Fauly: 11:7

FK Rača
Žákech - Sokol, Klabník, Egbe, Kňažek - Petr (68. Bellás), Adam (C) - Výbošťok (68. Jurčišin), Ružička, Kováč (77. Mihálek) - Csáno

Belaník - Kopas, M. Oravec, Ndjeungoue - Gomola, Šnajder (C), Sauer (67. Adang), Owusu (67. Trabalík) - Essomba (74. Kudlička), Krstić (81. Jakubík), D. Javorček (46. Addo)

V 19. kole II. futbalovej ligy sme premiérovo cestovali k nováčikovi z bratislavskej časti Rača. Úvod bol herne podľa našich predstáv, no chýbali tomu góly. Tie začali padať až po zmene strán, a to najmä zásluhou striedajúcich afrických hráčov. O dva presné zásahy sa hlavičkou a dorážkou odrazenej lopty postaral Henry Addo. No a skóre na konečných 3:0 uzavrel v nadstavenom čase presnou strelou Xavier Adang.

ZOSTRIH ZÁPASU

Oproti víťaznému vstupu do jari urobil tréner Vladimír Veselý iba minimálne zmeny. V strede obrannej trojice dostal príležitosť Martin Oravec, na ľavej strane obrany Richmond Owusu, pričom Dominik Javorček sa posunul na ľavé krídlo. Na druhej strane útočného trojlístka nahradil Henryho Adda ďalší Afričan Loic Essomba.

V mrazivom počasí nás hneď od úvodu zahriala útočná snaha našich. Prvú päťminútovku sme mohli zavŕšiť okamžite aj gólovo, no Adam Kopas tentokrát z priameho kopu nenamieril tak presne ako pred týždňom, i keď veľa nechýbalo. Vôbec prvý raz sa k ofenzívnej aktivite dostali domáci v 9. minúte a hneď to aj smrdelo nebezpečím. Výbornú loptu za obranu dostal Csáno, ktorý pod tlakom vracajúceho sa Kopasa obtrel tyč Belaníkovej brány. Na menšom ihrisku to bol boj o každý centimeter a lopta sa často poodrážala nečakaným spôsobom. Na presný zásah mohol odraz po našom centri využiť Dominik Šnajder, padajúci gólman Žákech ale dokázal nohami zasiahnuť. V 25. minúte skúsil svoje šťastie volejom z diaľky domáci Sokol, nebol však dostatočne presný. S pribúdajúcimi minútami však ofenzívny futbal z oboch strán opadal a do polčasu to bol skôr medzišestnástkový súboj. Do kabín sme tak smerovali za bezgólového stavu 0:0.

Do druhého dejstva sme naskočili s jednou zmenou, keď Dominika Javorčeka na krídle nahradil rýchlik Henry Addo, čo sa v ďalšom priebehu ukázalo ako rozhodujúce. Vstup do polčasu však vyzeral rovnako ako záver toho prvého, keď sme čakali na niečo vážnejšie do 58. minúty. Čakať sa ale oplatilo, Adam Kopas totiž poslal krásny center do ohňa na čerstvého Adda a ten splatil trénerovu dôveru gólovou hlavičkou - 0:1. Pripomenúť sa chcel aj druhý najlepší strelec II. ligy Boris Krstić, po prihrávke Adda mieril nad. S našimi ďalšími striedaniami prišli aj ďalšie útočné chúťky. Nový hráč na ploche Vladimír Trabalík vysunul Essombu, ktorého vychytal Žákech. Dorážku ďalšieho čerstvého Xaviera Adanga zase zblokoval Klabník, no na tretíkrát sme už boli úspešní po doťuknutí a druhom góle Henryho Adda - 0:2. V 84. minúte sme mohli ešte navýšiť naše vedenie a radosť, keď za obranu unikol Patrik Jakubík, ktorý servíroval na Kudličku, toho však v poslednej chvíli sklzom odzbrojil vracajúci sa obranca Rače. To isté platilo aj o chvíľu neskôr, tentokrát prihrával Kudlička a k hetriku sa nepretlačil aktívny Addo. Na konci stretnutia sme si už vedenie bez problémov udržali, a navyše, ešte sme ho aj navýšili vďaka presnej prízemnej strele k žrdi spoza vápna v podaní Xaviera Adanga - 0:3.

Druhá jarná výhra nás vystrelila v poradí II. ligy na priebežne 6. miesto. Pokračovať v nastolenom trende budeme chcieť opäť aj o týždeň. V tradičnom čase v nedeľu o 10:30 hod. sa predstavíme na domácom trávniku pod Dubňom proti Považskej Bystrici.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Nebolo to vôbec jednoduché. Hoci sme mali hru od úvodu pod kontrolou a vytvorili sme si aj nejaké šance, súper bol nepríjemný a nebezpečný z brejkových situácií, ktoré sme však ustáli. Som rád, že sa nám v druhom polčase podarilo odskočiť dvomi gólmi a závere sme to už iba potvrdili tretím presným zásahom. Dnes nám veľmi pomohla kvalitná a silná lavička, striedajúci hráči v podstate rozhodli zápas. To bolo napokon kľúčové. Teší nás, že sme ešte na jar neprehrali, no ideme od zápasu k zápasu. Musíme to potvrdzovať aj v ďalších dueloch, pretože tabuľka je nabitá a nemôžeme zaspať na vavrínoch. Najdôležitejšie je pravidelne získavať body."