Fauly: 11:13

Belaník - Kopas, Mensah (46. Vaľko), Ndjeungoue - Gomola, Šnajder (C), Anang, Kopásek - Owusu (71. Capko), Trabalík (71. Mlynár), Krstić (46. Beňadik)

MFK Dolný Kubín
Vajs – Červeň, Sopúch, Luka, Bača – Bielák – Sedláček (55. Hanes), Farský (55. Köröš) – Kolorédy (68. Ifechukwu), Franko, Machaj (68. Budinský)

Súboj 28. kola II. najvyššej ligy dal dokopy pod Dubňom našu rezervu proti Dolnému Kubínu. My sme bojovali o posun v tabuľke vyššie, hostia zas o záchranu v súťaži. Kto očakával ofenzívne preteky, musel byť mierne sklamaný. Dobýjanie hosťujúcej brány sme totiž pretavili iba do jediného gólu. Ten sme strelili pred odchodom do šatní zásluhou Krstića. Dolný Kubín cítil šancu na bod, aj naša defenzíva však bola dostatočne pevná. Šošoni tak zaznamenali najtesnejšiu výhru 1:0.

zostrih zápasu

V predposlednom domácom zápase sa mohol tréner Vladimír Veselý spoľahnúť aj na hráčov "A"-tímu, do zostavy sa vrátil po zranení Boris Krstić, ktorý sa presadil proti Kubínu dvakrát aj v prvom vzájomnom stretnutí a do čierneho sa trafil aj tentokrát. Okrem neho nastúpili proti nováčikovi aj Adam Kopas, Benson Anang či Samuel Kopásek.

Súboj začal v prvých minútach opatrnejšie, prvá príležitosť, resp. strela od Bensona Ananga mala ďaleko od nebezpečia. Na opačnej strane nás pri rozohrávke vystrašil Mensah, Belaník so stoickým pokojom zažehnal zaujímavú situáciu pre hostí. Z vlažného úvodu nás prebral až priamy kop Adama Kopasa, ktorý spred šestnástky nechal vyniknúť končeky prstov Vajsa v bráne Kubína. Stále to však bola iba malá ofenzívna smršť, Kopas si po polhodine zopakoval možnosť kopať priamy kop, tentoraz neprestrelil múr. Hosťujúca skalopevná obrana odolávala našim pokusom sa predrať pred veľké vápno, prišla však 43. minúta a konečne úvodná gólová radosť. Kapitán Dominik Šnajder napriahol, loptu stečovala obrana hostí priamo ku Krstićovi, ktorý sa v podobných pozíciách nemýli. Zoči-voči Vajsovi poslal loptu bezpečne popri dolnokubínskom brankárovi - 1:0. Následný nebezpečný center Owusuho prerušila zástavka postranného rozhodcu, a tak sme mohli ísť po góle do šatne na polčasovú prestávku.

Do druhého polčasu už nenastúpil Krstić a ani Mensah, nahradili ich mladíci Vlado Vaľko a Marek Beňadik. Nezmenil sa ale obraz hry na trávniku, loptu sme mali v moci, šancí na gól bolo ako šafránu. Keď už sme sa predrali do šestnástky, loptu Richmondovi Owusuovi odskočila. Afričan bol v akcii aj po hodine hry, ľavačkou mieril pod brvno, Vajs vytlačil jeho pokus na roh. Ľavačkou sa predviedol v 68. minúte aj James Ndjeungoue, skoro z toho bola podobná situácia ako v prvom polčase pri góle. Takmer zapršalo na druhej strane, Hanes mieril tesne vedľa. Hostia cítili šancu, ďalší čerstvý hráč - Budinský - opečiatkoval z ostrého uhla Belaníkovu tyč. Nepochodil ani kapitán hostí Sopúch, ktorý hlavičkou nemieril medzi tri žrde. Rozhodnutie mal na kopačke Benson Anang, jeho vzduchom-chladená jedovka skončila iba na brvne. Kubín tak živil šancu a posledné minúty vrhol všetko do útoku. Náskok sme si však postrážili, hoci Hanes sa napokon dostal do samostatného úniku. Lopta mu však odskočila a Belaník ju pohotovo skryl.

Proti Kubínu sa tak tešíme aj v druhej konfrontácii z triumfu. Tesná výhra, celkovo už dvanásta v sezóne znamená posun našej rezervy už na 5. miesto.

Rezervu Šošonov čaká už v piatok 12. mája posledný domáci duel sezóny, v ktorom privítajú Trebišov.

Peter Galádik, asistent trénera MŠK Žilina B
"Ceníme si výhru, ale úprimne, na jar to bol jeden z našich najslabších výkonov. Nehrali sme to, čo sme si povedali v kabíne. Cez polčas sme po zmenách čakali oživenie, no výrazne sa to nezmenilo. Súper hral v hlbokom bloku, ťažko sa nám presadzovalo, preto to dnes môžeme nazvať utrápeným víťazstvom. Vypadlo nám zo zostavy viacero útočníkov, preto sme hľadali alternatívy. Avšak príliš sme si dnes nevyhoveli. Tri body sú však doma, chceme ísť v tabuľke stále vyššie za naším cieľom. Veríme, že v poslednom domácom stretnutí proti Trebišovu zlepšíme výkon a body ostanú aj o týždeň znova doma."
Adam Kopas, obranca MŠK Žilina B
"Bojovný zápas, v ktorom sme boli zaspatí počas celého stretnutia. Z našej strany sme predviedli málo energie, nábehov, čo súper využil a žil až do konca. Druhým gólom by sme to zlomili, no nestalo sa... Nerozhýbali sme Kubín, bolo to preto zbytočne nervózne do posledných sekúnd. Súper ešte zmenil taktiku, začal nakopávať lopty, no všetko sme vzadu uskákali až na jednu šancu v úplnom závere. Takže ubojované víťazstvo, no o to viac si ho ceníme."