”B” | Vydarenú sezónu zakončiť v Dubnici víťazstvom

Je to tu. Druholigový futbalový ročník je oficiálne na konci. Rezerva Šošonov ho uzavrie posledným kolom na trávniku definitívne vypadávajúcej Dubnice, proti ktorej chceme víťaznú bodku. Všetky duely majú jednotný výkop, a tak sa až po záverečnom hvizde dozvieme naše konečné umiestnenie. Bez ohľadu na to, sezónu hodnotíme najmä pozitívne, čo potvrdil v rozhovore aj tréner Vladimír Veselý.

Duel II. ligy s výkopom v piatok o 17:00 hod. na Mestskom futbalovom štadióne Dubnica n/V povedie hlavný rozhodca Boris Marhefka. Priamy prenos môžete sledovať na Niké TV.

o súperovi

FK Dubnica nad Váhom

Rok založenia: 1926

Klubové farby: biela a modrá

Štadión: Mestský futbalový štadión Dubnica n/V (kapacita 5450 divákov)

Umiestnenie v lige:

• minulá sezóna: 11. miesto
  • aktuálna sezóna: 16. miesto (zostup do III. ligy)

Vzájomné zápasy:

• minulá sezóna: 4:3 (doma) a 0:1 (vonku)
  • aktuálna sezóna: 3:1 (doma)

Pohyby v kádri:

• príchody: Matija Babović (útočník | FK Vrsac/Srbsko), Martin Adamec (stredopoliar | PDRM FC/Malajzia)
  • odchody: Róbert Štefánek (obranca | Spartak Myjava), Muhamet Dubova (útočník | FC Priština/Kosovo), Miladin Vujošević (útočník | MFK Rimavská Sobota), Martin Janco (stredopoliar | FK Beluša), Thomas Kotlár (útočník | OFK Dynamo Malženice)

kvalitu chceme ukázať aj v poslednom kole

Posledné tohtosezónne preview sa nesie v znamení tém ohľadom predošlého i nadchádzajúceho kola, zostupujúcich tímov aj majstra súťaže. Kouč Vladimír Veselý v skratke tiež zhodnotí končiaci sa ročník.

Pán tréner, v zápase s Trebišovom sme napriek nepriaznivému priebehu ukázali veľkú túžbu otočiť zápas a zvíťaziť? Ste s prístupom hráčov spokojný?

„Samozrejme, podarilo sa nám to druhýkrát v krátkom slede, či už v Petržalke alebo teraz u nás s Trebišovom. Ani na chvíľu som nepochyboval o tom, že by sme ten zápas mohli prehrať. Veril som našim chalanom a som rád, že sme to otočili.“

Napriek tomu sme na domácom trávniku inkasovali až tri góly. Čím to bolo spôsobené?

„Môže za to najmä chvíľková strata koncentrácie v našom pokutovom území, o čom sa nebavíme prvýkrát. Musíme byť viac pozorní, či už pri štandardných situáciách alebo aj pre jednoduchých centrovaných loptách, keď sme nezachytili pohyb súperovho hráča. Na toto sa určite zameriame ešte aj v tréningu.“

Pôjdeme s podobným, víťazným nastavením aj do posledného ligového duelu tohto ročníka proti Dubnici?

„Určite chceme zvíťaziť a urobíme všetko preto, aby sme boli úspešní.“

Súper po uplynulom kole už definitívne zostúpil do nižšej súťaže. Môže to stretnutie ovplyvniť?

„Do určitej miery možno áno, ale na druhej strane si myslím, že každý jeden z hráčov Dubnice sa bude chcieť predať. Podľa mňa k tomu pristúpia všetci aktéri zodpovedne. Asi to nebude okulahodiaci futbal, skôr súbojový a bojovný zápas, ale verím tomu, že zvíťazíme.“

Ako vnímate zostup Dubnice a Rače. Dá sa povedať, že dole idú dva najslabšie tímy alebo máte iný názor?

„Čo sa týka Dubnice, tak viem, že vo vnútri klubu mali nejaké problémy. Pravdepodobne vládla v družstve nepohoda, čo sa odzrkadlilo aj na ihrisku. Rača predvádzala v sezóne sympatické výkony, dokázala zdolať kvalitné tímy a zbierala body doma aj vonku. Žiaľ, nestačilo to na záchranu.“

Do Fortuna ligy postupujú zatiaľ Košice. Zaslúžene?

„Myslím si, že áno, pretože Košice do ligy patria. Vykopali si ju na ihrisku, takže sú tam právom a zaslúžene. Takisto majú vhodnú infraštruktúru na Fortuna ligu, čiže celkovo budú podľa mňa prínosom.“

Stále bojujeme o konečné 4. miesto. V tomto súboji má však výhodu lepších vzájomných zápasov Pohronie. Veríte v to, že oni zakopnú a my získame tri body, ktoré nás posunú ešte o priečku vyššie?

„Nedívame sa na Pohronie, dívame sa na seba, na svoje parametre hry. Chceme uspieť, hoci to určite nebude jednoduché. Až po zápase sa uvidí, ako to nakoniec dopadne a ktorú priečku napokon obsadíme.“

Na hodnotenie sezóny bude ešte priestor v najbližších týždňoch, ale ako by ste v skratke opísali tento ročník z nášho pohľadu?

„Úvod nebol z našej strany ideálny, herne to bolo celkom v poriadku, ale nezbierali sme body. Postupne sa družstvo zohrávalo, posilnili nás hráči ako Loic Essomba či James Ndjeungoue, ktorí priniesli kvalitu. Rovnako nás najmä v jesennej časti potiahol svojimi gólmi Boris Krstić. Celý tím má kvalitu, sú v ňom veľmi zaujímaví a šikovní futbalisti, čo potvrdzujú aj teraz na konci sezóny.“

priamy prenos

Duel môžete sledovať naživo prostredníctvom internetovej platformy Niké TV.