”B” | Rozlúčka so sezónou s nevídanou hokejovou výhrou 8:4
piatok 19. 5. 2023 od 17:00
Mestský futbalový štadión Dubnica n/V
4:8(2:5)
FK Dubnica nad Váhom - MŠK Žilina
Góly: 9. Matúš, 35. Isaac, 77. Babović, 82. Švec - 15. a 56. Šimun, 23. a 25. Gidi, 40. Beňadik (pok. kop), 45. Bari, 70. Capko, 85. Trubačík
ŽK: 86. Adamec (FK Dubnica n/V)
Diváci: 155
Rozhodca: Marhefka - Štofik, Halíček
FK Dubnica nad Váhom
Hodál - Levai, Kramár, Pagáč (46. Švec), Nomilner - Adamec (C), Matúš - Martinek, Rosenberger (29. Isaac), Bagrintsev - Babović

Slávik - Capko (C), Stojchevski, Košťal - Trabalík, Gidi (46. Trubačík), Beňadik, Bari - Jakubík (46. Prokop), Bile, Šimun

Derniéra s druholigovou sezónou mala v Dubnici naozaj nevídaný priebeh, a to najmä, čo sa týka gólov. Dvanásťgólovú prestrelku odštartovali v úvode domáci, my sme však rýchlo odpovedali a nie jedenkrát. Polčasová tabuľa ukazovala naše vedenie 5:2. Strelecké hody pokračovali v rovnakom trende aj po zmene strán, a pred večerným hokejom sme tak videli futbalový zápas s hokejovým výsledkom v pomere 8:4 v prospech žltozelených. Tým sme sa stali najgólovejším tímom celej II. ligy a zároveň obsadili historicky najlepšie 4. miesto.

Do záverečného zápasu sezóny to tréner Vladimír Veselý zamiešal vskutku zaujímavo. Premiéry v rámci II. ligy a rovno aj v základnej zostave si odbili stopér Tobiáš Košťal či útočník Matej Šimun. Naopak, v zostave sa ocitli aj skúsení "Áčkari" Matej Slávik, Andrej Stojchevski, Kristián Bari a Samuel Gidi. Kapitánsku pásku si na rukáv navliekol Matúš Capko.

Do samotného zápasu sme vstúpili akoby mysľami úplne inde. Od úvodných minút bola iniciatíva na strane domáceho FK a už v 7. minúte sme mohli prehrávať po tutovke z kopačky útočníka Babovića. Nepoučili sme sa a nedôrazom vo vlastnom pokutovom území sme ponúkli Dubničanom viaceré dorážky, čo napokon využil na ich vedúci gól Michal Matúš. Až potom sme sa osmelili aj smerom dopredu, keď to krížne skúšal Matej Šimun. Rovnaký hráč ale už v 15. minúte dokázal svojím premiérovým gólom odpovedať. Po vyrazenej strele Gidiho nemal problém dopraviť loptu do opustenej siete - 1:1. Okamžite sme chceli ísť do vedenia, aktívny Gidi po štandardke vrátil hlavou do ohňa, no presný zásah Erica Bileho neplatil pre postavenie mimo hry. Sólo Bagrintseva na druhej strane zase zastavil na poslednú chvíľu Stojchevski. Sammy Gidi ale dostal v 23. minúte priveľa priestoru pár metrov za vápnom a jeho strela už lepšia ani nemohla byť, či? - 1:2. Africký stredopoliar dokazoval, prečo hráva pravidelne vo Fortuna lige. O chvíľu naznačil strelu, posunul si loptu a zvyšok už asi viete - 1:3. Mohlo byť ešte veselšie, keď Šimunovi zabránilo v druhom góle brvno dubnickej bránky. Z ničoho nič sa ale urodilo aj na strane hráčov v modrom, znižoval striedajúci Isaac. Dnes to bolo ale skôr hokejová strelnica na futbalovom ihrisku. Po vlastnej aktivite a páde v šestnástke nám totiž bez nervov, no aj mierne so šťastím prinavrátil dvojgólové vedenie z penalty Marek Beňadik - 2:4. Aby toho nebolo v prvom dejstve málo, tak v jeho závere sa ešte Kristián Bari premenil na Lionela Messiho a prekľučkoval sa až k piatemu gólu v sietí FK - 2:5.

Po zmene strán sme na trávniku privítali po dlhom čase v II. lige Lukáš Prokopa a ďalšia z dnešných premiér patrila Dávidovi Trubačíkovi. Domáci sa však nevzdávali, po príchode z kabín to skúšali nebezpečne z diaľky Adamec aj Bagrintsev. Od nás to nechcelo padnúť najmä Bilemu, ktorého po niekoľkýkrát vychytal Hodál. Komu to ale padalo vo svojom prvom zápase za rezervu, bol Matej Šimun, ten po Bariho aktivite jemným lobom ponad gólmanovu nohu zvýšil na 6:2 pre Šošonov. A keď už bol prekonaný náš brankár, tak pomohol univerzál Vlado Trabalík hrajúci v 2. polčase v obrannej trojici. Mierne hluchšiu pasáž ale v tomto zápase nemohlo vystriedať nič iné ako niečo špeciálne. Kapitán Matúš Capko napriahol až z vlastnej polovice a výstavným kúskom nachytal vybehnutého Hodúla - 2:7. A máte pravdu, ani toto nebol koniec dnešnej prestrelky, v 77. minúte trochu prikrášlil skóre domáci Babović. Ďalším premiérovým strelcom mohol byť vzápätí Trubačík, gól mu však vzal ofsajdový teč Prokopa. Využili to, samozrejme, hráči Dubnice, ktorý po ich góle číslo 4  z kopačky Šveca začali možno rozmýšľať aj nad otočkou. Tú ale nepripustil náš presný zásah s poradovým číslom osem, ktorého sa premiérovo dočkal päť minút pred koncom Dávid Trubačík - 4:8

So sezónou sme sa tak rozlúčili poriadnou prestrelkou a napokon vysokým víťazstvom 8:4. V konečnom poradí II. ligy obsadíme napokon historické 4. miesto so ziskom 47 bodov. Ďakujeme všetkým fanúšikom i tým, ktorí sa na tejto úspešnej sezóne podieľali. Teraz nás čaká zaslúžené voľno.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
Na dnešný zápas sme sa tešili, pretože bol rozlúčkovým pre dvoch odchovancov - Matúša Capka i Vlada Trabalíka. Chceli sme ho pre nich vyhrať. Úprimne však treba povedať, že duel nemal druholigové parametre, hralo sa v nízkom tempe. Výsledok asi hovorí za všetko. So zostavou sme museli trochu experimentovať, keďže dôležitejšie zápasy čakajú naše ostatné družstvá. Aj preto nastúpili viacerí mladíci premiérovo, nikto z nich nesklamal, viacerí sa ukázali v slušnom svetle. Sme radi, že sme splnili cieľ, ktorým bolo 4. miesto. Ďakujeme hráčom za celú sezónu.”
Matúš Capko, kapitán MŠK Žilina B
“Bol to pre mňa špecifický zápas, keďže bol posledným v tomto klube a posledným v tomto drese. Snažil som sa ho užiť s kapitánskou páskou, motivovať chalanov k víťazstvu, čo sa podarilo. Som za to šťastný. Boli sme lepším tímom, hrali sme viac na lopte, s čím prichádzali naše góly, ale aj straty, po ktorých sme inkasovali. O takejto rozlúčke s gólom z vlastnej polovice som ani nesníval... Podobné veci skúšam aj na tréningoch, kde mi to už vyšlo. Som vďačný za všetky tie roky, ktoré som tu mohol stráviť. Chcem sa poďakovať klubu, vedeniu i všetkým trénerom, ktorí ma viedli a veľa ma naučili.”
Matej Šimun, útočník MŠK Žilina B
“Na ihrisku som sa cítil pri premiére fajn. Chalani mi pomohli, čo sa premietlo aj do mojich gólov, za ktoré som veľmi vďačný. Verím, že budú v budúcej sezóne pribúdať. Bola to poriadna gólová prestrelka, takú som asi ešte nezažil. Lúčime sa s niektorými hráčmi, preto patrí víťazstvo im.”