Fauly: 11:15

ŠK Slovan Bratislava
Trnovský - Mičák, Križan, Antálek, Tóth - Habodasz (C), Hornyák (75. Koseček) - Kušnír (89. Radulović-Veličković), Chobot (70. Koprna), Schlossár (75. Čiernik) - Medved (89. Baláž)

Belaník - Mensah, Mráz, Ndjeungoue - Kopásek (46. Gomola), Sauer (72. M. Oravec), Šnajder (C) (82. Mojžiš), Owusu - Essomba, Krstić, Trabalík (63. Kudlička)
Záverečný súboj jesene sa na Pasienkoch niesol spočiatku v pokojnom tempe, až kým neprišiel koniec prvého dejstva. V krátkom slede šli domáci do vedenia a hneď na to červenú kartu inkasoval náš obranca Mensah. Po zmene strán sme však nezložili zbrane a hrozili aj v oslabení. Vyrovnaný priebeh ale rozlúskol Slovan v závere dvakrát opäť hlavou a opäť zo štandardky. Šošoni tak nezakončia jesennú časť ideálne, keď na belasých nestačili po výsledku 0:3.

Pred posledným duelom jesene v hlavnom meste tréner Vladimír Veselý neurobil veľké zmeny v základnej zostave. Po pár stretnutiach sa do nej vrátil Mário Sauer z "A"- tímu.

Úvodná 15-minútovka priniesla skôr opatrný futbal, ako keby sa obe družstvá báli zariskovať, a pokaziť si tak závere jesene. O prvý gól stretnutia sa lišiacky pokúsil Samo Kopásek, keď pri pokuse o center takmer prekvapil všetkých na čele s domácim gólmanom Trnovským. Priblížili sme sa k nemu aj v 26. minúte. Boris Krstić pekne sklepol do behu na Antoina Essombu, ktorého nádejnú strelu zblokoval v poslednej chvíli obranca domácich. Šťastie skúšal aj Mário Sauer, jeho strela spoza vápna letela iba nad. Hrozili aj belasí, i keď nie priamo na Sama Belaníka. Pri viacerých náznakoch im chýbal krok, dva ako v 33. minúte a šanci Hornyáka. Už o päť minút však hlavou po štandardke rozjasal hŕstku domácich fanúšikov úvodným gólom Antálek. Nám neostávalo nič iné, iba zabrať ešte viac, no cestu nám výrazne skomplikovalo takmer okamžité vylúčenie Mensaha po druhej žltej karte. Z následného priameho kopu sa zaskvel parádnym zákrokom Belaník a podobnú vec vytiahol aj tesne pred polčasovým hvizdom. Do šatní sme tak šli s jednogólovým deficitom a navyše o jedného hráča menej.

Hoci v početnom oslabení, no s o to väčším odhodlaním sme sa pustili do druhého dejstva. Podpísať to mohol vyrovnávajúcim presným zásahom Dominik Šnajder, jeho krížny pokus z 54. minúty ale iba tesne minul tri žrde. To bolo však na dlhší čas z príležitostí na oboch stranách všetko. Duel sa viac zmenil na boj o každú loptu, no Slovanu sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Bohužiaľ, domáci vyťažili gól aj z ničoho a opäť nás potrestali hlavou po priamom kope so zakončením Križana. A aby toho nebolo málo, tak v 86. minúte sme do tretice inkasovali hlavičkovým zakončením po štandardnej situácii. Klinec do rakvy a konečný výsledok na 3:0 stanovil Žan Medved.

Teraz nás čaká viac ako trojmesačná prestávka od druholigového futbalu, ktorú však rezerva vyplní kvalitnou prípravou. Najbližšie sa v súťažnom zápase predstaví "Béčko" 26. februára 2023 pod Dubňom proti Spartaku Myjava.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Dnes rozhodla efektivita domácich pri štandardných situáciách, kedy trikrát udreli. K tomu vylúčenie, počas ktorého sme paradoxne mali prevahu. Bohužiaľ, vo finálnej fáze to bolo slabé, riešili sme to zbrklo. To sú hlavné dôvody prehry. V oslabení sme preskupili rady a chceli sme to zvrátiť. No zaspali sme pri štandardkách, ktoré rozhodli o osude stretnutia. Spokojnosť panuje s pozitívnou sériou ku koncu jesene. Stále sú tam ale rezervy, na ktorých budeme v prechodnom období pracovať, aby sme boli ešte lepší."
Vladimír Trabalík, útočník MŠK Žilina B
"Dnes to bol skôr medzišestnástkový boj, ktorý rozhodli štandardky. Hrali sme dobrý, kombinačný futbal. Červená karta nás zasiahla, no neuškodila nám, lebo sme boli dominantnejší. Zlomilo sa to skôr pri druhom góle. Vpredu nám to dnes nevychádzalo, mali sme hrať rýchlejšie a zbytočne sme volili centre, ktoré neboli efektívne. Škoda, že sme jeseň nezakončili tak, ako sme sa prezentovali v posledných zápasoch. Napriek tomu môžeme byť po slabšom úvode ročníku čiastočne spokojní."