, tréner FC ViOn Zlaté Moravce
"Chlapci predviedli veľmi pekný taktický výkon. Ja som im len ukázal, ako na súpera. Veľmi sa teším, že stratégia, ktorú sme zvolili, vyšla dokonale. Dali sme krásne štyri góly, dnes sa potešíme a od zajtra ideme ďalej. Veľmi, veľmi sa teším, že chlapci hrajú pre radosť svoju, ale hlavne divákov. Tento zápas určite nebol o mne, bol to fantastický zápas pre divákov. Verím, že po rokoch budem môcť rozprávať mojim študentom o tejto trénerskej anabáze v tomto skvelom klube."
„Čo k tomu dnes povedať... My môžeme chalanom pred zápasom hovoriť, aby boli dôrazní, aby boli na správnych miestach, aby sme zbierali odrazené lopty, ale pokiaľ to v zápase sami nepocítia, tak to asi nepôjde. Ak budú mať odvahu robiť správne veci a budú sa chcieť poučiť z chýb, tak je to dobre a smerujú do vrcholového futbalu. Pokiaľ ale budú mať v súbojoch obavy, nebudú chcieť bojovať o druhé lopty a pod tlakom budú mať strach, potom to bude veľmi zložité. Teraz je potrebné to pilovať, no a uvidíme, či sa ukáže ich charakter. Budeme na to tlačiť, klásť na to dôraz a zameriame sa na to aj v tréningu. V prvom rade ale musíme dať do toho úplne všetko. A myslím si, že v niektorých situáciách v prvom polčase to tak nebolo. Keď sme si niečo uhrali, tak to bolo skôr technicky. Chýbalo nám pretlačiť sa aj v súbojoch. Navyše vpredu sme si nevytvorili prakticky ani jednu vyloženú šancu. Súper veľmi dobre bránil a súboje v pokutovom území zvládal lepšie. Teraz je potrebné, aby si každý hráč uvedomil, na čom musí zapracovať a zlepšil to čím skôr. Futbal je pekný v tom, že nikdy neviete, kto koho prekvapí. Teraz nás čaká síce Slovan, ale aj Trenčín im dokázal dať štyri góly. Ak sa z dnešku oklepeme, zlepšíme sa a vletíme na súpera, tak nikde nie je napísané, že to nemôžeme zvládnuť."
Andrej Stojchevski, obranca MŠK Žilina

"Ťažko povedať niečo po takomto zápase, sme frustrovaní, je to hanba. Sme možno mladší než ostatné tímy, ale to nie je výhovorka na to, čo aktuálne predvádzame. Potrebujeme trénovať ešte tvrdšie. Kebyže nás niekto vidí na tréningoch a potom v zápasoch, pomyslí si, že je to úplné iné mužstvo. Prehrávali sme súboje, čo bol dnes najväčší problém. Súperi nás prevyšujú v efektivite, kopíme chyby, ktoré sa už jednoducho nemôžu opakovať. Proti Slovanu musíme ukázať, na čom celý týždeň makáme. Nie o tom ale iba hovoriť.“